Ασπρόχωμα- Πάμισος 1-2: Έπαιξε με την φωτιά αλλά λυτρώθηκε από τον Ηλιόπουλο (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμη και στην όχι καλή του μέρα, ο Πάμισος βρίσκει τρόπο να παίρνει τα ματς και μάλιστα με ανατροπή.

Οι Νησιώτες έπαιξαν με την φωτιά στο Ασπρόχωμα αλλά τελικά δεν κάηκαν χάρη στον ... πυροσβέστη Ηλία Ηλιόπουλο ο οποίος με γκολ στο 90’ απέτρεψε την γκέλα και έφερε το 4χ4 στο ξεκίνημα του φετινού πρωταθλήματος της Α’ τοπικής.

Η ομάδα του Μαντζούνη φάνηκε επαναπαυμένη στις δάφνες του θριάμβου στην Κυπαρισσία και δεν έδειξε την δέουσα προσοχή στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη το γήπεδο... έγειρε αλλά το Ασπρόχωμα έδειξε πως είναι ένας δυσκολοκατάβλητος αντίπαλος ακόμη και για την κορυφαία επίθεση του νομού.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τον αιφνιδιασμό στο 40’ καθώς πήραν κεφάλι στο σκορ με σουτ του Δημήτρη Γυφτέα και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0.

Ο Πάμισος από το ξεκίνημα της επανάληψης βρέθηκε μαζικά στην επίθεση και στο 65’ είχε οριζόντιο δοκάρι με τον Παπαδόπουλο. Την λύση τελικά έδωσε ο Άγγελος Μπαστακός ο οποίος πέρασε φορ και στο 70’ έφερε το ματς στα ίσα μετά από ασίστ του Μπίσα.

Η πίεση συνεχίστηκε και τελικά ήρθε η 4η ανατροπή στην σεζόν με κεφαλιά του Ηλιόπουλου στο 90’ ο οποίος νίκησε τον Σαρρή ο οποίος πριν πέντε λεπτά είχε πάρει την θέση του τραυματία Σακκά.

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ: Γ. Σακκάς (85’ λ.τρ. Σαρρής), Στ. Χρονόπουλος, Χατζηπαναγιώτης (55’ Λυκούσης), Λούτα, Ανδρ. Χρονόπουλος, Παπανικολόπουλος, Μουράτι, Μπεκιάρης (60’ Ι. Σακκάς), Κουραμπάς, Αρ. Ηλιόπουλος (65’ Π. Ηλιόπουλος), Γυφτέας.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Αντωνόπουλος, Αριστομενόπουλος (46’ Μπερερής), Βέλλης, Μπαστακός, Κατσιβαρδέας (46’ Σταματελόπουλος), Μωράκης, Λαθύρης, Παπαδόπουλος (90’ Βλάχος), Κάνιστρας, Ηλ. Ηλιόπουλος, Μπίσα (89’ Μπογκντάνι)

■ Παρακολουθήστε τα στιγμιότυπα του αγώνα, αλλά και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών, όπως προβλήθηκαν στην εκπομπή “Στο ρυθμό των σπορ”, που προβάλλεται κάθε Κυριακή βράδυ στις 10 μ.μ. στην τηλεόραση “Μεσόγειος”.