ΤΕΛΙΚΑ | Παναρκαδικός-Καλαμάτα 0-1, Πάμισος-Παναργειακός 0-4, Γ' Εθνική

Γ' Εθνική

8ος όμιλος - 13η αγων. (15:00)

ΤΕΛΙΚΟ Παναρκαδικός – Καλαμάτα 0-1 (82' Μάρκοβιτς)

ΤΕΛΙΚΟ Πάμισος – Παναργειακός 0-4 (30' πεν. Μπουντόπουλος, 46' Παναγιώτου, 69', 75' Συρεγγέλας)

ΤΕΛΙΚΟ Μανδραϊκός – ΑΕ Πελλάνας 1-3 (27' Κούστας / 56' Παναγιωτίδης, 57' Κοτσωβός, 83' Ντιατά)

ΤΕΛΙΚΟ Ένωση Λέρνας – Ασπρόπυργος 1-2 (32' Κορωνίδης / 27' Καραλής, 74' Δουκάκης)

ΤΕΛΙΚΑ Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Υπάτου  0-3 (20' Ντελέκος, 66' Δέδες, 75' Σπηλιώτης)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΟ Κατασταρίου 1-3 (36' Τριμπόνιας / 14' Μεζίνι, 59' Μαρούδας, 67' Κάρδαρης)

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Εικοσιμίας – Αμβρυσσέας Διστόμου 0-5 (14' πεν., 41',  75' Σένκα, 23', 86' Δήμου)

90+5' ΤΕΛΟΣ! Η Μαύρη Θύελλα με το γκολ του Μάρκοβιτς επιστρέφει στις νίκες και παραμένει στο +4 στην κορυφή της βαθμολογίας.

82' 0-1 η Καλαμάτα! Ο Μάρκοβιτς με  σουτ κεραυνό νικά τον Καλογερόπουλο  ανοίγοντας το σκορ μεσα σε αποθέωση!

64' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναρκαδικό με τον Τσιώλη στην θέση του Καρβάλιο. Αλλαγή και για την Καλαμάτα. Ο Ρόνι Κάρλος στην θέση του Λαθύρη

60' Αλλαγή για τον Παναρκαδικό. Ο Κατιάγκα δίνει την θέση του στον Σπίτζο

51’ Απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ του Φουάση απο το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

46' Γκολ με το ξεκίνημα στην Μεσσήνη. Ο Παναγιώτου με σουτ το 0-2 ενώ η μπάλα βρήκε και στον Φιλόπουλο.

45+1' Ημίχρονο στην Τρίπολη 0-0. Ημίχρονο και στην Μεσσήνη 0-1

45’ Φάουλ του Μίνγκα, απογειώθηκε στο “Γ” ο Καλογερόπουλος και έβγαλε σε κόρνερ.

43' Κίτρινη κάρτα στον Σβίγγο

30' 0-1 O Παναργειακός στην Μεσσήνη με πέναλτι του Μπουντόπουλου που αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι

31’ Σουτ του Μαρτίνες σε κόρνερ ο Καλογερόπουλος. Νέο σουτ του Τσόπελα μετά την εκτέλεση του κόρνερ μπλόκαρε ο νεαρός Καλαματιανός τερματοφύλακας

24’ Πρώτη ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Λαθύρης έβγαλε σέντρα από αριστερά, η μπάλα πέρασε παράλληλα και κατέληξε στον Μαρτίνες ο οποίος σέντραρε και ο Μάρκοβιτς έπιασε μονοκόμματο σουτ άουτ

18’ Κόρνερ του Μπινιώρη, άτσαλο διώξιμο του Μάρκοβιτς η μπάλα πέρασε εκ νέου κόρνερ

10’ Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Παναρκαδικό πέρασε ανεκμετάλλευτο

8’ Επιθετικά μπήκε η Καλαμάτα, κυκλοφορεί την μπάλα έξω απο την περιοχή των πρασίνων αλλά δεν έχει κάνει ακόμη φάση

-Η 11άδα της Καλαμάτας: Κασωτάκης, Τάμπας, Φουάσης, Χίλγκεν, Αλιατίδης, Αντωνιάδης, Πινδώνης, Μίνγκας, Μάρκοβιτς, Μαρτίνες, Λαθύρης

-Με τον Παναρκαδικό στην σέντρα ξεκίνησε το ματς στην Τρίπολη.

-Η 11άδα του Πάμισου: Καπατσώρης, Μάραντος, Νινιός, Φιλόπουλος, Αριστομενόπουλος, Μωράκης, Βλάχος, Παπαδόπουλος, Ρούτσης, Ηλιόπουλος, Αλεβίζος.

Αναπληρωματικοί: Μανιατέας, Κατσιβαρδέας, Κοντομανωλόπουλος, Οικονομόπουλος, Χαρλέπας.

-Η 11άδα του Παναργειακού στην Μεσσήνη: Φαρμάκης, Κυριακόπουλος, Μπριλάκης, Μπούτας, Καλύβας, Παπαιωάννου, Τσιμικλής, Παναγιώτου, Καδάς, Συρεγγέλας, Μπουντόπουλος

-Με ένα μεγάλο διπλό του Κατασταρίου επί της Ερμιονίδας με 3-1, άνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Ζακύνθου η οποία είναι αήττητη από το ματς με την Καλαμάτα (4/11) πέτυχε την 5η νίκη στα 7 τελευταία ματς και προωθήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

-Το ψύχος δεν πτοεί τους φίλους της Μαύρης Θύελλας οι οποίοι ετοιμάζουν ... κατάληψη στην Τρίπολη και σε ένα ακόμη ματς θα σταθούν δίπλα στην αγαπημένη τους ομάδα.