Δωριέας Δωρίου - Ακρίτας Κορώνης 4-0: Έκανε... πάρτι μετά το 64'

Πετυχαίνοντας τρία γκολ μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών (64'-69'), ο Δωριέας Δωρίου πανηγύρισε την πιο ευρεία νίκη του στη φετινή Α1 τοπική με 4-0 επί του Ακρίτα Κορώνης και παρέμεινε στο -3 από την πρωτοπόρο ΑΕ Μάνης.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για ακόμη μία φορά ήταν ο Τάσος Βεσέλης, ο οποίος σημείωσε τα δύο από τα τέσσερα τέρματα της ομάδας του Σωτήρη Μπουραντώνη, φτάνοντας τα 10 συνολικά, ενώ από τα δικά του πόδια ξεκίνησε το τρίτο.

Μόλις στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι μπήκαν σε θέση οδηγού στο παιχνίδι, όταν ο Φλέσσας βρήκε κάθετα τον Βεσέλη, εκείνος μπήκε στην περιοχή από αριστερά και πλάσαρε στην απέναντι γωνία για το 1-0.

Στο 64' ο Κλάιντι Μπόρα με κεφαλιά-ψαράκι, τρία λεπτά μετά την είσοδό του, νίκησε τον Βαρβεράκη για το 2-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γκιάτα από κοντά “έγραψε” το 3-0, ύστερα από προσπάθεια του Βεσέλη.

Το σκορ έκλεισε ο Βεσέλης στο 69' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς, με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς τους Τσουλάκο και Αντωνόπουλο.

ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΩΡΙΟΥ (Σωτήρης Μπουραντώνης): Δήμας, Μέμα, Γεωργιόπουλος (72' Κομάν), Πετράκος, Πολίτης, Ζέππος (69' Πάγια), Γκιάτα, Βεσέλης, Β. Κοντοθανάσης (72' Γκογκοάσα), Φλέσσας, Κατσίβας (61' Μπόρα).

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ (Νίκος Σαββίδης): Βαρβεράκης (75' Τσλαματάς), Τσουκάτος, Παναγιωτόπουλος, Δ. Κουτσουμπός, Ι. Κουτσουμπός (80' Σαρέλλας), Τσάνι, Τέντες (46' Μαθιόπουλος), Μάραντος, Μουτζούρης, Σταμάτης (75' Τζούβελης), Κρητικάκης.