Ατομικά ρεκόρ και διακρίσεις απο τα “δελφίνια” του ΝΟ Καλαμάτας στην Τρίπολη

 

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στη θερινή ημερίδα αγωνιστικών και προαγωνιστικών κατηγοριών που έγινε στο κλειστό κολυμβητήριο της Τρίπολης το Σάββατο 4/5.

Στους αγώνες πήραν μέρος 16 ομάδες και ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε συνολικά με 54 κολυμβητές -τριες πετυχαίνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ σε πολλά από τα αγωνίσματα που συμμετείχαν ενώ τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας εξασφάλισαν όρια σε επιπλέον αγωνίσματα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

Κούρος Βασίλειος

200ΕΛ 2’31’’14 1ος

400ΕΛ 5’20’’92 1ος

50ΠΕΤ 36’’89 2ος

Σγάντζος Ιωάννης

50ΕΛ 32’’25 1ος

100ΕΛ 1’10’’83 2ος

200ΜΑ 2’57’’54 2ος

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος

100ΕΛ 1’08’’49 1ος

100ΥΠ 1’23’’82 2ος

50ΠΕΤ 36’’10 1ος

Μάλαμας Ευστάθιος

50ΕΛ 33’’33 2ος

400ΕΛ 5’51’’64 2ος

50ΠΕΤ 41’’34 5ος

Τσιχριτζής Παντελής

50ΠΡ 44’’90 2ος

100ΠΡ 1’40’’29 3ος

200ΜΑ 3’10’’26 5ος

Μπούσμπουρας Παναγιώτης

100ΕΛ 1’25’’80 6ος

50ΠΡ 53’’03 4ος

100ΠΡ 1’56’’15 4ος

Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα

50ΕΛ 34’’49 4η

100ΕΛ 1’16’’69 6η

100ΥΠ 1’34’’41 5η

Σουλεϊμέζη Φωτεινή

50ΠΡ 53’’55 4η

100ΠΡ 1’52’’10 5η

200ΠΡ 4’02’’66 3η

Σωτηροπούλου Ελένη

50ΕΛ 39’’68 7η

100ΕΛ 1’31’’63 11η

200ΜΑ 3’52’’39 4η

Πολίτη Άννα

50ΕΛ 45’’43 9η

100ΕΛ 1’41’’77 15η

Μαρούλη Βαλεσία

100ΥΠ 1’21’’14 2η

200ΜΑ 3’04’’74 1η

50ΠΕΤ 36’’75 2η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης

50ΕΛ 33’’04 2ος

100ΕΛ 1’14’’48 1ος

200ΜΑ 3’06’’81 2ος

Φράγκος Κων/νος

100ΕΛ 1’24’’87 4ος

50ΠΕΤ 47’’91 7ος

200ΜΑ 3’25’’67 3ος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης

50ΕΛ 34’’16 3ος

100ΕΛ 1’17’’68 2ος

50ΥΠ 40’’28 1ος

Κούμανης Βασίλειος

100ΥΠ 1’47’’31 3ος

50ΠΕΤ 59’’66 9ος

50ΠΡ 51’’80 3ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

100ΕΛ 1’25’’46 5ος

50ΠΡ 46’’68 2ος

50ΠΕΤ 48’’42 8ος

Τσαλίκη Ολυμπία

50ΕΛ 36’’28 2η

100ΕΛ 1’19’’88 1η

50ΥΠ 41’’58 2η

Σκουράκη Κων/να

100ΕΛ 1’28’’36 4η

50ΠΕΤ 49’’26 2η

50ΠΡ 52’’25 4η

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία

100ΕΛ 1’18’’48 4η

50ΠΕΤ 40’’74 2η

100ΠΕΤ 1’42’’12 1η

Μπαρμπίτσα Αθηνά – Ιωάννα

100ΕΛ 1’37’’49 6η

50ΥΠ 48’’36 7η

100ΥΠ 1’44’’38 2η

Μενούνου Χριστιάνα

50ΥΠ 57’’22 5η

50ΠΡ 1’03’’56 5η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Πολίτης Σπύρος

