Β' τοπική: Ξεχωρίζει το Π.Α.Ο. Καλλιθέας – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου

Εκτός έδρας δοκιμασίες για Π.Α.Ο. Καλού Νερού, Δόξα και Πανιώνιο, εντός παίζει ο Ηρακλής Κυπαρισσίας

Ο αγώνας του Π.Α.Ο. Καλλιθέας με τον Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου στο γήπεδο της Μεθώνης για τον 2ο Όμιλο ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής, με την οποία συνεχίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο (14-15/4) το πρωτάθλημα της Β’ τοπικής.

Οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη, ώστε να αναρριχηθούν -έστω και προσωρινά- στην 2η θέση προνομιούχο θέση και να περιμένουν τυχόν... στραβοπάτημα της Δόξας στο ματς με τον Παναθηναϊκό περίπου ένα 24ωρο αργότερα, ενώ οι “ασπρόμαυροι” διεκδικούν την τελευταία τους ελπίδα για άνοδο.

Για την Δόξα πλην της νίκης δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα στο «Γεώργιος Λουκαρέας», προκειμένου στην χειρότερη να διατηρήσει το προβάδισμα (+1) που έχει στην κούρσα της ανόδου, ενώ ο Πανιώνιος που επίσης διεκδικεί την 2η θέση παίζει στον Κορδία με το νεανικό Δαναό.

Τέλος, ρεπό αυτή την αγωνιστική έχει η πρωτοπόρος και βέβαιη πρωταθλήτρια Θύελλα Χαρακοπιού.

Στον 1ο Όμιλο τώρα, ο πρωτοπόρος Π.Α.Ο. Καλού Νερού ταξιδεύει στην Καλαμάτα για να αντιμετωπίσει τον Α.Π.Σ. Άρι, ενώ ο δεύτερος της βαθμολογίας Ηρακλής Κυπαρισσίας φιλοξενεί τον Αστέρα Βαλύρας.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο Όμιλο:

1ος Όμιλος

Σάββατο 14/4, 17:00
Ατρόμητος Πλατύ – Μεσσηνιακός Γ.Σ. (Αρφαρών): Γ. Νιάρχος, Γ. Ρουμελιώτης, Γ. Γαλακούτης
Διαγόρας Κοπανακίου – Αστέρας Αρφαρών (Δωρίου): Η. Τσουλάκος, Ε. Παναγιωτόπουλος, Σ. Σγουμπόπουλος
ΑΠΣ Άρις Καλ. – Π.Α.Ο. Καλού Νερού («Γεώργιος Λουκαρέας»): Δ. Πλακογιάννης, Σ. Παλλαδινός, Γ. Βανικιώτης

Κυριακή 15/4, 17:00
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Αστέρας Βαλύρας (Κυπαρισσίας): Χ. Γεωργαντάς, Κ. Ηλιοπούλου, Γ. Σκαρπέτης
Παπαφλέσσας Άμφειας – ΑΕΚ Καλ. («Πέτρος Γεωργανάς»): Φ. Κασκάνης, Β. Ντοχάς, Χ. Σαπουτζής
Νέος Άρις – Κεραυνός Καλ. (Άριος): Γ. Νιάρχος, Η. Μπουρίκας, Β. Σβαρνιάς

Ρεπό:
Πανευαϊκός

2ος Όμιλος

Σάββατο 14/4, 17:00
Α.Σ. Φυτειάς – ΑΕ Λογγάς («Παναγιώτης Μπαχράμης»): Δ. Γιαννόπουλος, Π. Κομπιλίρης, Κ. Βοσνάκης
Π.Α.Ο. Καλλιθέας – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου (Μεθώνης): Η. Νικολόπουλος, Ι. Γιαννέτσος, Χ. Τσοπανάκης
Δαναός – Πανιώνιος Καλ. (Κορδία): Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Δ. Ταβουλαρέας, Ν. Γάκης

Σάββατο 14/4, 20:00
Α.Ο.Π.Κ. Πατίστα – Πράσινα Πουλιά («Παναγιώτης Μπαχράμης»): Δ. Γιαννόπουλος, Δ. Σταύρου, Ε. Μπασιλάρης

Κυριακή 15/4, 13:00
Παναθηναϊκός Καλ. – Δόξα Καλ. («Γεώργιος Λουκαρέας»): Δ. Σταυρόπουλος, Α. Καμάι, Π. Βασιλοπούλου

A.O. Στενωσιάς – Νέδουσα Αλαγονίας 0-3 α.α.

Ρεπό:
Θύελλα Χαρακοπιού

  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - 1ος Όμ.              
  Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. Π.Α.Ο. Καλού Νερού 58 21 19 1 1 65 13
2. Ηρακλής Κυπαρισσίας 49 20 15 4 1 50 18
3. Διαγόρας Κοπανακίου 41 20 13 2 5 50 30
4. Ατρόμητος Πλατύ 35 20 10 5 5 44 30
5. Κεραυνός Καλαμάτας 28 20 8 4 8 35 41
6. Παπαφλέσσας Άμφειας 27 20 8 3 9 37 33
7. Α.Ε.Κ. Καλαμάτας 25 20 6 7 7 39 33
8. Μεσσηνιακός Γ.Σ. 24 20 6 6 8 27 30
9. Νέος Άρις 22 21 6 4 11 28 36
10. Αστέρας Αρφαρών 20 20 6 8 6 44 33
11. Αστέρας Βαλύρας 17 20 4 5 11 21 43
12. Α.Π.Σ. Άρις Καλαμάτας 12 21 2 6 13 18 52
13. Α.Ο. Πανευαϊκός 4 21 1 1 19 19 85


*ο πρώτος απευθείας στην Α1 τοπική
**ο δεύτερος σε μπαράζ ανόδου
***υποβιβάζεται ο τελευταίος (13ος)
****ο Αστέρας Αρφαρών ξεκίνησε με -6

  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - 2ος Όμ.              
  Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. Θύελλα Χαρακοπιού 54 21 17 3 1 50 15
2. Δόξα Καλαμάτας 44 20 14 2 4 37 16
3. Π.Α.Ο. Καλλιθέας 43 20 13 4 3 44 18
4. Πανιώνιος Καλαμάτας 41 20 12 5 3 48 25
5. Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 39 20 12 3 5 36 18
6. Πράσινα Πουλιά 31 21 9 4 8 31 27
7. A.E. Λογγάς 27 20 8 3 9 36 32
8. Δαναός 26 21 8 2 11 37 51
9. Α.Ο.Π.Κ. Πατίστα 21 21 6 3 12 37 46
10. Α.Σ. Φυτειάς 19 20 6 1 13 28 50
11. Νέδουσα Αλαγονίας 17 20 4 5 11 25 39
12. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 15 20 4 3 13 25 37
13. Α.Ο. Στενωσιάς 0 20 0 0 19 0 57


*ο πρώτος απευθείας στην Α1 τοπική
**ο δεύτερος σε μπαράζ ανόδου
***υποβιβάζεται ο τελευταίος (13ος)
****ο Α.Ο. Στενωσιάς δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα

167 views
Top