Ο ΠΑΟ Καλλιθέας 5-1 τη Νέδουσα Αλαγονίας στο “Π. Μπαχράμης” (φώτο)

Στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Β’ τοπικής, η Νέδουσα Αλαγονίας προηγήθηκε στο “Παναγιώτης Μπαχράμης”, αλλά αυτό δεν πτόησε τον ΠΑΟ Καλλιθέας.

Οι παίκτες του Μιχάλη Ζάγκου βγήκαν... μπροστά και έφτασαν στο εντυπωσιακό 5-1. Έτσι, διατηρήθηκαν “ζωντανοί” στη “μάχη” για την 2η προνομιούχο θέση που οδηγεί σε μπαράζ ανόδου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Τζουλιάνο Σούλα, ο οποίος πέτυχε ένα γκολ και καθοριστική συμβολή στην επίτευξη δύο ακόμη τερμάτων.

Ο Σπύρης μόλις στο 5ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους και στο 40’ ο Σούλα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (ανατροπή Κοτσίρη από Μουστάκα) ισοφάρισε σε 1-1.

Το 1-2 έγινε στο 47’ όταν ο Σούλα εκτέλεσε πλασαριστά κόρνερ για τον Θοδωρή Λέκκα και αυτός με ασύλληπτο σουτ άφησε “εμβρόντητο” τον Καραντζούλια.

Δύο λεπτά αργότερα ο Σούλα με προσωπική ενέργεια μπήκε μέσα στην περιοχή, απέφυγε τον γκολκίπερ της Νέδουσας και έδωσε... μισό γκολ στον Ανεστόπουλο, ο οποίος είχε εύκολο έργο για το 1-3.

Στο 72’ ήταν η σειρά του Καραμπάτσου να χριστεί σκόρερ με σουτ μέσα από την περιοχή για το 1-4.

Στο 84’ ο Εμμανουήλ κατέβασε ανενόχλητος τη μπάλα (σέντρα του Θ. Λέκκα) και με τον ίδιο τρόπο διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δοκάρι για τη Νέδουσα είχε ο Μιχαλόπουλος στο 20’ με φοβερό φάουλ.

Διαιτητής: Α. Καυκάς / Βοηθοί: Α. Τσουκάλη, Α. Παπαϊωάννου

ΝΕΔΟΥΣΑ ΑΛΑΓΟΝΙΑΣ (Μιλτιάδης Μαυροειδής): Καραντζούλιας, Αντωνέας, Κουβαράς (58’ Παρασκευάς), Λαδάς, Μουστάκας, Βλάσσης, Μιχαλόπουλος, Σπύρης, Τοντέρικα, Παπαθεοδωρίδης, Κυριόπουλος.

ΠΑΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μιχάλης Ζάγκος): Τσαρπάλας, Μπάλλας, Κουφός, Κοτσίρης (70’ Γάλλος), Κιόσια (53’ Κοντογόνης), Εμμανουήλ, Καραμπάτσος, Σαμπάνι, Ανεστόπουλος (79’ Βασίλης Λέκκας), Θοδωρής Λέκκας, Σούλα (77’ Τσίρμπας).