To πανόραμα της Β’ τοπικής (16η αγων.): Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη



Β’ Κατηγορία -1ος όμιλος (16η αγωνιστική, 15:00)

Διαγόρας Κοπανακίου - Α.Ο. Πανευαϊκός 5-1
Ατρόμητος Πλατύ - ΑΕΚ Καλαμάτας
2-2
ΑΕ Κυπαρ.-Ηρακλής - Νέος Άρις
2-0
Κεραυνός Καλαμάτας - ΠΑΟ Καλού Νερού
0-6
Παπαφλέσσας Άμφειας - Αστέρας Βαλύρας
3-2
Ρεπό: Μεσσηνιακ
ός Γ.Σ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 ΠΑΟ Καλού Νερού 16 15 1 0 48 6 46
2 Ηρακλής Κυπαρισσίας 16 11 4 1 33 13 37
3 Διαγόρας Κοπανακίου 16 10 2 4 38 23 32
4 Ατρόμητος Πλατύ 16 8 4 4 30 23 28
5 Παπαφλέσσας Άμφειας 15 8 1 6 30 21 25
6 Νέος Άρις 16 6 3 7 21 21 21
7 ΑΕΚ Καλαμάτας 16 5 5 6 26 24 20
8 Κεραυνός Καλαμάτας 16 5 3 8 26 37 18
9 Αστέρας Βαλύρας 15 4 4 7 18 28 16
10 Μεσσηνιακός ΓΣ 15 3 5 7 15 22 14
11 Αστέρας Αρφαρών 15 5 4 6 36 29 13
12 ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας 16 1 6 9 16 34 9
13 ΑΟ Πανευαϊκός 16 0 0 16 12 68 0


Επόμενη αγωνιστική (17η, 15:30)

Μεσσηνιακός Γ.Σ. - Παπαφλέσσας Άμφειας
10/02 Κεραυνός Καλαμάτας - ΑΠΣ Αρις
10/02 ΠΑΟ Καλού Νερού - Διαγόρας Κοπανακίου
10/02 Νέος Άρις - Αστέρας Βαλύρας
11/02 Α.Ο. Πανευαϊκός - Ατρόμητος Πλατύ (11:00)
11/02 ΑΕΚ Καλαμάτας - ΑΕ Κυπαρις-Ηρακλής (13:00)
Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών



Β’ κατηγορία - 2ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Α.Ο. Πατίστα - Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 0-1
Π.Α.Ο. Καλλιθ
έας - Θύελλα Χαρακοπιού 0-0
Πανι
ώνιος Καλ. - Πράσινα Πουλιά 3-2
Α
Σ Φυτειάς - ΑΣ Δαναός αναβλ.
Παναθηναϊκ
ός Καλ. - Α.Ε. Λογγάς 1-0
Α.Ο. Στενωσι
άς - Δόξα Καλαμάτας 0-3 (α.α.)
Ρεπό: Νέδουσα Αλαγονίας


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 Θύελλα Χαρακοπιού 16 12 3 1 33 12 39
2 Δόξα Καλαμάτας 16 11 2 3 28 13 35
3 Πανιώνιος Καλαμάτας 16 10 3 3 41 20 33
4 ΠΑΟ Καλλιθέας 16 9 4 3 31 15 31
5 Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 15 10 1 4 29 14 31
6 Πράσινα Πουλιά 16 6 4 6 20 24 22
7 ΑΣ Δαναός 16 7 1 8 31 32 22
8 ΑΕ Λογγάς 15 6 3 6 29 24 21
9 ΑΣ Φυτειάς 16 5 1 10 21 36 16
10 ΑΟΠΚ Πατίστα 16 4 3 9 26 35 15
11 Νέδουσα Αλαγονίας 15 4 3 8 19 26 15
12 Παναθηναϊκός Καλαμάτας 15 3 2 10 19 28 11
13 ΑΟ Στενωσιάς 16 0 0 16 0 48 0


Επόμενη αγωνιστική (17η, 15:30)

10/02 Πράσινα Πουλιά - Π.Α.Ο. Καλλιθέας
11/02 Πανιωνιος Καλ. - Α.Ο. Πατίστα (10:30)
11/02
Δόξα Καλαμάτας - ΑΣ Φυτειάς
11/02 ΑΣ Δαναός - Α.Ε. Λογγάς
12/02 Νέδουσα Αλαγονίας - Παναθηναϊκός Καλ.
Θ
ύελλα Χαρακοπιού - Α.Ο. Στενωσιάς 3-0 (α.α.)
Ρεπό: Παπαφλ
έσσαςΒλαχόπουλου

439 views
Top