Πανιώνιος Καλαμάτας – Θύελλα Χαρακοπιού 1-3: “Καρυδάτo” διπλό (φώτο)

Μεγάλη νίκη με 3-1 επί του Πανιωνίου Καλαμάτας μέσα στο “Γεώργιος Λουκαρέας” σημείωσε η Θύελλα Χαρακοπιού για την 2η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Η ομάδα του Παντελή Τσιγαρίδη βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ από το τέρμα του Κούτρη στο 22’, παρ’ όλα έβγαλε αντίδραση και με τρία γκολ στο τελευταίο μισάωρο του, αγώνα κατάφερε να... ρεφάρει την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας.

Στο 61’ ο Βασιλογιαννακόπουλος με προβολή ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 79’ ο Πετσόπουλος από το σημείο του πέναλτι έφερε τα... πάνω-κάτω στο ματς.

Το τελικό 1-3 έκανε με κοντινό πλασέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σουμπούλης, που είχε περάσει ως αλλαγή στο “χορτάρι”.

Θυμίζουμε ότι λίγο πριν τη σέντρα στην αναμέτρηση, ο πρόεδρος των “κυανέρυθρων”, Δημήτρης Βασιλόπουλος, έκανε πρόταση γάμου στην εκλεκτή της καρδιάς του, Σοφία Κοούτρη (αδερφή του Γιάννη).

Διαιτητές: Σακκάς (Κομπιλίρης – Σ. Τσαούση)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιώργος Χουλιάρας): Μπαλίκης, Περδίκης (79’ Γιαννόπουλος), Κώστας, Λιανός, Μοιρούλης, Μέμιτσας, Καλογερόπουλος (66’ Μάσικας), Ν. Βοσνάκης (73’ Στραβάκος), Σεφεράσι, Κούτρης, Οικονομίδης (46’ Κ. Βοσνάκης).

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ (Παντελής Τσιγαρίδης): Ποτηριάδης, Μαρκάκης (39’ Γ. Στασινόπουλος), Μ. Στασινόπουλος (79’ Σουμπούλης), Κυριακάκης, Παπαγεωργίου, Τσίρμπας, Σαμπάνι, Κ. Στασινόπουλος, Βασιλογιαννακόπουλος (87’ Α. Στασινόπουλος), Πετσόπουλος, Δέμπι (51’ Σκόθος).