Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Α.Σ. Δαναός 2-2: “Λύγισε” στο τέλος το “τριφύλλι” (φώτο)

Ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας μπήκε... φουριόζος στο παιχνίδι που έριξε την “αυλαία” της 2ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής κόντρα στον Α.Σ. Δαναό και στο 10’ προηγείτο ήδη 2-0, όμως δέχθηκε την ισοφάριση με δύο γκολ στα τελευταία έξι λεπτά.

Μόλις στο 4’ ο Πανταζόπουλος εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας και με πλασέ σε κενή εστία άνοιξε το σκορ στο “Γ. Λουκαρέας”, ενώ στο 10’ ο Χριστόπουλος με κεφαλιά πέτυχε το 2-0 για τους “πράσινους”.

Στο 33’ ο Κωτσάκης με σουτ “σημάδεψε” το δοκάρι της εστίας του Δουβίκα, ενώ στο 40’ ο Πανταζόπουλος απέτυχε να νικήσει εκ νέου τον Κακούρο από την “άσπρη βούλα” του πέναλτι.

Ο Δαναός κατάφερε να μειώσει στο 84’ με σουτ του Κουτσουρόπουλου και να “κλέψει” τον βαθμό της ισοπαλίας με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Κλάδη (η μπάλα βρήκε και στο κάθετο δοκάρι) στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαιτητές: Γκούμας (Τζεμαλάι – Καυκάς)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Παναγιώτης Στάθης): Δουβίκας, Μαργιόλης, Κυριακόπουλος, Κουτσουδάκης, Πετρόπουλος, Χριστόπουλος (51’ Ξυνός), Τσούκλερης (30’ Σαγιάννης), Γιαννακόπουλος, Πανταζόπουλος (57’ Φίλιος), Προυζυμάς (30’ Μπουραντώνης), Γάλλος.

Α.Σ. ΔΑΝΑΟΣ (Πέτρος Δημόπουλος, Μιχάλης Παυλάκης): Κακούρος, Αρβανίτης, Κουφός (46’ Χρόνης), Μπαρδόσι, Μέμα, Βρυώνης (46’ Νίκας), Κωτσάκης (68’ Ψυχογιάννης-Ψυρογιάννης), Μιχαλέας, Κουτσουρόπουλος, Κλάδης, Ντάκουρης (62’ Ξαρχάκος).