ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Διακρίσεις για τα “δελφίνια” του ΝΟ Καλαμάτας σε Τρίπολη και ΟΑΚΑ

 

Με την συμμετοχή σε δύο κολυμβητικές συναντήσεις συνεχίστηκε η προετοιμασία των προαγωνιστικών και αγωνιστικών τμημάτων του Ναυτικού ομίλου Καλαμάτας κατά τον Ιανουάριο.

Συγκεκριμένα, η ομάδα συμμετείχε στην Χειμερινή Ημερίδα Προαγωνιστικών Κατηγοριών & Ημερίδα Ορίων, στις 12/1 στην Τρίπολη και η οποία διακόπηκε (δεν διεξήχθη η Β’ Αγωνιστική) λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών (χιονόπτωσης).

Παρ’ όλα αυτά οι κολυμβητές της προαγωνιστικής ομάδας πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας πέτυχαν την εξασφάλιση ορίων και σε επιπλέον αγωνίσματα εν όψει των Χειμερινών Αγώνων που θα ξεκινήσουν μέσα στον Φεβρουάριο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ


ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

Κορομπόκης Βασίλειος

100ΕΛ 1’13’’04 1ος

200ΕΛ 2’43’’36 2ος

Σγάντζος Ιωάννης

800ΕΛ 12’21’’38 2ος

100ΠΡ 1’45’’43 5ος

Μάλαμας Ευστάθιος

100ΕΛ 1’15’’82 3ος

800ΕΛ 11’58’’30 1ος

Μιχαλόπουλος Αθανάσιος

100ΕΛ 1’23’’46 8ος

200ΕΛ 3’02’’69 4ος

Τσιχριτζής Παντελής

100ΠΡ 1’44’’66 4ος

50ΠΕΤ 42’’17 1ος

Σουλεϊμέζη Φωτεινή

200ΕΛ 3’30’’97 6η

100ΕΛ 1’32’’97 8η

Σωτηροπούλου Ελένη

100ΕΛ 1’26’’57 6η

50ΥΠ 48’’64 3η

Πολίτη Αννα

100ΕΛ 1’52’’67 11η

Μαρούλη Βαλεσία

50ΠΕΤ 38’’30 5η

200ΥΠ 2’51’’28 1η


ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης

100ΕΛ 1’20’’88 3ος

50ΠΕΤ 43’’25 5ος

Φράγκος Κων/νος

50ΥΠ 43’’95 3ος

Κούμανης Βασίλειος

50ΥΠ 49’’91 7ος

100ΕΛ 1’38’’84 10ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

50ΥΠ 45’’97 4ος

200ΕΛ 3’03’’48 2ος

Σκουράκη Κων/να

200ΕΛ 3’13’’77 5η

Μπαρμπίτσα Αθηνά

50ΥΠ 51’’18 8η

Φραγκούλη ΜαρίαΣοφία

200ΕΛ 2’58’’76 3η

50ΠΕΤ 41’’54 2η

Τσαλίκη Ολυμπία

50ΠΕΤ 49’’06 6η

100ΠΡ 1’57’’67 4η


ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Κουρέας Βασίλειος 100ΕΛ 1’23’’59 2ος

Πολίτης Σπυρίδων 100ΕΛ 1’41’’32 9ος

Πουλέτης Παναγιώτης 50ΠΕΤ 47’’70 3ος

Σγάντζος Αλέξανδρος 100ΕΛ 1’25’’25 3ος

Τσετσέκος Γεώργιος 100ΕΛ 1’31’’38 5ος

Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1’21’’48 1η

Ξενογιάννη Ελένη-Μαρία 50ΥΠ 57’’82 3η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Μπούνας Κων/νος 100ΕΛ 1’34’’58 3ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος 100ΕΛ 1’42’’21 5ος

Κασιδάκης Κων/νος 50ΥΠ 1’01’’50 8ος

Σκούντζου Σπυριδούλα 50ΥΠ 47’’57 2η

Φράγκου Αναστασία 50ΥΠ 52’’08 4η

Γκότση Αριάδνη 50ΥΠ 58’’01 8η

Φραγκούλη Αργυρώ 50ΠΕΤ 56’’10 1η

Βασιλάκη Αντωνία 100ΕΛ 2’04’’07 4η


ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Χάππας Παναγιώτης

50ΠΕΤ 29’’79 9ος

100ΠΡ 1’15’’30 2ος

Χρυσομάλλης ΜάριοςΠαναγιώτης (2004)

