Α' τοπική Μεσσηνίας 2019-20: Το πλήρες πρόγραμμα του πρωταθλήματος

Με το ντέρμπι ανάμεσα στον Πανθουριακό και τον Απόλλωνα Καλαμάτας θα κάνει σέντρα το φετινό πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας Μεσσηνίας σύμφωνα με το αποτέλεσμα της κλήρωσης που διενεργήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας στο ξενοδοχείο Horizon Blu.

Από τα ματς της πρεμιέρας ξεχωρίζει επίσης αυτή της Κυπαρισσίας με τον Τέλο Άγρα και του Πάμισου Μεσσήνης με την Ανδρούσα. Η πρεμιέρα της σεζόν έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα τη Α' κατηγορίας Μεσσηνίας για την σεζόν 2019-20:

Α’ κατηγορία Μεσσηνίας

1η αγωνιστική 16η

Eράνη Φιλ.-Ολυμπιακός Ανάληψης

Τσικλητήρας Πύλου-Καλό Νερό

Πανθουριακός-Απόλλων Καλ.

Μεθώνη-ΑΕ Μάνης

Αβία-Εθνικός Μελιγαλά

Ακρίτας Κορώνης-Σπερχογεία

Κυπαρισσία-Τέλος Άγρας

Πάμισος Μεσ.-Ανδρούσα

 

2η αγωνιστική 17η

Τσικλητήρας Πύλου-Eράνη Φιλ.

Ολυμπιακός Ανάληψης-Πανθουριακός

Καλό Νερό-Μεθώνη

Απόλλων Καλ.-Αβία

ΑΕ Μάνης-Ακρίτας Κορώνης

Εθνικός Μελιγαλά-Κυπαρισσία

Σπερχογεία-Ανδρούσα

Τέλος Άγρας-Πάμισος Μεσ.

 

3η αγωνιστική 18η

Eράνη Φιλ.-Πανθουριακός

Μεθώνη-Τσικλητήρας Πύλου

Αβία-Ολυμπιακός Ανάληψης

Ακρίτας Κορώνης-Καλό Νερό

Κυπαρισσία-Απόλλων Καλ.

Ανδρούσα-ΑΕ Μάνης

Πάμισος Μεσ.-Εθνικός Μελιγαλά

Σπερχογεία-Τέλος Άγρας

 

4η αγωνιστική 19η

Μεθώνη-Eράνη Φιλ.

Πανθουριακός-Αβία

Τσικλητήρας Πύλου-Ακρίτας Κορώνης

Ολυμπιακός Ανάληψης-Κυπαρισσία

Καλό Νερό-Ανδρούσα

Απόλλων Καλ.-Πάμισος Μεσ.

ΑΕ Μάνης-Τέλος Άγρας

Εθνικός Μελιγαλά-Σπερχογεία

 

5η αγωνιστική 20η

Eράνη Φιλ.-Αβία

Ακρίτας Κορώνης-Μεθώνη

Κυπαρισσία-Πανθουριακός

Ανδρούσα-Τσικλητήρας Πύλου

Πάμισος Μεσ.-Ολυμπιακός Ανάληψης

Τέλος Άγρας-Καλό Νερό

Σπερχογεία-Απόλλων Καλ.

ΑΕ Μάνης-Εθνικός Μελιγαλά

 

6η αγωνιστική 21η

Ακρίτας Κορώνης-Eράνη Φιλ.

Αβία-Κυπαρισσία

Μεθώνη-Ανδρούσα

Πανθουριακός-Πάμισος Μεσ.

Τσικλητήρας Πύλου-Τέλος Άγρας

Ολυμπιακός Ανάληψης-Σπερχογεία

Καλό Νερό-Εθνικός Μελιγαλά

Απόλλων Καλ.-ΑΕ Μάνης

 

7η αγωνιστική 22η

Eράνη Φιλ.-Κυπαρισσία

Ανδρούσα-Ακρίτας Κορώνης

Πάμισος Μεσ.-Αβία

Τέλος Άγρας-Μεθώνη

Σπερχογεία-Πανθουριακός

Εθνικός Μελιγαλά-Τσικλητήρας Πύλου

ΑΕ Μάνης-Ολυμπιακός Ανάληψης

Καλό Νερό-Απόλλων Καλ.

