Ανδρούσα-Κυπαρισσία 3-0: Εμφατική νίκη με μπροστάρη τον Γιάννη Καλογερόπουλο

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με εμφατικό τρόπο για την εξαιρετική Ανδρούσα που επικράτησε, με 3-0, της Κυπαρισσίας στην εντός έδρας αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής, ανεβαίνοντας στη 4η θέση της βαθμολογίας.

Μόλις στο 5’ ο Περικλής Χαρμπίλας, με σουτ μέσα από τη περιοχή, έκανε το 1-0 ενώ λίγο μετά το 20’ ο Γιάννης Καλογερόπουλος και πάλι με σουτ πέτυχε το 2-0 δίνοντας «αέρα νίκης» στους γηπεδούχους. Η Κυπαρισσία έχασε μεγάλη ευκαιρία να «επανέλθει» ελάχιστα λεπτά αργότερα όταν ο Σπυρόπουλος βγήκε τετ α τετ με τον Κατσίποδα, μετά από διαγώνια πάσα του Νικολόπουλου, ωστόσο το σουτ κατέληξε πάνω στον πορτιέρο της Ανδρούσας.

Οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν τέρμα με Κωνσταντόπουλο και Αντωνόπουλο στην επανάληψη κάτι που έκανε η ομάδα του Νίκου Γεωργακλή, με τον Καλογερόπουλο και πάλι, στο 72’, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Κατσίποδας, Κακογιάννης, Βασιλογιαννακόπουλος, Μπάλλας, Μπερερής, Δασκαλάκης (85’ Τριανταφυλλίδης), Τσώνης (75’ Κάλλας), Διαμαντής (52’ Ιμεράσι), Καλογερόπουλος Ι, Καλογερόπουλος Αντ, Χαρμπίλας ( 65’ Θεοδοσόπουλος)

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Δασκαλόπουλος, Ανδρουτσής, Ζαφείρης (74’ Καραβούλιας), Αριδάς, Μπακόπουλος, Θεοχαρόπουλος, Μιτρόφ, Νικολόπουλος, Αντωνόπουλος, Σπυρόπουλος, Δημητρακάκης (40’ Κωνσταντόπουλος).