Χανδριναϊκός ΠΣ - Παπαφλέσσας Χώρας 3-3: “Χορταστικό” ματς στο Σουληνάρι

Χανδριναϊκός ΠΣ και Παπαφλέσσας Χώρας είχαν όρεξη για μπάλα στο Σουληνάρι και το απέδειξαν.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 για την 8η αγωνιστική της Α1 τοπικής, με τους γηπεδούχους να προηγούνται τρεις φορές και τους φιλοξενούμενους σώζουν την... παρτίδα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στο 29' ο Σαχινάι εκτέλεσε απευθείας φάουλ, ο Μίντζηρας δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας, με αποτέλεσμα αυτή να χτυπήσει πρώτα στο αριστερό δοκάρι και εν συνεχεία στα χέρια του πριν καταλήξει στα δίχτυα.

Στο 40' ο Α. Τσόπελας έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Θ. Τσόπελας με άψογο τελείωμα ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 60' ο Καλδής με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία για να κάνει το 2-1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Δημόπουλος αξιοποίησε την συρτή σέντρα του Μπάρκα από τα αριστερά και με σουτ μέσα από την περιοχή “έγραψε” το 2-2.

Στο 77' ο Καρλής σέντραρε από τα δεξιά, ο Μίντζηρας έδιωξε αρχικά, όμως η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σαχινάι έχει εύκολο έργο για το 3-2.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάρκας με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Βασιλόπουλο, ο οποίος φέρει ευθύνη για το 3-3.

Το ματς σφύριξε ο Καρβούνης, με βοηθούς τους Καυκά και Παναγιωτόπουλο.

ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ ΠΣ (Πέτρος Χιώτης): Βασιλόπουλος, Καρλής, Κλαρίδας, Κατσιγιάννης, Ζούζουλας, Λύρας (69' Μέμα), Ράτσεβ, Μπουντάς, Σαχινάι, Μεμουσάι, Καλδής.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ (Άγγελος Σπάλας): Μίντζηρας, Θ. Τσόπελας, Παπαγεωργίου, Κυριακόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Τσέρτος, Μπάρκας, Σουφάκης (66' Κανελλόπουλος), Α. Τσόπελας (86' Μαρκόπουλος), Γκεβόρι (70' Γ. Καγιάς), Δημόπουλος (90+5' Αναστασόπουλος).