ΑΟ Διαβολιτσίου-Ανδρούσα 0-1: "Άλμα... τριάδας" με Τσώνη

H Aνδρούσα αναδείχθηκε νικήτρια στο ντέρμπι τετράδας που έγινε στο Διαβολίτσι, επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας με σκορ 1-0, με αποτέλεσμα να βρεθεί στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αφήνοντας στην 4η τους «νερατζούρι».

Το τέρμα που πέτυχε ο Αλέξανδρος Τσώνης μόλις στο 2ο λεπτό, με σουτ έξω από την περιοχή, έκρινε το ματς και χάρισε στο συγκρότημα του Νίκου Γεωργακλή το σπουδαίο, από κάθε άποψη, τρίποντο.

Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 66’ λόγω της αποβολής, με 2η κίτρινη, του Βασίλη Κρεμύδα, κάτι που επηρέασε την προσπάθειά τους να φτάσουν στην ισοφάριση, ενώ έχασαν σπουδαία ευκαιρία στις καθυστερήσεις με τον εξαιρετικό Νίκο Παπαγεωργίου.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Κωνσταντακόπουλος, Κρεμύδας, Μπαλόπουλος, Παπαγεωργίου, Πιτσιλής, Εμμανουήλ, Ηλιόπουλος, Ζάκκας (81’ Βουρνάς), Ντουμάνι (35’ Τσώνης), Κουλόπουλος, Βορίλας (72’ Τσουκαλάς).

ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Κατσίποδας, Βασιλογιαννακόπουλος, Κακογιάννης, Μουλαβασίλης, Βαβαρούτσος, Δασκαλάκης, Τσώνης, Α. Καλογερόπουλος (90’ Ιμεράσι), Χαρμπίλας (66’ Τσέλα), Γεωργιόπουλος (90’ Πατσιώτης), Βλαχόπουλος (74’ Γ. Καλογερόπουλος).