Σκόρερ 1ου Ομίλου Β' τοπικής: Συνεχίζουν “χέρι χέρι” στην κορυφή Τσιλίκος και Μουλιάτος

Καμία αλλαγή δεν σημειώθηκε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής, μετά το πέρας της 20ης αγωνιστικής.

Ο Βασίλης Τσιλίκος του Ατρόμητου Πλατέος δεν αγωνίστηκε, καθώς η ομάδα του πραγματοποίησε το προγραμματισμένο ρεπό της, ενώ ο Νίκος Μουλιάτος του Αστέρα Αρφαρών δεν σκόραρε στο εκτός έδρας 1-1 με τον Μεσσηνιακό.

Έτσι, οι δύο παίκτες συνεχίζουν “χέρι χέρι” στην κορυφή με 19 τέρματα.

Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής:

19 ΓΚΟΛ
Βασίλης Τσιλίκος (Ατρόμητος Πλατύ)
Νίκος Μουλιάτος (Αστέρας Αρφαρών)

12 ΓΚΟΛ
Λυμπέρης Διονυσόπουλος (ΠΑΟ Καλού Νερού)
Ντίνος Βασιλόπουλος (Ηρακλής Κυπαρισσίας)

11 ΓΚΟΛ
Πέτρος Στριλιγκάς (Παπαφλέσσας Άμφειας)

10 ΓΚΟΛ
Γιώργος Μητρόπουλος (ΠΑΟ Καλού Νερού)
Θανάσης Γκότσης (Διαγόρας Κοπανακίου)
Μάνθος Στυλιανόπουλος (ΑΕΚ Καλαμάτας)

9 ΓΚΟΛ
Αντώνης Κορακοβούνης (ΠΑΟ Καλού Νερού)

8 γκολ
Παναγιώτης Μπάκας (Νέος Άρις)

7 ΓΚΟΛ
Ετεοκλής Δεμπεγιώτης, Ηλίας Κυριακούλης (ΠΑΟ Καλού Νερού)
Κώστας Δεσποτόπουλος (Ηρακλής Κυπαρισσίας)
Γιώργος Γεωργακόπουλος (Διαγόρας Κοπανακίου)
Γιώργος Λυμπερόπουλος (Ατρόμητος Πλατύ)
Δημήτρης Ηρακλής (Παπαφλέσσας Άμφειας)
Βαγγέλης Βασίλοβιτς (Κεραυνός Καλαμάτας)
Στάθης Ταπεινός (ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας)

6 ΓΚΟΛ
Μίλτος Μοσχίδης (Διαγόρας Κοπανακίου)
Γιώργος Ζέππος, Διονύσης Χανδρινός (Κεραυνός Καλαμάτας)
Θοδωρής Σούσα (ΑΕΚ Καλαμάτας)
Κώστας Σακκάς (Αστέρας Αρφαρών)

5 ΓΚΟΛ
Γρηγόρης Ζάγουρας (Ηρακλής Κυπαρισσίας)
Μάριο Χόλμπαν (ΑΟ Πανευαϊκός)

4 ΓΚΟΛ

Προκόπης Παναγούλιας, Παναγιώτης Ανδρεόπουλος (ΠΑΟ Καλού Νερού)
Μιχάλης Σιγέρης, Νίκος Κόλλιας, Κώστας Μανδραπήλιας (Ηρακλής Κυπαρισσίας)
Σταύρος Χαρίτος (Παπαφλέσσας Άμφειας)
Θανάσης Μαρκόπουλος (Νέος Άρις)
Ερρίκος Μπραχίμι, Θοδωρής Γαλακούτης (Μεσσηνιακός ΓΣ)
Γιώργος Θεοδωρακόπουλος, Δημήτρης Στρατής (Αστέρας Βαλύρας)

3 ΓΚΟΛ
Μπάμπης Μακροκάνης (Ηρακλής Κυπαρισσίας)
Γιώργος Νικολλί, Ηλίας Μποντιώτης, Αποστόλης Παπαδόπουλος (Διαγόρας Κοπανακίου)
Παναγιώτης Τριαντόπουλος (1 Διαγόρας Κοπανακίου / 2 Παπαφλέσσας Άμφειας)
Γιώργος Σπυρόπουλος, Γιώργος Κουμούτσος (Παπαφλέσσας Άμφειας)
Αργύρης Δικαίος, Κώστας Παπαλάμπρος, Δημήτρης Σταυρόπουλος (ΑΕΚ Καλαμάτας)
Στάθης Σπηλιώτης, Γιώργος Κυριόπουλος (Νέος Άρις)
Παναγιώτης Γιαννακόπουλος, Αλέξανδρος Καραγιαννίδης (Μεσσηνιακός ΓΣ)
Τάσος Νίκας (Αστέρας Βαλύρας)
Γιώργος Γιαννακούντζος (Αστέρας Αρφαρών)
Γιάννης Κουρκουτάς (ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας)
Βασίλης Πετρόπουλος, Σαϊμίρ Τσολχάι (ΑΟ Πανευαϊκός)

