Ντάμπλ στην Ηλεία και Γ' Εθνική ο Ξενοφών Κρεστένων

Την κατάκτηση του ντάμπλ στην Ηλεία πανηγυρίζει ο Ξενοφών Κρεστένων καθώς μετά τη κατάκτηση του Κυπέλλου, πήρε και το πρωτάθλημα αφού στην 6η και καθοριστική αγωνιστική των μπαράζ ανόδου κατάφερε να κερδίσει μέσα στο Λατζόι τον Ενιπέα με 0-1 ανατρέποντας όλα τα προγνωστικά.

Οι γηπεδούχοι του Ενιπέα έπαιζαν για δύο αποτελέσματα, νίκη η ισοπαλία, ενώ ο Ξενοφώντας έπαιρνε την άνοδο μόνο με το διπλό. Και τελικά τα κατάφερε χάρη σε γκολ του Πάρη Κωσταντόπουλου στο 82ο λεπτό!.

Στο α' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, είχαν δοκάρι στο 18′ σε κεφαλιά του Κωνσταντόπουλου και στη συνέχεια πλασέ άουτ και χαμένες ευκαιρίες στο 6′ με τον σκόρερ Κωσταντόπουλο και στο 36′ με τον Μπουτσικάκη.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Ενιπέα ισορρόπησαν και φάνηκε πως το ματς θα κρίνονταν στις λεπτομέρειες.

Στο 58′ ήρθε η πιο σημαντική ευκαιρία του Ενιπέα με το Μπατζακόπουλο να σημαδεύει το δοκάρι ενώ στο γκολ που έκρινε τον τίτλο ήρθε στο 82′ με σουτ του Κωνσταντόπουλου.

Ενιπέας: Κουρλός, Γκουβέρος, Δαλαβούρας, Τσαντίλης, Κωτσάκης, Γιαννακόπουλος, Καλαντζής, Αστερόπουλος, Στροφύλλας, Τριανταφύλλης, Μπατζακόπουλος

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Π. Κουτσογιαννάκης (75′ Ηλιόπουλος), Αναμουρλίδης, Κολόκας, Μιλοσέσκι, Κωνσταντόπουλος (90+2′ Χαραλαμπόπουλος), Μπουτσικάκης (65′ Παναγόπουλος), Δημάκης, Μούτσος, Μπακατσέλος (89′ Τ. Κουτσογιαννάκης).