 

8η αγωνιστική 23η

Ανδρούσα-Eράνη Φιλ.

Κυπαρισσία-Πάμισος Μεσ.

Ακρίτας Κορώνης-Τέλος Άγρας

Αβία-Σπερχογεία

Μεθώνη-Εθνικός Μελιγαλά

Πανθουριακός-ΑΕ Μάνης

Τσικλητήρας Πύλου-Απόλλων Καλ.

Ολυμπιακός Ανάληψης-Καλό Νερό

 

9η αγωνιστική 24η

Eράνη Φιλ.-Πάμισος Μεσ.

Τέλος Άγρας-Ανδρούσα

Σπερχογεία-Κυπαρισσία

Εθνικός Μελιγαλά-Ακρίτας Κορώνης

ΑΕ Μάνης-Αβία

Απόλλων Καλ.-Μεθώνη

Καλό Νερό-Πανθουριακός

Ολυμπιακός Ανάληψης-Τσικλητήρας Πύλου

 

10η αγωνιστική 25η

Τέλος Άγρας-Eράνη Φιλ.

Πάμισος Μεσ.-Σπερχογεία

Ανδρούσα-Εθνικός Μελιγαλά

Κυπαρισσία-ΑΕ Μάνης

Ακρίτας Κορώνης-Απόλλων Καλ.

Αβία-Καλό Νερό

Μεθώνη-Ολυμπιακός Ανάληψης

Πανθουριακός-Τσικλητήρας Πύλου

 

 

11η αγωνιστική 26η

Eράνη Φιλ.-Σπερχογεία

Εθνικός Μελιγαλά-Τέλος Άγρας

ΑΕ Μάνης-Πάμισος Μεσ.

Απόλλων Καλ.-Ανδρούσα

Καλό Νερό-Κυπαρισσία

Ολυμπιακός Ανάληψης-Ακρίτας Κορώνης

Τσικλητήρας Πύλου-Αβία

Πανθουριακός-Μεθώνη

 

12η αγωνιστική 27η

Εθνικός Μελιγαλά-Eράνη Φιλ.

Σπερχογεία-ΑΕ Μάνης

Τέλος Άγρας-Απόλλων Καλ.

Πάμισος Μεσ.-Καλό Νερό

Ανδρούσα-Ολυμπιακός Ανάληψης

Κυπαρισσία-Τσικλητήρας Πύλου

Ακρίτας Κορώνης-Πανθουριακός

Αβία-Μεθώνη

 

13η αγωνιστική 28η

Eράνη Φιλ.-ΑΕ Μάνης

Απόλλων Καλ.-Εθνικός Μελιγαλά

Καλό Νερό-Σπερχογεία

Ολυμπιακός Ανάληψης-Τέλος Άγρας

Τσικλητήρας Πύλου-Πάμισος Μεσ.

Πανθουριακός-Ανδρούσα

Μεθώνη-Κυπαρισσία

Αβία-Ακρίτας Κορώνης

 

14η αγωνιστική 29η

Απόλλων Καλ.-Eράνη Φιλ.

ΑΕ Μάνης-Καλό Νερό

Εθνικός Μελιγαλά-Ολυμπιακός Ανάληψης

Σπερχογεία-Τσικλητήρας Πύλου

Τέλος Άγρας-Πανθουριακός

Πάμισος Μεσ.-Μεθώνη

Ανδρούσα-Αβία

Κυπαρισσία-Ακρίτας Κορώνης

 

15η αγωνιστική 30η

Eράνη Φιλ.-Καλό Νερό

Ολυμπιακός Ανάληψης-Απόλλων Καλ.

Τσικλητήρας Πύλου-ΑΕ Μάνης

Πανθουριακός-Εθνικός Μελιγαλά

Μεθώνη-Σπερχογεία

Αβία-Τέλος Άγρας

Ακρίτας Κορώνης-Πάμισος Μεσ.

Κυπαρισσία-Ανδρούσα

 

 

 

227 views
Top