To πανόραμα της Β’ τοπικής (17η αγων.): Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη



Β’ Κατηγορία -1ος όμιλος (17η αγωνιστική)

ΠΑΟ Καλού Νερού - Διαγόρας Κοπανακίου 2-0
Νέος Άρις - Αστέρας Βαλύρας 3-0
Κεραυνός Καλαμάτας - ΑΠΣ Άρις 4-2
Πανευαϊκός - Ατρόμητος Πλατύ 1-3
ΑΕΚ Καλαμάτας - ΑΕ Κυπαρις-Ηρακλής
3-2
14/2 Μεσσηνιακός Γ.Σ. - Παπαφλέσσας Άμφειας
Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 ΠΑΟ Καλού Νερού 16 15 1 0 48 6 46
2 Ηρακλής Κυπαρισσίας 16 11 4 1 33 13 37
3 Διαγόρας Κοπανακίου 16 10 2 4 38 23 32
4 Ατρόμητος Πλατύ 16 8 4 4 30 23 28
5 Παπαφλέσσας Άμφειας 15 8 1 6 30 21 25
6 Νέος Άρις 16 6 3 7 21 21 21
7 ΑΕΚ Καλαμάτας 16 5 5 6 26 24 20
8 Κεραυνός Καλαμάτας 16 5 3 8 26 37 18
9 Αστέρας Βαλύρας 15 4 4 7 18 28 16
10 Μεσσηνιακός ΓΣ 15 3 5 7 15 22 14
11 Αστέρας Αρφαρών 15 5 4 6 36 29 13
12 ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας 16 1 6 9 16 34 9
13 ΑΟ Πανευαϊκός 16 0 0 16 12 68 0


Επόμενη αγωνιστική (18η, 15:30)

Διαγόρας Κοπανακίου - ΑΠΣ Άρις
24/2 Ατρόμητος Πλατύ - ΠΑΟ Καλού Νερού
24/2 Παπαφλέσσας Άμφειας - Αστέρας Αρφαρών
24/2 Ηρακλής Κυπ.- Α.Ο. Πανευαϊκός
25/2 ΑΕΚ Καλαμάτας - Νέος Άρις
25/2 Αστέρας Βαλύρας – Μεσσηνιακός
Ρεπό: Κεραυνός Καλαμάτας



Β’ κατηγορία - 2ος όμιλος (17η αγωνιστική)

Πράσινα Πουλιά - Π.Α.Ο. Καλλιθέας 1-1
Πανιώνιος Καλ. - Α.Ο. Πατίστα 3-0
Δόξα Καλαμάτας - ΑΣ Φυτειάς 2-1
Α
Σ Δαναός - Α.Ε. Λογγάς 3-2
12/02 Νέδουσα Αλαγονίας - Παναθηναϊκός Καλ. (17:30)
Θ
ύελλα Χαρακοπιού - Α.Ο. Στενωσιάς 3-0 (α.α.)
Ρεπό: Παπαφλ
έσσαςΒλαχόπουλου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 Θύελλα Χαρακοπιού 16 12 3 1 33 12 39
2 Δόξα Καλαμάτας 16 11 2 3 28 13 35
3 Πανιώνιος Καλαμάτας 16 10 3 3 41 20 33
4 ΠΑΟ Καλλιθέας 16 9 4 3 31 15 31
5 Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 15 10 1 4 29 14 31
6 Πράσινα Πουλιά 16 6 4 6 20 24 22
7 ΑΣ Δαναός 16 7 1 8 31 32 22
8 ΑΕ Λογγάς 15 6 3 6 29 24 21
9 ΑΣ Φυτειάς 16 5 1 10 21 36 16
10 ΑΟΠΚ Πατίστα 16 4 3 9 26 35 15
11 Νέδουσα Αλαγονίας 15 4 3 8 19 26 15
12 Παναθηναϊκός Καλαμάτας 15 3 2 10 19 28 11
13 ΑΟ Στενωσιάς 16 0 0 16 0 48 0


Επόμενη αγωνιστική (18η, 15:30)

24/2 Π.Α.Ο. Καλλιθέας - Α.Ο. Πατίστα
25/2 Παναθηναϊκός Καλ. - Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου (13:00)
25/2 ΑΣ Φυτειάς - Θύελλα Χαρακοπιού (13:00)
25/2 Α.Ε. Λογγάς - Νέδουσα Αλαγονίας
25/2 Δόξα Καλαμάτας - ΑΣ Δαναός (18:30)
Α.Ο. Στενωσι
άς - Πράσινα Πουλιά 0-3 (α.α.)
Ρεπό: Πανιωνιος Καλ.


399 views
Top