Πανθουριακός – Φαραί 5-0: Διαπεραστικός! (ΦΩΤΟ- ΒΙΝΤΕΟ)

Το κρύο ήταν διαπεραστικό στον Κορδία αλλά ο Πανθουριακός ήταν ζεστός και έφτασε με άνεση στην 9η νίκη του στη σεζόν επικρατώντας με 5-0 του Φαραί, στο ματς με το οποίο έπεισε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής.

Ο Γιώργος Αργυρόπουλος είδε πέντε διαφορετικούς ποδοσφαιριστές του να βρίσκουν δίχτυα και οι κιτρινομπλέ συνεχίζουν να βρίσκονται στο... κατόπι του Παμίσου, στην μάχη για δυο όπως εξελίσσεται το φετινό πρωτάθλημα της Α’ τοπικής.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να μπούν από πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ με τον Αργυρόπουλο να νικά τον Μάρη στο 3΄με σουτ ενώ τα πράγματα γι΄αυτούς έγιναν πιο απλά στο 14΄όταν ο Μουστάκας με σουτ έκανε το 2-0.

Αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου και με την έναρξη της επανάληψης ο Αργυρόπουλος έριξε στην μάχη τον Βυζά ο οποίος δημιούργησε πολλά ρήγματα από δεξιά. Από δική του μάλιστα μπαλιά ο Μουλιάτος έκανε το 3-0 στο 59’ αφού νωρίτερα ο Χελάς νικήθηκε από τον Μάρη σε τετ α τετ μετά από “μαγικήκάθετη του Κλουβάτου.

Στο 79’ ήταν σειρά του Μπιτσάνη να χριστεί σκόρερ με διπλή προσπάθεια καθώς το πρώτο σουτ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ το σκορ έκλεισε ο Κλουβάτος στο 87’ μετά από κόρνερ του Πανταζή ο οποίος έκανε όλο το παιχνίδι για την ομάδα του.

Πανθουριακός (Γιώργος Αργυρόπουλος): Σταθάς, Τρίψας (72’ Λάσκαρης), Παντσιώτης (46’ Βυζάς), Οδεμισιώτης, Κλουβάτος, Μουστάκας (λ. τρ. 50’ Σεφεράσι), Αργυρόπουλος, Κουρούπης, Μουλιάτος, Πανταζής, Χελάς (60’ Μπιτσάνης)

Φαραί (Μιχάλης Φασουλής): Μάρης, Μπούνας Σ. (77’ Μπούνας Η.), Σαμιώτης (46’ Κατσιμαγκλής), Κουρέας (65’ Δοβλέτης), Διαμαντης, Κωνσταντακόπουλος, Σεριάτος, Παχης, Σταματελόπουλος, Μανιατέας, Πανταζής

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα όπως καταγράφηκαν από την κάμερα της εκπομπής "Στον Ρυθμό των Σπορ", της τηλεόρασης "Μεσόγειος":