100ΕΛ 56’’65 1ος

200ΕΛ 2’07’’00 1ος

50ΠΕΤ 27’’35 1ος

Μακρέας Βασίλειος (2005)

50ΥΠ 32’’97 1ος

200ΥΠ 2’31’’48 1ος

50ΠΕΤ 32’’25 12ος

Πολίτης Δημήτριος (2005)

100ΕΛ 1’23’’73 23ος

50ΥΠ 47’’25 7ος

Πουλέτης Νικόλαος (2006)

100ΕΛ 1’11’’23 15ος

200ΕΛ 2’34’’71 7ος

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002)

100ΕΛ 1’03’’57 2η

50ΠΕΤ 30’’73 1η

Δημητρούλη Θεοδώρα (2004)

50ΠΕΤ 37’’65 15η

100ΠΡ 1’33’’26 10η

Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004)

100ΕΛ 1’13’’17 15η

200ΕΛ 2’33’’39 4η

Κλεφτόγιαννη ΚλημεντίαΝεκταρία (2005)

100ΕΛ 1’13’’23 16η

200ΕΛ 2’42’’65 7η

Λιανού Ελένη (2005)

100ΕΛ 1’15’’50 18η

50ΠΕΤ 38’’34 17η

Γεωργακοπούλου Βασιλική

50ΥΠ 37’’50 5η

200ΥΠ 2’58’’20 5η

Χάππα Αναστασία (2005)

100ΕΛ 1’06’’33 5η

50ΥΠ 34’’84 1η

50ΠΕΤ 31’’68 2η

Λαπιώτη ΑγάπηΕλπίδα (2005)

100ΕΛ 1’08’’35 9η

200ΕΛ 2’30’’88 3η

50ΠΕΤ 33’’25 4η

Μαρκοπούλου Γεωργία (2006)

100ΕΛ 1’12’’15 14η

50ΥΠ 37’’12 4η

Δρακοπούλου ΛευκήΜαρία (2006)

50ΠΕΤ 39’’59 18η

100ΠΡ 1’35’’69 13η

Γεωργουλέα Αργυρώ (2006) 100ΠΡ 1’48’’00 19η


Το 5ο Κύπελλο Νηρέα Χαλανδρίου

Στις 25 - 27/1 τα κολυμβητικά τμήματα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αγωνίστηκαν στο ΟΑΚΑ στο 5ο Τρόπαιο που διοργάνωσε ο Νηρέας Χαλανδρίου πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις που συνοδεύτηκαν από 20 μετάλλια, πολλά πλασαρίσματα στην οκτάδα και νέα όρια για τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

