Κεραυνός Καλαμάτας – Α.Ο. Πανευαϊκός 4-2: Μυθική ανατροπή στο φινάλε! (φώτο)

Μυθική ανατροπή πέτυχε ο Κεραυνός Καλαμάτας κόντρα στον Α.Ο. Πανευαϊκό στο “Π. Μπαχράμης” για την 2η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής, τον οποίο κέρδισε με 4-2 ενώ έχανε έως το 78’ με 0-2!

Οι “μπλαουγκράνα” άνοιξαν το σκορ στο 44’ με τον Βασίλεφ και έκαναν δύο τα τέρματα τους στο 72’ με τον Πανταζή. Ενδιάμεσα και συγκεκριμένα στο 52’ ο Σαραντόπουλος απέκρουσε πέναλτι του Μπεσή.

Στο 78’ ο Χανδρινός που είχε περάσει αλλαγή μείωσε σε 1-2 βάζοντας ξανά τους “πορτοκαλί” στο παιχνίδι και τρία λεπτά αργότερα ο Ζέππος έκανε το 2-2.

Με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βασίλοβιτς ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή, με τον Μπεσή στο 90’+7’ να παίρνει το... αίμα του πίσω για το χαμένο πέναλτι.

Διαιτητές: Γεωργαντάς (Ρουμελιώτης – Μπασιλάρης)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιώργος Γκέγκας): Μαντζάκος, Τσορώνης, Α. Δικτάκης (56’ Χανδρινός), Βρεττέας, Μανιώτης, Κότσης, Βασίλοβιτς, Δεικτάκης (38’ Ρούσεφ), Ζέππος, Μπεσής, Παπαγεωργίου.

Α.Ο. ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ (Γιάννης Ανδριανόπουλος): Σαραντόπουλος, Κουλέτσης, Κόλλια, Ανδριανόπουλος, Πανταζής, Κ. Μπούσι, Κολυβάρης, Πετρόπουλος (90’ Γιαννακόπουλος), Χόλμπαν (89’ Μπουρίκας), Βασίλεφ, Φερράι.