Παναρκαδικός- Αχαϊκή 2-0: Δεύτερο σερί τρίποντο με Λυμπερόπουλο, Νάτση

Έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή το Νίκο Λυμπερόπουλο, ο Παναρκαδικός πέτυχε την δεύτερη σερί νίκη του στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, επικρατώντας 2-0 της Αχαϊκής, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής.

Οι Αρκάδες πέτυχαν την πρώτη εντός έδρας νίκη η οποία θα μπορούσε να έχει πάρει διαστάσεις καθώς είχαν και δυο δοκάρια!

Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 8' ο Νίκος Λυμπερόπουλος είχε δοκάρι ενώ στο 13' ο Καδάς με σουτ έξω από την περιοχή απείλησε εκ νέου την εστία του Δρακόπουλου.

Η πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 29ο λεπτό όταν ο Κωνσταντινίδης έπιασε μέσα από την περιοχή ένα δυνατό σουτ που όμως ο Χότζιτς απομάκρυνε σε κόρνερ.

Η πίεση του Παναρκαδικού εντάθηκε στο β΄ μέρος και τελικά με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ήρθε το πρώτο γκολ. Ο Νίκος Λυμπερόπουλος με σουτ στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Μπούτα από τα αριστερά έγραψε το 1-0 (62’).

Οι γηπεδούχοι δεν ανέκοψαν ρυθμό και έξι λεπτά αργότερα μετά από φάση διαρκείας ο Νάτσης με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0 αφού πρώτα ο Νίκος Λυμπερόπουλος σημάδεψε για δεύτερη φορά το δοκάρι του Δρακόπουλου.

Παναρκαδικός: Χότζις, Τσέκος, Μπούτας, Μπαξεβάνος, Νάνος, Κυριακόπουλος, Λυμπερόπουλος, Στρέμπας, Καδάς, Συρεγγέλας.
Aχαϊκή: Δρακόπουλος, Ντάζος, Στεφανόπουλος, Πατάπης, Κοκκίνης, Σωτηρόπουλος, Αποστολόπουλος, Κωνσταντινίδης, Σαμπάνεϊ, Αναγνωστόπουλος