Κούρος Βασίλειος

50ΕΛ 29’’42 1ος

100ΕΛ 1’04’’55 1ος

100ΥΠ 1’18’’87 4ος

Σγάντζος Ιωάννης

200ΕΛ 2’37’’66 5ος

50ΠΕΤ 35’’95 5ος

200ΜΑ 2’57’’79 6ος

Τσιχριτζής Παντελής

50ΠΡ 46’’23 12ος

200ΠΡ 3’37’’72 10ος

Μίχου Χριστίνα

50ΕΛ 33’’86 10η

100ΕΛ 1’18’’20 17η

200ΕΛ 2’56’’08 20η

Μαρούλη Βαλεσία

50ΥΠ 37’’92 4η

100ΥΠ 1’21’’20 6η

200ΥΠ 2’52’’04 3η


ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης

100ΕΛ 1’15’’71 4ος

200ΕΛ 2’42’’51 2ος

50ΥΠ 41’’92 10ος

Κούμανης Βασίλειος

200ΕΛ 3’16’’75 23ος

50ΠΡ 53’’18 16ος

100ΠΡ 1’55’’22 15ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

50ΠΡ 46’’29 3ος

100ΠΡ 1’40’’44 2ος

200ΠΡ 3’33’’20 2ος

Φράγκος Κων/νος

50ΥΠ 45’’76 21ος

100ΥΠ 1’34’’54 12ος

100ΠΡ 1’48’’39 12ος

Σκουράκη Κων/να

50ΕΛ 36’’65 17η

100ΕΛ 1’24’’84 19η

50ΥΠ 42’’32 8η

Φραγκούλη ΜαρίαΣοφία

50ΕΛ 36’’60 16η

50ΠΕΤ 39’’46 4η

200ΜΑ 3’20’’95 7η

Μπαρμπίτσα Αθηνά

50ΕΛ 45’’00 44η

50ΥΠ 51’’97 23η


ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Πουλέτης Παναγιώτης

50ΕΛ 36’’69 7ος

100ΕΛ 1’24’’75 7ος

Κουρέας Βασίλειος

200ΕΛ 3’02’’70 4ος

200ΜΑ 3’25’’03 3ος

Σγάντζος Αλέξανδρος

50ΕΛ 36’’75 8ος

50ΠΕΤ 42’’87 2ος

Πατριαρχέας Δημήτριος

50ΕΛ 39’’00 13ος

50ΥΠ 44’’17 7ος

Τσετσέκος Γεώργιος

100ΕΛ 1’32’’13 16ος

50ΠΡ 55’’04 10ος

Ζερβάκης Θεόδωρος

50ΥΠ 50’’54 17ος

50ΠΡ 1’04’’06 18ος

Μητροπούλου Ευαγγελία

100ΕΛ 1’21’’42 4η

200ΕΛ 2’55’’57 3η


ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Λαγοπάτης Γεώργιος

50ΥΠ 52’’20 16ος

50ΠΡ 56’’98 12ος

Σκούντζου Σπυριδούλα

50ΕΛ 42’’80 7η

50ΥΠ 47’’75 4η

Φραγκούλη Αργυρώ

50ΕΛ 42’’18 6η

100ΕΛ 1’35’’32 5η

Βασιλάκη Αντωνία

50ΥΠ 53’’15 12η

50ΠΡ 1’01’’15 14η

Γκότση Αριάδνη

50ΥΠ 57’’89 26η

50ΠΡ 1’08’’01 24η


ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Αγγουράς Ιωάννης (2002)

50ΕΛ 26’’29 10ος

100ΠΕΤ 1’03’’10 3ος

200ΜΑ 2’25’’31 1ος

Τσάκαλης Γεώργιος (2002)

50ΕΛ 26’’26 9ος

50ΠΡ 33’’10 9ος

Χάππας Παναγιώτης (2003)

50ΠΡ 33’’64 6ος

200ΠΡ 2’39’’85 4ος

200ΜΑ 2’29’’64 13ος

Χρυσομάλλης ΜάριοςΠαναγιώτης (2004)

50ΕΛ 25’’21 2ος

100ΕΛ 55’’63 2ος

100ΠΕΤ 1’00’’14 5ος

Μακρέας Βασίλειος (2005)

50ΥΠ 32’’70 2ος

100ΥΠ 1’10’’24 3ος

100ΕΛ 1’02’’49 5ος

Πουλέτης Νικόλαος (2006)

100ΕΛ 1’09’’84 17ος

50ΠΡ 42’’21 12ος

200ΜΑ 2’49’’53 5ος

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002)

50ΥΠ 32’’38 5η

100ΠΕΤ 1’09’’11 3η

200ΜΑ 2’31’’05 2η

Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004)

50ΕΛ 33’’42 44η

100ΕΛ 1’11’’99 43η

400ΕΛ 5’17’’89 16η

Γκότση Ευαγγελία (2004)

50ΕΛ 35’’84 51η

100ΕΛ 1’18’’56 50η

400ΕΛ 5’49’’85 18η

Δημητρούλη Θεοδώρα (2004)

50ΠΡ 44’’11 31η

200ΠΡ 3’17’’07 14η

200ΜΑ 2’58’’83 9η

Χάππα Αναστασία (2005)

50ΕΛ 29’’12 3η

50ΥΠ 32’’69 3η

100ΠΕΤ 1’10’’69 2η

Λαπιώτη ΑγάπηΕλπίδα (2005)

50ΕΛ 31’’74 15η

100ΕΛ 1’07’’29 9η

100ΠΕΤ 1’14’’28 4η

Λιανού Ελένη (2005)

50ΕΛ 33’’88 27η

100ΕΛ 1’16’’21 29η

50ΠΡ 47’’23 22η

Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005)

50ΕΛ 33’’15 25η

50ΥΠ 37’’76 21η

100ΥΠ 1’21’’98 17η

Μαρκοπούλου Γεωργία

50ΕΛ 32’’16 8η

100ΕΛ 1’11’’17 17η

100ΥΠ 1’20’’91 6η

Τις αποστολές σε Τρίπολη και Αθήνα συνόδευσαν οι προπονητές Μπακολιάς Στάθης, Λαγοπάτης Παναγιώτης και Μπασακίδη Βούλα, καθώς και το μέλος του Δ.Σ και έφορος των τμημάτων Τσάκωνα Βάσω ενώ το παρών έδωσαν και πολλοί γονείς των παιδιών.

 

418 views
Top