Π.Α.Ο. Καλλιθέας – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 6-0: “Καταιγίδα” στο δεύτερο ημίχρονο!

Το “άσφαιρο” 0-0 του πρώτου ημιχρόνου στο γήπεδο της Μεθώνης δεν προμήνυε σε τίποτα την... καταιγίδα που θα επακολουθούσε στο δεύτερο 45λεπτο.

Σ’ εκείνο το χρονικό διάστημα ο Π.Α.Ο. Καλλιθέας ήταν “καταιγιστικός”, συντρίβοντας με 6-0 τον Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου για την 23η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Μιχάλη Ζάγκου ανέβηκε στην 2η θέση και ελπίζει σε “στραβοπάτημα” της Δόξας προκειμένου να παραμείνει εκεί.

Στις αρχές του δευτέρου μέρους άρχισε ο... χορός των γκολ: στο 49’ ο Δούνιας με σουτ πέτυχε το 1-0 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σαμπάνι με πλασέ έκανε το 2-0.

Ο Δούνιας στο 56’ έκλεψε τη μπάλα και αφού απέφυγε τον Σταθόπουλο, “έγραψε” σε κενή εστία το 3-0, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς.

Στο 64’ ο Σαμπάνι με δυνατό σουτ εκτός περιοχής παραβίασε την αντίπαλη εστία για το 4-0, προσθέτοντας και αυτός το όνομα του για δεύτερη φορά στη λίστα με τους σκόρερ.

Στο 80’ ο Σούλα με προβολή πέτυχε το 5-0, με τον Τάφα δύο λεπτά αργότερα να διαμορφώνει το τελικό σκορ με κοντινό πλασέ.

Διαιτητής: Η. Νικολόπουλος / Βοηθοί: Ι. Γιαννέτσος, Χ. Τσοπανάκης

Π.Α.Ο. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μιχάλης Ζάγκος): Νικολόπουλος, Δούνιας (65’ Τάφα), Μπάλλας (34’ λ. τρ. Κατσιγιάννης) , Κουφός, Κοτσίρης, Εμμνουήλ, Καραμπάτσος (70’ Κιόσια), Σαμπάνι, Ανεστόπουλος (46’ Κάππος), Λέκκας, Σούλα.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ (Αλέκος Λυκοτραφίτης): Σταθόπουλος (65’ Φράγκος), Ηλιόπουλος, Γιάνναρης, Μπάμπης Πουλόπουλος (83’ Διονύσης Πουλόπουλος), Μαθιόπουλος, Λάζαρης, Αντωνόπουλος, Νικολακόπουλος, Σωτηρόπουλος (61’ Σικαλιάς), Σπυρόπουλος, Κωστόπουλος.