Π.Α.Ο. Καλλιθέας – Δόξα Καλαμάτας 3-2: Από την “κόλαση” στον... παράδεισο

Συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι διεξήχθη στην Μεθώνη για την 2η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Ο Π.Α.Ο. Καλλιθέας νίκησε 3-2 την Δόξα Καλαμάτας, χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Κατσιγιάννης στο 89ο λεπτό, με την ομάδα του Γιώργου Λύγκρη να φέρνει... τούμπα το ματς και να πανηγυρίζει την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς.

Στο 35’ τα “καναρίνια” πήραν... κεφάλι στο σκορ με τον Παυλόπουλο και έκαναν δύο τα τέρματα τους με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Βούλγαρης στο 47’.

Μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Σούλα κατάφερε να μειώσει για την ομάδα του, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 67’ “έγραψε” το 2-2.

Τη “χρυσή” νίκη στους γηπεδούχους, όπως προείπαμε, χάρισε στο 89’ ο Κατσιγιάννης.

Διαιτητές: Ρέκκας (Παπαϊωάννου – Βανικιώτης)

Π.Α.Ο. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Γιώργος Λύγκρης): Νικολόπουλος, Κατσιγιάννης, Κουφός, Γάλλος (87’ Τσίρμπας), Ηλιόπουλος (38’ Ανεστόπουλος), Εμμανουήλ, Σαμπάνι, Στ. Τάφα (90’+1’ Αντωνόπουλος), Κάππος (61’ Ε. Τάφα), Λέκκας, Σούλα.

ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Τάκης Πεφάνης): Γιαννακόπουλος, Πουλόπουλος (57’ Δωδέκατος), Δημητρίου (90’ Δημητρακάκος), Βούλγαρης, Καννάς, Αντωνούρης, Κ. Σερπάνος, Τσαγκάρης (59’ Λουμάκης), Δρακουλάκος, Παυλόπουλος, Γιανακόπουλος.