2 ΓΚΟΛ
Θοδωρής Γεωργαλής (Ηρακλής Κυπαρισσίας)
Δημήτρης Καμπούκος, Μιχάλης Κοσμάς, Αντώνης Σβερκούνος (Διαγόρας Κοπανακίου)
Γιώργος Μανούσος (Ατρόμητος Πλατύ)
Γρηγόρης Τσιλίκος (1 Ατρόμητος Πλατύ / 1 Αστέρας Αρφαρών)
Γιώργος Λινάς (Παπαφλέσσας Άμφειας)
Παναγιώτης Καραβατάς (Νέος Άρις)
Παναγιώτης Λαδάς, Γιάννης Δημητρακάκος (ΑΕΚ Καλαμάτας)
Τάσος Σκόκος, Γιώργος Κοντούλης, Γιώργος Βρεττέας, Ηλίας Μπεσής (Κεραυνός Καλαμάτας)
Παναγιώτης Καναλουπίτης (Αστέρας Βαλύρας)
Κυριάκος Κουνής (1 Αστέρας Βαλύρας / 1 ΑΕΚ Καλαμάτας)
Παναγιώτης Καπόγλης, Παναγιώτης Χαραλαμπόπουλος (Αστέρας Αρφαρών)
Βαγγέλης Παπαχρόνης (ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας)
Βασίλης Σωτηρόπουλος, Τοντόρ Βασίλεφ (ΑΟ Πανευαϊκός)

1 ΓΚΟΛ
Θανάσης Βλάμης, Κανέλλος Λαμπρόπουλος, Γιάννης Κορμπής, Γιώργος Βλάμης, Παναγιώτης Κώτσος (ΠΑΟ Καλού Νερού)
Παναγιώτης Γιαννόπουλος, Δημήτρης Παπαγιάννης (Ηρακλής Κυπαρισσίας)
Γιώργος Γιαννακόπουλος, Γιώργος Τρουπάκης, Κώστας Θεοχαράκης, Τάσος Γιαννακόπουλος, Στέλιος Λαλιωτίτης (Διαγόρας Κοπανακίου)
Γιώργος Θωμόπουλος, Δημήτρης Γιακουμής, Παναγιώτης Γαλέας, Δημήτρης Αθανασόπουλος, Μιχάλης Στέργιος, Μπάμπης Ταχταμπάς (Ατρόμητος Πλατύ)
Μπάμπης Κορομηλάς, Άγγελος Σμυρλής (Παπαφλέσσας Άμφειας)
Σαμπιόν Χατζίου, Φώτης Τσορώνης, Άγγελος Γεωργακόπουλος, Γιώργος Δεικτάκης (Κεραυνός Καλαμάτας)
Στάθης Κουτουμάνος, Βασίλης Δημητρίου, Κώστας Δελφάκης (ΑΕΚ Καλαμάτας)
Κώστας Ράντζος, Κώστας Φλέσσας, Μπάμπης Κυριακούλης, Δημήτρης Τσιριγώτης, Δημήτρης Βουρλάκος (Νέος Άρις)
Χρήστος Πετρόγιαννης, Φώτης Κουλουράς, Στάθης Αρβανίτης, Δημήτρης Γιαννακόπουλος, Παναγιώτης Χαρίτος (Μεσσηνιακός ΓΣ)
Παναγιώτης Οικονόμου, Γιάννης Ανδριανόπουλος, Χρήστος Κουμουράς (Αστέρας Βαλύρας)
Πέτρος Χαραλαμπόπουλος, Γιώργος Γιαννακόπουλος, Κώστας Φέστας, Γιώργος Γιαννακόπουλος, Παναγιώτης Μπούρης (Αστέρας Αρφαρών)
Χάρης Τσιακήρ-Ογλού, Παναγιώτης Δημητρίου, Βασίλης Λυμπερόπουλος (ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας)
Ευθύμης Πανταζής (ΑΟ Πανευαϊκός)

3 ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Παναγιώτης Μπούρης (Αστέρας Αρφαρών)

2 ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Διονύσης Μαλαπάνης (Παπαφλέσσας Άμφειας)

1 ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Μίλτος Μοσχίδης (Διαγόρας Κοπανακίου)
Παναγιώτης Λυκούσης, Γιώργος Βρεττέας, Φώτης Τσορώνης (Κεραυνός Καλαμάτας)
Φώτης Πολυχρονόπουλος (ΑΕΚ Καλαμάτας)
Παναγιώτης Καναλουπίτης (Αστέρας Βαλύρας)
Γιώργος Γιαννακούντζος (Αστέρας Αρφαρών)
Παναγιώτης Μήτρου (ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας)

188 views
Top