Γ’ Εθνική: Θα κάνουν Πάσχα... σπίτια τους, τέλος... την Πρωταπριλιά ο 5ος όμιλος!

Με... συνοπτικές διαδικασίες θα ολοκληρωθεί η φετινή περίοδος στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής καθώς το “μίνιπρωτάθλημα των 12 ομάδων και 22 αγωνιστικών θα ολοκληρωθεί την Πρωταπριλιά!
Όχι, δεν πρόκειται για ψέμα, αλλά την 1η Απριλίου,
Κυριακή των Βαΐων, θα ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος και η πρώτη ομάδα της κατάταξης θα περιμένει τους υπόλοιπους ομίλους να ολοκληρωθούν για τα μπαράζ ανόδου.

Για πρώτη φορά μάλιστα μετά από πολλά χρόνια, η περίοδος θα έχει ολοκληρωθεί πριν το Πάσχα το οποίο το 2018 πέφτει στις 8 Απριλίου. Και όλα αυτά με διακοπές ενδιάμεσα, με μεγαλύτερη των Χριστουγέννων όπου οι ομάδες θα... ξεκουραστούν για τρεις εβδομάδες! Αναλυτικά το πρόγραμμα στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής με βάση τις προγραμματισμένες ημερομηνίες

Γ' ΕΘΝΙΚΗ 2017/18 - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγ. 1/10/2017, 16:00 – 12η αγ. 14/1/2018, 15:00
Τσικλητήρας Πύλου-ΠΑΟ Βάρδας
Διαγόρας Βραχνέικων-Παναρκαδικός
Αστέρας Βλαχιώτη-Πανηλειακός
Αστέρας Αμαλιάδας -Παλληξουριακός
Καλαμάτα-Αχαϊκή
Λεωνίδιο-Ζακυνθιακός

2η αγ. 8/10/2017, 16:00 – 13η αγ. 21/1/2018, 15:00
Διαγόρας Βραχνέικων-Τσικλητήρας Πύλου
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη
Παναρκαδικός-Αστέρας Αμαλιάδας
Πανηλειακός -Καλαμάτα
Παλληξουριακός-Λεωνίδιο
Ζακυνθιακός-Αχαϊκή

3η αγ. 15/10/2017, 16:00 – 14η αγ. 4/2/2018, 15:00
Τσικλητήρας Πύλου-Αστέρας Βλαχιώτη
Αστέρας Αμαλιάδας -Διαγόρας Βραχνέικων
Καλαμάτα-ΠΑΟ Βάρδας
Λεωνίδιο-Παναρκαδικός
Ζακυνθιακός-Πανηλειακός
Αχαϊκή-Παλληξουριακός

4η αγ. 22/10/2017, 16:00 – 15η αγ. 11/2/2018, 15:00
Αστέρας Αμαλιάδας -Τσικλητήρας Πύλου
Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα
Διαγόρας Βραχνέικων-Λεωνίδιο
ΠΑΟ Βάρδας-Ζακυνθιακός
Παναρκαδικός-Αχαϊκή
Παλληξουριακός-Πανηλειακός

5η αγ. 5/11/2017, 15:00 – 16η αγ. 17/2/2018, 15:00
Τσικλητήρας Πύλου-Καλαμάτα
Λεωνίδιο-Αστέρας Αμαλιάδας
Ζακυνθιακός-Αστέρας Βλαχιώτη
Αχαϊκή-Διαγόρας Βραχνέικων
Παλληξουριακός-ΠΑΟ Βάρδας
Πανηλειακός -Παναρκαδικός

6η αγ. 12/11/2017, 15:00 – 17η αγ. 25/2/2018, 15;00
Λεωνίδιο-Τσικλητήρας Πύλου
Καλαμάτα-Ζακυνθιακός
Αστέρας Αμαλιάδας -Αχαϊκή
Αστέρας Βλαχιώτη-Παλληξουριακός
Διαγόρας Βραχνέικων-Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας-Παναρκαδικός

7η αγ. 19/11/2017, 15:00 – 18η αγ. 4/3/2018, 15:00
Τσικλητήρας Πύλου-Ζακυνθιακός
Αχαϊκή-Λεωνίδιο
Παλληξουριακός-Καλαμάτα
Πανηλειακός -Αστέρας Αμαλιάδας
Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνέικων

8η αγ. 3/12/2017, 15:00 – 19η αγ. 11/3/2018, 15:00
Αχαϊκή-Τσικλητήρας Πύλου
Ζακυνθιακός-Παλληξουριακός
Λεωνίδιο-Πανηλειακός
Καλαμάτα-Παναρκαδικός
Αστέρας Αμαλιάδας -ΠΑΟ Βάρδας
Αστέρας Βλαχιώτη-Διαγόρας Βραχνέικων

9η αγ. 10/12/2017, 15:00 – 20η αγ. 18/3/2018, 15:00
Τσικλητήρας Πύλου-Παλληξουριακός
Πανηλειακός -Αχαϊκή
Παναρκαδικός-Ζακυνθιακός
ΠΑΟ Βάρδας-Λεωνίδιο
Διαγόρας Βραχνέικων-Καλαμάτα
Αστέρας Βλαχιώτη-Αστέρας Αμαλιάδας

10η αγ. 17/12/2017, 15:00 – 21η αγ. 24/3/2018, 15:00
Πανηλειακός -Τσικλητήρας Πύλου
Παλληξουριακός-Παναρκαδικός
Αχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας
Ζακυνθιακός-Διαγόρας Βραχνέικων
Λεωνίδιο-Αστέρας Βλαχιώτη
Καλαμάτα-Αστέρας Αμαλιάδας

11η αγ. 7/1/2018, 15:00 – 22η αγ. 1/4/2018, 16:00
Παναρκαδικός-Τσικλητήρας Πύλου
ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός
Διαγόρας Βραχνέικων-Παλληξουριακός
Αστέρας Βλαχιώτη-Αχαϊκή
Αστέρας Αμαλιάδας -Ζακυνθιακός
Καλαμάτα-Λεωνίδιο

902 views
Ετικέτες
Top