Παναργειακός- Αστέρας Βλαχιώτη 2-0: Καθάρισε ο Μπουντόπουλος (ΒΙΝΤΕΟ)

Με πρωταγωνιστή τον Μπουντόπουλο που βρήκε δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα, ο Παναργειακός ξεπέρασε με 2-0 το εμπόδιο του Αστέρα Βλαχιώτη και συνεχίζει να βρίσκετσι στο κυνήγι της Καλαμάτας.
Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες,αλλά με τον Παναργειακό σαφώς καλύτερο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι "λύκοι" μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να προηγηθούν με πλασέ του Μπουντόπουλου στο 65ο λεπτό σε κενή εστία,από λάθος υπολογισμό του τερματοφύλακα του Αστέρα Βλαχιώτη.

Το 2-0 ήρθε στο 75ο λεπτό με εξαιρετική προσπάθεια του Μπουντόπουλου, ο οποίος έκανε... σλάλομ στην άμυνα του Βλαχιώτη και πλάσαρε πάνω από το σώμα του τερματοφύλακα. Ενδιάμεσα η ομάδα του Βλαχιώτη στη μοναδική ευκαιρία που είχε, έχασε ευκαιρία να ισοφαρίσει το παιχνίδι,αλλά ο Φαρμάκης έκανε σωτήρια επέμβαση.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ.Αντωνόπουλος): Φαρμάκης- Κυριακόπουλος (40’ λ.τρ. Ροκάι), Μπριλάκης, Παπαϊωάννου- Παναγιώτου, Μουσταφά (85’ Παιδάκης), Καλύβας, Καρούτης (60’ Γιανίκ), Μαρίνης- Μπουντόπουλος, Συρεγγέλας (78’ Τσιμικλής).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Γ.Κετικίδης): Μάνος, Παναγόπουλος (67′ Χρήστου), Καρνιάτης (65′ Μπερδούσης), Κολιάκος, Κώτσανης, Μπλεβορτάι, Ραμζής, Σαμπατάκος, Αντεσιμπιρ, Φονζάι, Λεϊμονίτης