Τσικλητήρας Πύλου- ΑΕ Αβίας 2-0: "Καθάρισαν" στο τελευταίο 20λεπτο Διακουμής, Σεφεράσι

Επιστροφή στις νίκες για τον Τσικλητήρα Πύλου που επικράτησε, δύσκολα, στην έδρα του, της μαχητικής Αβίας με σκορ 2-0 και διατηρήθηκε στην πρώτη τριάδα να πλησιάζει μάλιστα και την δυάδα μετά την απώλεια του Απόλλωνα.

Σε ένα κλειστό ματς, χωρίς πολλές φάσεις, όπου οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να το φέρνουν στα μέτρα τους, η ομάδα του Γιώργου Αργυρόπουλου βρήκε τον τρόπο να σκοράρει δις στο τελευταίο 20λεπτο και να πάρει τους τρεις βαθμούς. Αρχικά ο Διακουμής έκανε στο 73’ το 1-0, η Αβία είχε ευκαιρία με τον Κορμπή στο 80’-το σουτ που επιχείρησε έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ-και ο Σεφεράσι διαμόρφωσε στο 85’το τελικό σκορ.

ΠΥΛΟΣ: Ντουγέρογλου, Τρίψας Ι, Παπαγεωργίου Ν, Σεφεράσι, Παυλάκος, Τσώνης (65’ Ιλιάζι), Παπαγεωργίου Γρ, Διακουμής (86’ Κοτσοβός), Τρίψας Χ (86’ Μεμά), Καγιανάς (46’΄Σούλα).

ΑΒΙΑ: Μπεκιάρης (86’ Χριστόπουλος), Βαβαρούτσος, Γιαννέας (83’ Αλντέσκου), Λυκουρέζος, Τζανετέας, Καρδάσης, Κορμπής Κ, Κωνσταντόπουλος (67’ Αποστολίδης), Γεωργουλέας (72’ Ψαρρέας), Κορμπής Δ, Γεωργίκος.