ΑΟ Διαβολιτσίου- Αναγέννηση Παρ. 5-0: Ο Βουρνάς έπαθε... Λεβαντόφσκι

Με επιθετικό κρεσέντο στο δεύτερο ημίχρονο και τον Μάριο Βουρνά να έρχεται από τον πάγκο στο τελευταίο ημίωρο και να σημειώνει χατ-τρικ (!), ο ΑΟ Διαβολιτσίου επιβλήθηκε 5-0 της Αναγέννησης Παραλίας για την 11η αγωνιστική στην Α’ τοπική.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν μπροστά τους ένα καταπληκτικό Χριστόπουλο ο οποίος κράτησε το μηδέν για την ομάδα του στο ά μέρος αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα βρήκε τις λύσεις και έφτασε στην 7η νίκη της στην σεζόν που την έφερε στην δεύτερη θέση παρέα με τον Πανθουριακό.

Ο χορός των γκολ άνοιξε με τον Κουλόπουλο στο 49’, ο Στέλιος Ηλιόπουλος έκανε δυο τα τέρματα της διαφορά στο 55’ για να ακολουθήσει το σόου Βουρνά.

Ο 24χρονος ποδοσφαιριστής πέρασε στο ματς στο 58’ στην θέση του Βαγγέλη Κουλόπουλου και μέσα σε έξι λεπτά θύμισε κάτι από... Λεβαντόφσκι (πέντε γκολ σε 9 λεπτά, πέρυσι στο Μπάγερν-Βόλφσμπουργκ 5-1).

Ο Βουρνάς έκανε το 3-0 στο 63΄, το 4-0 στο 65΄ και το 5-0 στο 69΄ με σουτ, μέσα σε γενική αποθέωση!

AΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Κώστας Παλαμάρας): Κωνσταντακόπουλος (70΄ Παυλ. Σουλαντίκας), Μπαλόπουλος (70΄ Παν. Σουλαντίκας), Παπαγεωργίου, Ντουμάνι (41΄ Βορίλας), Εμμανουήλ, Τσουκαλάς, Ζάκκας, Κουλόπουλος (58΄Βουρνάς), Ηλιόπουλος, Τσώνης, Παπαδόπουλος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Κώστας Στυλιανόπουλος): Χριστόπουλος (77΄ Νταντής), Μπουζαλάς, Δουρούμης, Φατούρος, Ξυδέας, Σκαφιδάς, Σταματόπουλος, Καρμπαλιώτης, Τσαγκάρης, Δούβας, Μαθιόπουλος.