Γ’ Εθνική: Το πρόγραμμα του 5ου ομίλου για Καλαμάτα, Τσικλητήρα Πύλου

Εντός έδρας θα κάνουν πρεμιέρα (1/10) στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, οι δυο εκπρόσωποι της Μεσσηνίας, σύμφωνα με την κλήρωση του 5ου ομίλου που έγινε το μεσημέρι της Δευτέρας στα γραφεία της ΕΠΟ.

Η Μαύρη Θύελλα θα υποδεχτεί την Αχαϊκή ενώ ο Τσικλητήρας θα φιλοξενήσει στην Πύλο την Βάρδα.

Το πρώτο μεγάλο ντέρμπι για την Καλαμάτα έρχεται στην 2η μόλις αγωνιστική καθώς θα ταξιδέψει στον Πύργο για την αναμέτρηση με τον Πανηλειακό ενώ το συγκρότημα του Νίκου Κακαλέτρη θα παίξει στην Αχαΐα με τον Διαγόρα Βραχνέϊκων.

Το μεσσηνιακό ντέρμπι θα διεξαχθεί την 5η αγωνιστική με γηπεδούχο τον Τσικλητήρα Πύλου.

Αναλυτικά η κλήρωση:

1η αγωνιστική
Τσικλητήρας – ΠΑΟ Βάρδας
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Παναρκαδικός
Αστέρας Βλαχιώτη – Πανηλειακός
Αστέρας Αμαλιάδας – Παλληξουριακός
Καλαμάτα – Αχαϊκή
Λεωνίδιο – Ζάκυνθος

2η αγωνιστική
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Τσικλητήρας Πύλου
ΠΑΟ Βάρδας – Αστέρας Βλαχιώτη
Παναρκαδικός – Αστέρας Αμαλιάδας
Πανηλειακός – Καλαμάτα
Παλληξουριακός – Λεωνίδιο
Ζάκυνθος – Αχαϊκή

3η αγωνιστική
Τσικλητήρας Πύλου – Αστέρας Βλαχιώτη
Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων
Καλαμάτα – ΠΑΟ Βάρδας
Λεωνίδιο – Παναρκαδικός
Ζάκυνθος – Πανηλειακός
Αχαϊκή – Παλληξουριακός

4η αγωνιστική
Αστέρας Αμαλιάδας – Τσικλητήρας Πύλου
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Λεωνίδιο
ΠΑΟ Βάρδας – Ζάκυνθος
Παναρκαδικός – Αχαϊκή
Παλληξουριακός – Πανηλειακός

5η αγωνιστική
Τσικλητήρας Πύλου – Καλαμάτα
Λεωνίδιο – Αστέρας Αμαλιάδας
Ζάκυνθος – Αστέρας Βλαχιώτη
Αχαϊκή – Διαγόρας Βραχνεΐκων
Παλληξουριακός – ΠΑΟ Βάρδας
Πανηλειακός – Παναρκαδικός

6η αγωνιστική
Λεωνίδιο – Τσικλητήρας Πύλου
Καλαμάτα – Ζάκυνθος
Αστέρας Αμαλιάδας – Αχαϊκή
Αστέρας Βλαχιώτη – Παλληξουριακός
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας – Παναρκαδικός

7η αγωνιστική
Τσικλητήρας Πύλου – Ζάκυνθος
Αχαϊκή – Λεωνίδιο
Παλληξουριακός – Καλαμάτα
Πανηλειακός – Αστέρας Αμαλιάδας
Παναρκαδικός – Αστέρας Βλαχιώτη
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων

8η αγωνιστική
Αχαϊκή – Τσικλητήρας Πύλου
Ζάκυνθος – Παλληξουριακός
Λεωνίδιο – Πανηλειακός
Καλαμάτα – Παναρκαδικός
Αστέρας Αμαλιάδας – ΠΑΟ Βάρδας
Αστέρας Βλαχιώτη – Διαγόρας Βραχνεΐκων

9η αγωνιστική
Τσικλητήρας Πύλου – Παλληξουριακός
Πανηλειακός – Αχαϊκή
Παναρκαδικός – Ζάκυνθος
ΠΑΟ Βάρδας – Λεωνίδιο
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Καλαμάτα
Αστέρας Βλαχιώτη – Αστέρας Αμαλιάδας

10η αγωνιστική
Πανηλειακός – Τσικλητήρας Πύλου
Παλληξουριακός – Παναρκαδικός
Αχαϊκή – ΠΑΟ Βάρδας
Ζάκυνθος – Διαγόρας Βραχνεΐκων
Λεωνίδιο – Αστέρας Βλαχιώτη
Καλαμάτα – Αστέρας Αμαλιάδας

11η αγωνιστική
Παναρκαδικός – Τσικλητήρας Πύλου
ΠΑΟ Βάρδας – Πανηλειακός
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Παλληξουριακός
Αστέρας Βλαχιώτη – Αχαϊκή
Αστέρας Αμαλιάδας – Ζάκυνθος
Καλαμάτα – Λεωνίδιο

1080 views
Top