Π.Α.Ο. Καλού Νερού – Αστέρας Αρφαρών 3-1: “Αφεντικό” του 1ου Ομίλου

Ο Π.Α.Ο. Καλού Νερού ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι των επίδοξων πρωταθλητών του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής με τον Αστέρα Αρφαρών, καθώς επικράτησε με 3-1 και βρέθηκε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το σκορ για την ομάδα του Σάκη Διονυσόπουλου άνοιξε λίγα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ανδρεόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή.

Οι παίκτες του Αστέρα έφτασαν στην ισοφάριση στο 62’ με κοντινό πλασέ του παίκτη-προπονητή τους Γιαννακούντζου.

Η χαρά των φιλοξενούμενων ωστόσο κράτησε ελάχιστα, αφού στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κώτσος με ασύλληπτο σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί “παραθυράκι” του Νικολόπουλου για το 2-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 78’ ο Μητρόπουλος με ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Αξίζει να σημειωθεί πως πέρα από τα τρία γκολ οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια στο ματς, με τους Κορμπή στο 25’ (κεφαλιά) και Μητρόπουλο στο 40’ (πλασέ).

Διαιτητές: Πλακογιάννης (Ρηγόπουλος – Ρηγοπούλου)

Π.Α.Ο. ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ (Σάκης Διονυσόπουλος): Σταυρόπουλος, Κουτσούλης, Γ. Βλάμης, Μιχαλακόπουλος, Κορμπής (Ντέρκα), Κώτσος (87’ Μαρίνης), Ανδρεόπουλος, Παναγούλιας, Κορακοβούνης, Δεμπεγιώτης (Λαχανάς), Μητρόπουλος (85’ Α. Βλάμης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ (Γιώργος Γιαννακούντζος): Νικολόπουλος, Ισούφι (83’ Γ. Γιαννακόπουλος II), Μπούρης, Λυμπερόπουλος, Γιαννακούντζος, Μαρκόπουλος, Μπούρας, Αναζίκος (78’ Ντέλιου), Σακκάς (73’ Παναγιωτόπουλος), Βανικιώτης (54’ Γ. Γιαννακόπουλος).