Ξύλο στην Αμαλιάδα και διακοπή του μπαράζ με τον Ηρόδοτο! (φωτο & βίντεο)

Απίστευτα σκηνικά διαδραματίστηκαν στο μπαράζ ανόδου της Αμαλιάδας μεταξύ του τοπικού Αστέρα και του Ηροδότου με την ομάδα της Κρήτης να καταγγέλλει ξυλοδαρμό στο ημίχρονο και το ματς να διακόπτεται ποριστικά από τους διαιτητές!

Στο ημίχρονο του αγώνα οι οπαδοί των γηπεδούχων επιτέθηκαν στον προπονητή και τους παίκτες των φιλοξενούμενων με αποτέλεσμα να μην βγουν ποτέ στο δεύτερο ημίχρονο όπως και οι διαιτητές.

Την επίθεση κατήγγειλε μέσω Facebook η ομάδα του Ηροδότου, «ανεβάζοντας» φωτογραφίες από την επίθεση.

Σύμφωνα με τους ανθρώπους του Ηροδότου διάσειση έχει πάθει ο Φραγκουλάκης και έχει απώλεια μνήμης! Επίσης έχουν χτυπηθεί οι Μωραϊτης, Κανδηλάκης, Καραγκιόζι όπως και ο Παπαματθαιάκης.

Στο άλλο ματς του ομίλου ο Εθνικός αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Αήττητο Σπάτων.

Ηρόδοτος – Εθνικός

Στο μεταξύ, όλα τελείωσαν στον Βόρειο όμιλο όπου μετά τα ματς της 4ης αγωνιστικής Ηρακλής και ΝΠΣ Βόλος πήραν την άνοδο για την Football League.