Αστέρας Αμαλ.- Αχαϊκή 2-2: Από “δικό” του παιδί

Από ένα πρώην “δικό” του παιδί, πληγώθηκε ο Αστέρας Αμαλιάδας ο οποίος πήγαινε για το “6 στα 6” αλλά τελικά συμβιβάστηκε με την ισοπαλία. Η Αχαϊκή πήρε παλικαρίσιο βαθμό με τον Θανάση Αντωνόπουλο να ισοφαρίζει στο τελικό 2-2 και να δίνει νέο ενδιαφέρον στην κορυφή του 5ου ομίλου.

Το ματς ξεκίνησε με δυο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Κέρι έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 5΄αλλά η αντίδραση ήταν άμεση και ο Καραγιάννης δυο λεπτά έφερε και πάλι το ματς στα ίσα.

Ο Αστέρας είχε την υπεροχή και τελικά επανέκτησε το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέρι στο 25’. Η παράβαση δόθηκε σε ανατροπή του Μαρουκάκη από τον Δρακόπουλο.

Η ψυχρολουσία για την ομάδα του Καββακά ήρθε στο 58’ με τον Αντωνόπουλο να σκοράρει αλλά να μην πανηγυρίζει (φωτ. Βαγγ. Δημητρόπουλος).

Αστέρας Αμαλιάδας: Καβουσάκης, Μπουζούρας, Μπουτσικάκης, Σταθάκης (70' Παπαδόπουλος), Αρβανίτης, Μπανούσης, Μπαρμπαρούσης (55' Κασνέτσι), Ρόβας (73' Ν'Γκουέμ), Μαρουκάκης, Κέρι, Τόρες (63' Κυριάκος)

Αχαϊκή: Δρακόπουλος, Σωτηρόπουλος, Πατάπης, Κοκκίνης, Κωνσταντινίδης, Καραγιάννης, Ντάζος, Στεφανόπουλος, Σαμπανέι, Αλμπάνης (46' Χαρίζι), Αντωνόπουλος (73' Σταυρόπουλος)