Α.Σ. Δαναός – Α.Σ. Φυτειάς 1-2: Εκμεταλλεύτηκε το εξαιρετικό ξεκίνημα στο β’ μέρος

Την πρώτη του νίκη εντός αγωνιστικού χώρου (είχε μεσολαβήσει η επικράτηση επί του Α.Ο. Στενωσιάς στα χαρτιά) πανηγύρισε ο Α.Σ. Φυτειάς, ο οποίος επιβλήθηκε με 2-1 του Α.Σ. Δαναού στο Αθλητικό Κέντρο της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας, σε αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Μετά από ένα “στείρο” πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μισό του αγώνα και πήραν προβάδισμα στο 49’ με πέναλτι του Αντωναίου, ενώ πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ήρθε το 0-2 με τον Παπαγεωργίου (52’).

Τα “μωρά” του Πέτρου Δημόπουλου απλώς μείωσαν στο 87ο λεπτό με τον Χρόνη, που είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στην ανάπαυλα αντί του Ψυχογιάννη.

Διαιτητές: Γεωργαντάς (Κασκάνης – Ρουμελιώτης)

Α.Σ. ΔΑΝΑΟΣ (Πέτρος Δημόπουλος): Κακούρος, Αρβανίτης, Ψυχογιάννης (46’ Χρόνης), Μπαρδόσι, Μέμα (76’ Φιλιππόπουλος), Βρυώνης (63’ Ντάκουρης), Κωτσάκης (80’ Κουφός), Μιχαλέας, Κουτσουρόπουλος, Κλάδης, Νίκας.

Α.Σ. ΦΥΤΕΙΑΣ (Βαγγέλης Σκουρλέτης): Λύσσαρης, Κρεμμύδας (60’ Χρυσοβέργης), Χαραλαμπόπουλος, Παπαγεωργίου, Γ. Σταυρινός, Χάικος (46’ Γυφτέας), Γαλίτης, Τζουμάκης, Σωτηράκος, Αντωναίος (90’ Νινιός), Β. Σταυρινός.