Ομόνοια-Δώριο 3-2: Θέλουν δουλειά και οι δύο (φωτο)

Με τον Γιάννη Στραβάκο να βρίσκει δύο φορές το δρόμο προς τα δίχτυα, η Ομόνοια επικράτησε 3-2 του Δωρίου σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο "Γ. Λουκαρέας", με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές απουσίες αλλά και πολλά πράγματα να διορθώσουν ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος.

Η Ομόνοια, η οποία στοχεύει σε πρωταγωνιστικό στόχο στο πρωτάθλημα, παρουσιάστηκε νωθρή στο ξεκίνημα αλλά στην πορεία του παιχνιδιού κατάφερε να ανεβάσει την απόδοσή της, με τον Μιχάλη Φασουλή να κάνει συνεχείς παρατηρήσεις στους παίκτες του τόσο σε ατομικό επίπεδο όσο και ομαδικής αγωνιστικής συμπεριφοράς.

Ομοίως και ο Σωτήρης Μπουραντώνης, ο οποίος είδε την ομάδα του να μπαίνει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να προηγείται στο 7ο μόλις λεπτό με τον Γουδέλη. Ο Απόλλωνας κατάφερε να γυρίσει το ματς σε ένα δίλεπτο με τον Γιάννη Στραβάκο να ισοφαρίζει στο 20ο λεπτό και τον Χρήστο Λυμπερόπουλο να δίνει προβάδισμα με 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος έγινε ισορροπημένο παιχνίδι με το Δώριο να ισοφαρίζει σε 2-2 με τον Μπούρδο στο 62', αλλά ο Στραβάκος ήταν αυτός που μίλησε τελευταίος και με γκολ στο 90ο λεπτό χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Ομόνοια: Ποτηριάδης, Δημητρίου, Κωστέας, Αρβανίτης, Σταθακόπουλος, Στυλιανόπουλος, Στραβάκος, Κουλουράς, A. Κωστόπουλος, Τζανετάκος, Λυμπερόπουλος.
Αγωνίστηκαν και οι Γ. Κωστόπουλος, Μπαρτσελό, Δημόπουλος, Τζανετέας, Μαρούσης, Σαϊπι.

Δώριο: Κουμπαρούλης, Μπάρδος, Μπόρα, Κομάν, Πάγια, Μάλαμας, Γκριτζάλης, Γκιάτα, Γουδέλης, Μπογκντάν, Μουράτ.
Αγωνίστηκαν και οι Γκότσης, Παπαδόπουλος, Γαρδίκας, Κυριακόπουλος, Παπαδόπουλος, Τασόπουλος, Μεμά.