Σκόραρε ο Μουλιάτος, 2-0 ο Παναρκαδικός την Ένωση Λέρνας (BINTEO)

Σεφτέ ο Μουλιάτος, σεφτέ και ο Παναρκαδικός! Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα της Τρίπολης με τον Μεσσήνιο επιθετικό να βρίσκει για πρώτο φορά δίχτυα στην σεζόν σκοράροντας το δεύτερο γκολ στη νίκη με 2-0 επί της Ένωσης Λέρνας στην Τρίπολη.

Ο αγώνας ξεκίνησε υπό βροχή, κάτι όμως που δεν εμπόδισε την ομάδα του Αντώνη Μαυρέα να προηγηθεί νωρίς στο σκορ. Μόλις στο 2′ ο Λυμπερόπουλος άνοιξε το σκορ, απο ασιστ του Τσιώλη.

Στο 6’ σουτ του Γεωργόπουλου πέρασε πάνω απο τα δοκάρια, στο 11’ φάουλ του Μούγιου κόντρα και ο Ψυχογιός μπλόκαρε.

Στο 25’ απο σέντρα, ο Γεωργόπουλος είχε την κεφαλιά, που πέρασε κόρνερ απο το σώμα του Σελλή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση Λέρνας που υποχρεώθηκε σε αλλαγή της τελευταίας στιγμής με τον Κάπλατζη να μην ξεκινάει και να παίρνει την θέση του οι Παπαγεωργόπουλος, ξεκίνησε καλά και προσπάθησε να πιέσει. Είχε το διάστημα αυτό ενα-δυο σουτ με Φλεβάρη και Τριανταφύλλου και μια κεφαλιά με τον Καϊάφα.

Στο 59’ Φλεβάρης άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες καθώς είδε δεύτερη κίτρινη η για φάουλ στον Γεωργόπουλο και λίγα λεπτά αργότερα, στο 61’ έγινε το 2-0. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μουλιάτος έπιασε την κεφαλιά ο Ταραντίλης προσπάθησε να διώξει αλλά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Κατσαούνη.

Στο 75’ ο Μουλιάτος βγήκε μόνος αλλά άργησε και ο Σελλής με προβολή τον έκοψε.

Στο 82’ ο Μπιτζής σε θέση βολής απο κάθετη τοπυ Μούγιου, αλλά πλάσαρε άσχημα ελάχιστα άουτ.

Στο 84’ και στο 86’ ο Κατσαούνης με σωτήριες επεμβάσεις του κράτησε χαμηλά το σκορ απέναντι σε Καναβέτα και Μουλιάτο.

Παναρκαδικός (Α.Μαυρέας): Ψυχογιός, Καναβέζας (88′ Μπαλάσης), Μπινιώρης, Σεντεμέντες, Σπίντζος, Κασάπης, Μουλιάτος (90′ Σωτηρόπουλος), Τσιώλης, Γεωργόπουλος, Ν. Λυμπερόπουλος (66′ Στρέμπας), Σβίγγος

Ενωση Λέρνας (Λ.Κούρος): Κατσούνης- Δούρος, Καϊάφας, Παπαγεωργόπουλος (43′ Ταραντίλης), Σελλής- Μούγιος, Παπουτσής, Φλεβάρης, Τριανταφύλλου (89′ Καζολιάς), Γιάντομ (87′ Λέρμας)- Μπιτζής.