Το... βιολί του ο Ηλιόπουλος, 4χ4 ο Βόλος! (BINTEO)

Ο Κώστας Ηλιόπουλος συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα και να οδηγεί το ΝΠΣ Βόλος στην πρωτιά του 4ου ομίλου και στα μπαράζ για την Football League.

O Καλαματιανός επιθετικός βρήκε και πάλι δίχτυα ενώ έδωσε και μια ασίστ στην 4η νίκη της ομάδας του, επι του Αχιλλέα στα Φάρσαλα για την εμβόλιμη 4η αγωνιστική.

Η ομάδα της Μαγνησίας μπήκε απο νωρίς μπροστά στο σκορ καθώς μόλις στο 3' ο Ηλιόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Μελισσόπουλος με κεφαλιά έκανε το 0-1 για τον ΝΠΣ, ενώ ένα λεπτό πριν το εικοσάλεπτο ο Μάντζης έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ηλιόπουλος δεν μπόρεσε να σκοράρει με τον Κουτσοκέρα να διώχνει τη μπάλα.

Στο 41' ο βολιώτικος σύλλογος έφτασε στο 0-2 ύστερα από ωραία ατομική προσπάθεια του Ηλιόπουλου που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με ωραίο τελείωμα έκανε δυο τα τέρματα της ομάδας του. Στην επανάληψη τυπική διαδικασία το παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο 54' στο τελικό 0-3 με ωραία εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Μάκης Τριανταφυλλόπουλος): Κουτσοκέρας, Μάρκου, Καραμπούζης (63' Mπένος), Κούλπας, Οικονόμου, Νεμπεγλέρας (49' Κουρούμαλος), Κόλα, Μανιώτης (63' Καραγκούνης), Συράκος, Λόλας, Χατζής (71' Κατσανάκης).

ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Ντετάκης, Ντόσης, Δημόπουλος, Ηλιάδης, Πιαστόπουλος (81' Διμηνάς), Μελισσόπουλος, Καμπαγέρο (57' Ζέρης), Μάντζης (66' Δεμιρτζόγλου), Γκαρσία (72' Σαλαμούρας), Ηλιόπουλος.