Απόλλωνας Καλ.- Τέλος Άγρας 1-1: Γκέλα και ευκαιρία για ΑΟΔ (φωτο)

Ανυπέρβλητο αποδείχθηκε για τον Απόλλωνα Καλαμάτας το εμπόδιο του Τέλου Άγρα και το 1-1 στο γήπεδο Ασπροχώματος για την 22η αγωνιστική της Α’ τοπικής δίνει την ευκαιρία στο Διαβολίτσι να ξεφύγει στην κορυφή εφόσον καταφέρει να κάμψει αύριο την αντίσταση της Εράνης.

Ο Απόλλων Καλαμάτας προηγήθηκε στο σκορ με πλασέ του Γιάννη Καραχάλιου στο 41ο λεπτό αλλά οι ερυθρόλευκοι των Γαργαλιάνων αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο και με τον συνήθη ύποπτο Γιώργο Βέλλη ισοφάρισαν στο 75’.

Ο Απόλλωνας είχε δοκάρι σε σουτ του Βασιλόπουλου στο 44’.

ΑΠΟΛΛΩΝ
ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Τάκης Σακελλαρόπουλος): Γιακουμής, Κακαλής, Καραχάλιος, Στραβάκος, Μπαρδόσι, Κουντάνης, Τσουλάκος, Παπαγιαννόπουλος, Ε. Αλεξόπουλος, Βασιλόπουλος (70΄ Μπάκας), Τσούκλερης.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ (Κώστας Στυλιανόπουλος): Δ. Αλεξόπουλος, Γεωργόπουλος, Κάππος, Σταθόπουλος, Μπολούν, Δασκαλάκης, Αλεξανδρόπουλος (58΄ Κανελλόπουλος, 89 Μαρκόπουλος), Βέλλης, Γεωργιόπουλος, Αναστασόπουλος, Λακριντής (67΄ Τάρλεφ).