Παπαφλέσσας Άμφειας – Νέος Άρις 2-1: “Ήρωας” ο Τριαντόπουλος (φώτο)

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα του Παπαφλέσσα Άμφειας στον 1ο Όμιλο της Β’ τοπικής, καθώς στην πρεμιέρα είχε ρεπό.

Η ομάδα του Αντώνη Παπαγιαννόπουλου επικράτησε με 2-1 του Νέου Άρι στο “Πέτρος Γεωργανάς”, κάνοντας ιδανική εκκίνηση στη σεζόν.

Ύστερα από ένα... άγονο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 59’ με τον Χαρίτο, όμως οι “πετεινοί” έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι του Αθ. Μαρκόπουλου στο 75’.

Στο 85’ ο Τριαντόπουλος, μόλις πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, νίκησε τον Ρακόπουλο και χάρισε στον Παπαφλέσσα τη νίκη.

Διαιτητές: Σταυρόπουλος (Κομπιλίρης – Βασιλοπούλου)

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΆΜΦΕΙΑΣ (Αντώνης Παπαγιαννόπουλος): Σιώτος, Σπυρόπουλος, Κουμούτσος, Σμυρλής, Λινάς, Καραγιάννης, Ηρακλής (80’ Τριαντόπουλος), Βουγιουκλής (73’ Μητρόπουλος), Στριλιγκάς, Χαρίτος, Χρονόπουλος (67’ Μαλαπάνης).

ΝΕΟΣ ΆΡΙΣ (Παναγιώτης Μαρκόπουλος): Ρακόπουλος, Φλέσσας, Τσιριγώτης, Τάσσης (86’ Βουρλάκος), Κωστόπουλος, Αναστασόπουλος (15’ λ. τρ. Σκαλιώτης), Γιακουμής, Σπηλιώτης (61’ Σταυριανέας), Αντ. Μαρκόπουλος, Αθ. Μαρκόπουλος, Κυριακούλης (56’ Κυριόπουλος).