ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΛ.: Ήττα με 2-1 στο Λέχαιο απο τις Αμαζόνες Κορινθίας (αποτ.-βαθμ.)

Όπως συνέβη την προηγούμενη αγωνιστική στο Κιβέρι, έτσι και την Κυριακή στην Λέχαιο Κορινθίας, ο Εθνικός Καλαμάτας δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ την υπεροχή του και γνώρισε την ήττα, επίσης με 2-1 από τις Αμαζόνες, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής ποδοσφαίρου.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο και με τις δυο ομάδες να έχουν κλασικές ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν τέρμα. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχες πήραν κεφάλι στο σκορ με την Λία Σταυροπούλου (48’) ενώ δέκα λεπτά μετά η Μαριαλένα Λάμπρου με ατομική ενέργεια έκανε το 2-0. Οι Καλαματιανές μείωσαν σε 2-1 με την Φιλανδριανού να σκοράρει στο 85' στο τρίτο της τέρμα στην σεζόν.

Εθνικός Καλ.: Δημητρακοπούλου, Καλύβα, Παναγιωτακοπούλου, Πουλακίδα, Ελευθεράκη (30’ λ. τρ. Μυκονιωτάκου), Λεμπέση, Βουτσά, Φιλανδριανού, Λ. Γιαννοπούλου, Σακκά, Σπηλιοπούλου (Τσιγάρου, Βασίλιεβιτς, Κοζάκη).