Νίκη παραμονής ο Παναρκαδικός, 2-0 τον Μανδραϊκό (ΒΙΝΤΕΟ)

Παναρκαδικός πήρε νίκη - χρυσάφι επικρατώντας με 2-0 του Μανδραϊκού στην Τρίπολη στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Ο πρώτος εφετινός σκόρερ του τριφυλλιού Μάριος Γεωργόπουλος στο 69ο λεπτό έλυσε τον γόρδιο δεσμό με τον Μιγκέρτ Τρέσα στο 75ο με το πρώτο του τέρμα με την πράσινη φανέλα κλείδωσε την υπόθεση νίκη για την ομάδα του Θανάση Στάικου.

Έπειτα από ένα ιδιαίτερα νωχελικό από πλευράς Παναρκαδικού πρώτο ημίχρονο με τον Μανδραικό να πατάει καλύτερα βάζοντας του δύσκολα αφού δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις στην επανάληψη και μετά το 60ο λεπτό οι πράσινοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους έχοντας δοκάρι με τον Καρβάλιο, χαμένο τετ α τετ με τον Νίκο Λυμπερόπουλο και βέβαια τα δύο τέρματα των Γεωργόπουλου και Τρέσα.

Με την νίκη αυτή ο Παναρκαδικός ξεμάκρυνε ακόμα περισσότερο από την γραμμή του υποβιβασμού ενώ έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο κόντρα στον ΑΟ Κατασταρίου το επόμενο Σάββατο 9 Μαρτίου.

Δείτε στο βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του αγώνα του Παναρκαδικού με τον Μανδραικό.