ΑΕΚ Καλαμάτας – ΠΑΟ Καλού Νερού 0-2: “Καθάρισε” στην επανάληψη ο Κορακοβούνης (φώτο)

Χάρη σε δύο γκολ του Αντώνη Κορακοβούνη στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟ Καλού Νερού νίκησε 2-0 την ΑΕΚ Καλαμάτας στο “Γεώργιος Λουκαρέας” για την 19η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής και διατήρησε το +6 από τον δεύτερο Ηρακλή Κυπαρισσίας.

Ο 28χρονος επιθετικός “ξεκλείδωσε” την “κιτρινόμαυρη” άμυνα κι έγραψε το 1-0 στο 54’, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 66ο λεπτό.

Έτσι, ομάδα του Σάκη Διονυσόπουλου επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών, μετά την “βαριά” ήττα (5-2) στο ντέρμπι κορυφής με τους “κυανόλευκους”.

Διαιτητής: Φ. Κασκάνης / Ε. Μπασιλάρης, Η. Κουταβάς

ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Δημήτρης Μάλαμας): Λαμπρόπουλος, Πολυχρονόπουλος, Παπαλάμπρος (65’ Δημητρακάκος), Κατσάκος, Λαδάς, Σταυρόπουλος, Μπαρούνης, Δημητρίου (81’ Γαλανόπουλος), Σούσα, Δικαίος, Στυλιανόπουλος.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ (Σάκης Διονυσόπουλος): Σταυρόπουλος, Μιχαλακόπουλος (85’ Κανέλλος Λαμπρόπουλος), Γιώργος Βλάμης, Πανάγος Λαμπρόπουλος, Παναγούλιας, Κώτσος (70’ Μαρίνης), Ανδρεόπουλος, Κορμπής, Λυμπέρης Διονυσόπουλος, Κορακοβούνης (87’ Θανάσης Βλάμης), Μητρόπουλος (80’ Opris).