Ατρόμητος Πλατύ – Μεσσηνιακός Γ.Σ. 4-3: Ανατροπή – έπος!

Ένα από τα εντυπωσιακότερα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ τοπικής (1ος Όμιλος) έγινε στο γήπεδο των Αρφαρών, όπου ο Ατρόμητος Πλατύ αν και βρέθηκε να χάνει με 0-3 από τον Μεσσηνιακό, κατάφερε να πετύχει μια επική ανατροπή και να φτάσει στη νίκη με 4-3!

Οι “πράσινοι” μπήκαν πολύ δυνατά και πριν συμπληρωθεί το ημίωρο ήταν μπροστά στο σκορ με 0-3, με τα γκολ των Γιαννακόπουλου (6’), Καραγιαννίδη (21’) και Αρβανίτη (28’), όμως κάπου εκεί ήρθε η... καθίζηση.

Πριν βγει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 με τον Τσιλίκο (41’) και με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο 45λεπτο έφεραν το ματς... τούμπα, με σκόρερ τους Λυμπερόπουλο (51’, 58’) και ξανά Τσιλίκο (88’)!

Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι η ομάδα του Πλατέος είχε επικρατήσει στο ματς του πρώτου γύρου και πάλι με ανατροπή (1-2).

Διαιτητής: Γ. Νιάρχος / Βοηθοί: Γ. Ρουμελιώτης, Γ. Γαλακούτης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΥ (Βασίλης Τσιλίκος, Δημήτρης Παυλόπουλος): Ταχταμπάς, Κοντόπουλος (72’ Στέργιος), Βαλσαμάκης, Γιάννης Παυλόπουλος, Αλεξόπουλος (46’ Λυμπερόπουλος), Αθανασόπουλος, Νίκας, Χριστόπουλος, Βασίλης Τσιλίκος, Παύλος Παυλόπουλος (78’ Σμυρλής), Γιαννούκος.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. (Σταύρος Χριστόπουλος): Γαβράς, Κριτσωτάκης, Πετρόγιαννης (59’ Θεοδωρόπουλος), Αρβανίτης, Κουλουράς, Γιαννακόπουλος (84’ Πλάκου), Δημητρίου (86’ Πετρόπουλος), Καραγιαννίδης, Νταουλέ, Μπραχίμι (65’ Αλοίμονος), Παπαδάτος.