ΑΕ Λογγάς - ΠΑΟ Καλλιθέας 2-1: Με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο!

Πολύ σκληρή για να... πεθάνει αποδείχθηκε η ΑΕ Λογγάς, η οποία έβαλε “στοπ” στο σερί των τριών αγωνιστικών χωρίς νίκη.

Με ψυχή... χιλίων λεόντων και αγωνιζόμενη με 10 παίκτες για κάτι παραπάνω από είκοσι λεπτά, η ομάδα του Νίκου Μανιατέα με γκολ των Καραματσούκη (81' με σουτ) και Κοσμά (90' με κεφαλιά) έκανε την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο κόντρα στον ΠΑΟ Καλλιθέας, επικρατώντας 2-1 στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με τον Εμμανουήλ και όλα έδειχναν να κυλούν υπέρ τους, όμως την τελευταία “λέξη” στην αναμέτρηση την είπαν οι γηπεδούχοι.

Στο 72' ο Παναγιώτης Κυριόπουλος που είχε ήδη μια κίτρινη κάρτα χειροκρότησε ειρωνικά (παρατεταμένα) σε απόφαση του διαιτητή, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την δεύτερη κίτρινη-κόκκινη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γεωργαντάς, με βοηθούς τον Νιάρχο και τον Α. Μιχαλόπουλο.

ΑΕ ΛΟΓΓΑΣ (Νίκος Μανιατέας): Θ. Κοτσίρης, Καρόκε, Τραγομαλάς (90+3' Πετρόπουλος), Κοσμάς, Τζούμπας, Βάγιας, Καραματσούκης, Ε. Κυριόπουλος, Παναγιώτη Κυριόπουλος (90+2' Δρακοπαναγιωτάκης), Κριζέας (46' Γελαδάς), Τσερίκου (62' Η. Κοτσίρης).

ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Γιώργος Λύγκρης): Νικολόπουλος, Κατσιγιάννης, Κουφός, Ηλιόπουλος (60' Καραμπάτσος), Κοτσίρης, Ε. Τάφα, Σαμπάνι (46' Κοντογόνης), Ανεστόπουλος (82' Σ. Τάφα), Κάππος, Λέκκας, Εμμανουήλ (70' Σαρδέλης).