ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ ΖΑΚΥΝΘΟΥ -ΠΑΜΙΣΟΣ 3-0: Κάκιστη εμφάνιση, λογική ήττα στο Ιόνιο

Ο Πάμισος δεν έβγαλε αντίδραση-μετά την ήττα της πρεμιέρας από τη Πελλάνα- στην εκτός έδρας αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής του 8ου Ομίλου της Γ Εθνικής γνωρίζοντας, δικαιότατα και απόλυτα λογικά, την ήττα με το ευρύ 3-0 από το Καταστάρι στο νησί της Ζακύνθου.

Οι γηπεδούχοι, που προέρχονταν από την ισοπαλία με τη Μάνδρα, κυριάρχησαν πλήρως από το ξεκίνημα του αγώνα εκμεταλλευόμενοι και το γρήγορο τέρμα του Πέττα που τους έβαλε μπροστά μόλις στο 9΄. Είχαν πολλές φάσεις τόσο στο πρώτο μέρος όσο και στην επανάληψη οπότε και πέτυχαν άλλα δυο τέρματα, με Πέττα και Μεζίνι. Έδειξαν εξαιρετικά στοιχεία και μπορούν να αισιοδοξούν.

Από την άλλη το μεσσηνιακό σωματείο ήταν κάκιστο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, έχοντας μονάχα κάποια μικρά καλά διαστήματα και με τέτοιες εμφανίσεις τα πράγματα θα είναι πάρα πολύ δύσκολα στη συνέχεια. Μεγάλες αδυναμίες προέκυψαν και πάλι ενώ έντονος είναι ο προβληματισμός που επικρατεί στο "πράσινο" στρατόπεδο.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

5‘ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΚ, με τον Κουρέλα από τ’ αριστερά να ελίσσεται και να βγάζει ωραία μπαλιά στον Κάρδαρη που από καλή θέση θα σουτάρει ψηλά άουτ.

9′ ΓΚΟΛ(1-0): Μετά από εκτέλεση κόρνερ και σε φάση διαρκείας, ο Πέττας θα πεταχτεί στο δεύτερο δοκάρι και θα νικήσει από κοντά τον Τσάμη για το παρθενικό γκολ της Ζακυνθινής ομάδας στη Γ’ Εθνική.

20′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Ο Μεζίνι θα πάρει τη μπάλα στην αντεπίθεση, θα αλλάξει με τον Κάρδαρη ο οποίος θα πάρει τη μπάλα σε εξαιρετικά πλεονεκτική θέση πιάνοντας με τη μία το σουτ αλλά θα σταθεί άτυχος αφού η μπάλα θα χτυπήσει στο αριστερό δοκάρι του Τσάμη. Τεράστια ευκαιρία για το 2-0.

26′ Σέντρα- σουτ του Δοδοντσάκη ο Δρακόπουλος με υπερένταση θα απομακρύνει τη μπάλα που βρίσκει και στο δοκάρι. Δείχνει να έχει χτυπήσει αρχικά ο έμπειρος γκολκίπερ αλλά θα συνεχίσει κανονικά.

28′ Επικίνδυνη σέντρα του Μεζίνι, με υπερένταση θα διώξει ο Τσάμης. Στην συνέχεια ο Πάμισος έφυγε στην αντεπίθεση αλλά ο Καρβούνης με έγκαιρη επέμβαση θα «καθαρίσει» τη φάση.

35′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Κάρδαρη, με τον Καρβούνη να κάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

45′ Σέντρα του Μιχαηλίδη, εύκολα μπλοκάρει ο Τσάμης.

48′ Επικίνδυνη σέντρα του Σαραντόπουλου για το Δοδοντσάκη η μπάλα θα περάσει άουτ. Δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Δρακόπουλος.

55′ Εκτέλεση φάουλ του Μιχαηλίδη η μπάλα θα περάσει πολύ ψηλά άουτ.

57′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΚ, ο Κάρδαρης θα βγάλει στον Κουρέλα που από θέση βολής θα αστοχήσει με τον Τσάμη να απομακρύνει. Στην συνέχεια αμυντικός του Παμίσου θα γυρίσει αντικανονικά τη μπάλα στον γκολκίπερ του και ο Τσαγκαράκης θα δώσει σωστά έμμεσο.

59′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Ο Κάρδαρης θα πάρει τη μπάλα στην εκτέλεση του εμμέσου, με το Ζακυνθινό άσσο να σημαδεύει ξανά το αριστερό δοκάρι για δεύτερη φορά στο ματς! Τεράστια ευκαιρία για τους νησιώτες.

60′ ΓΚΟΛ (2-0): Ο Κάρδαρης θα βγάλει πολύ ωραία σέντρα, ο Ραφαήλ Πέττας ξανά με το κεφάλι θα νικήσει από κοντά τον Τσάμη. Μεγάλο προβάδισμα νίκης για τους παίχτες του Δημήτρη Νόλη!

Στον αγωνιστικό χώρο ο Σέγκμπια μετά από μονομαχία με το Σωτηρόπουλο. Μετά από δύο λεπτά στο έδαφος ο έγχρωμος επιθετικός θα σηκωθεί και θα συνεχίσει μέχρι να αντικατασταθεί από το Δημητρακόπουλο.

77′ ΓΚΟΛ (3-0): Ο Κουρέλας θα σουτάρει δυνατά από πλεονεκτική θέση, ο Τσάμης θα απομακρύνει αρχικά αλλά στην συνέχεια ο Μεζίνι από κοντά θα γράψει το 3-0 σε έντονους πανηγυρισμούς.

80′ Ευκαιρία για τον Πάμισο, με την εκτέλεση φάουλ του Ρήγα να περνά μόλις άουτ, ενώ δεν πρόλαβε τη μπάλα από πλεονεκτική θέση ο Μπριλάκης.

ΑΟΚ ΖAKYΝΘΟΥ (Δημήτρης Νόλης): Δρακόπουλος, Τηλιόπουλος, Σωτηρόπουλος, Παναγόπουλος, Καρβούνης, Πέττας, Δημουλάς (80′ Δρόσος Ανδ.), Μιχαηλίδης (76′ Μαρίνος), Κουρέλας, Κάρδαρης (90′ Δρόσος Παν.), Μεζίνι (78′ Λίπι)

ΠΑΜΙΣΟΣ (Νίκος Κακαλέτρης):Τσάμης, Δημητρακόπουλος (78΄Μάραντος), Σαραντόπουλος, Μπριλάκης, Δοδοντσάκης, Μωράκης, Βλάχος, Ντε Μολ (46′ Πόρης), Σέγκμπια (76′ Δημητρακόπουλος), Ρήγας, Αριστομενόπουλος (46′ Οδεμισιώτης).