Κεραυνός Καλαμάτας - Νέος Άρις 0-2: “Απέδρασε” με Μπάκα, Καραβατά

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Νέος Άρις πέρασε νικηφόρα από το “Παναγιώτης Μπαχράμης” με 2-0 επί του Κεραυνού Καλαμάτας και πανηγύρισε τη 3η νίκη στη σεζόν.

Στο 26ο λεπτό ο Μπάκας έκανε το 0-1 για τους “πετεινούς”, ενώ στο 83’ ο Καραβατάς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγώνας ξεκίνησε με 40λεπτη καθυστέρηση, λόγω μη έγκαιρης προσέλευσης του διαιτητή Νικολόπουλου, καθώς νωρίτερα “σφύριζε” την αναμέτρηση Αναγέννηση Παραλίας - Ολυμπιακός Καλαμάτας (0-4).

Διαιτητές: Νικολόπουλος, Α. Μιχαλόπουλος, Τζεμαλάι

Κεραυνός Καλαμάτας (Δημήτρης Μαυροειδής): Λυκούσης, Παπαγεωργίου, Δικτάκης, Βρεττέας, Μανιώτης, Κοντούλης, Σωφρονάς (19’ Ρούσεφ, 52’ Μπεσσής), Δεικτάκης (88’ Μυλωνάς), Χανδρινός, Ζέππος, Βασίλοβιτς.

Νέος Άρις (Χρήστος Σπάλας): Παπαβασιλόπουλος, Μεσσαλάς (33’ Αθ. Μαρκόπουλος), Κωστόπουλος, Σαρρής (77’ Κυριακούλης), Φράγκος, Αντ. Μαρκόπουλος, Σκαλιώτης, Τσιριγώτης, Καραβατάς, Μπάκας (64’ Σπηλιώτης), Ασημακόπουλος.