50ΕΛ 40’’83 4ος

50ΠΕΤ 46’’02 2ος

Τζοβάρας Νικόλαος

50ΠΡ 51’’77 3ος

100ΠΡ 1’51’’10 2ος

Πατριαρχέας Δημήτριος

50ΥΠ 42’’78 1ος

50ΠΡ 55’’67 6ος

Πουλέτης Παναγιώτης

100ΥΠ 1’38’’48 2ος

50ΠΕΤ 44’’28 1ος

Κουρέας Βασίλειος

100ΕΛ 1’21’’79 1ος

50ΠΡ 51’’68 2ος

Σγάντζος Αλέξανδρος

200ΕΛ 2’57’’41 1ος

50ΠΡ 52’’39 4ος

Τσετσέκος Γεώργιος

100ΕΛ 1’32’’40 4ος

50ΠΡ 54’’75 5ος

Ζερβάκης Θεόδωρος

100ΕΛ 1’39’’35 6ος

100ΥΠ 1’44’’55 6ος

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία

50ΕΛ 46’’83 6η

50ΠΕΤ 53’’05 3η

Μητροπούλου Ευαγγελία

50ΠΕΤ 45’’33 2η

100ΥΠ 1’31’’76 1η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Μπούνας Κων/νος

50ΠΕΤ 51’’91 3ος

50ΠΡ 51’’07 1ος

Λαγοπάτης Γεώργιος

50ΕΛ 40’’84 1ος

50ΠΕΤ 49’’74 1ος

Κασιδάκης Κων/νος

100ΕΛ 1’43’’41 3ος

50ΠΡ 57’’29 5ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος

100ΕΛ 1’53’’92 7ος

50ΠΡ 55’’57 4ος

Σκούντζου Σπυριδούλα

50ΠΕΤ 54’’88 2η

50ΠΡ 58’’48 3η

Βασιλάκη Αντωνία

50ΕΛ 44’’09 1η

100ΕΛ 1’39’’46 2η

Φράγκου Αναστασία

50ΕΛ 52’’07 6η

50ΥΠ 52’’45 2η

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη

50ΕΛ 50’’48 5η

50ΥΠ 54’’47 3η

Στις αγωνιστικές κατηγορίες οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Παγκορασίδες Β (γεν.2006)

Μαρκοπούλου Γεωργία

50ΕΛ 32’’03 12η

100ΕΛ 1’08’’30 8η

200ΕΛ 2’29’’97 5η

50ΥΠ 36’’12 8η

200ΜΑ 3’03’’18 7η

Δρακοπούλου Λευκή-Μαρία

50ΕΛ 32’’34 14η

100ΕΛ 1’12’’83 14η

50ΠΕΤ 35’’81 11η

50ΠΡ 43’’86 13η

Γεωργουλέα Αργυρώ

50ΕΛ 35’’13 27η

50ΠΡ 49’’52 17η

100ΠΡ 1’46’’28 10η

Μενούνου Κων/να

50ΕΛ 37’’34 30η

100ΕΛ 1’24’’76 25η

50ΠΡ 49’’61 18η

Παγκορασίδων Α (γεν.2005)

Χάππα Αναστασία

50ΕΛ 29’’32 3η

100ΕΛ 1’03’’59 2η

200ΕΛ 2’27’’81 3η

50ΥΠ 33’’42 2η

100ΥΠ 1’12’’46 4η

100ΠΕΤ 1’12’’55 1η

Γεωργακοπούλου Βασιλική

50ΕΛ 33’’05 16η

50ΥΠ 37’’50 12η

100ΥΠ 1’23’’90 10η

200ΥΠ 3’00’’50 4η

Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία

50ΕΛ 34’’33 23η

100ΕΛ 1’16’’47 22η

200ΕΛ 2’43’’77 10η

50ΠΡ 48’’84 16η

Κορασίδων (γεν. 2003-2004)

Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004)

50ΕΛ 33’’82 18η

100ΕΛ 1’13’’40 15η

200ΕΛ 2’36’’73 6η

400ΕΛ 5’22’’50 4η

Γκότση Ευαγγελία (2004)

50ΕΛ 34’’40 24η

100ΕΛ 1’13’’88 17η

200ΕΛ 2’41’’66 8η

100ΥΠ 1’27’’88 12η

Νεανίδων (γεν. 2001-2002)

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002)

100ΕΛ 1’01’’93 1η

200ΕΛ 2’17’’70 2η

50ΠΕΤ 30’’40 2η

100ΥΠ 1’11’’09 1η

200ΜΑ 2’27’’81 1η

200ΠΡ 2’50’’76 1η

Παμπαίδων Β (γεν. 2006)

Κάββουρας Βασίλειος

50ΕΛ 30’’42 17ος

100ΕΛ 1’09’’49 17ος

50ΠΡ 46’’51 10ος

Πουλέτης Νικόλαος

50ΕΛ 31’’42 24ος

100ΕΛ 1’08’’75 14ος

50ΠΕΤ 34’’92 18ος

200ΠΡ 3’19’’87 3ος

200ΜΑ 2’49’’58 6ος

Παμπαίδων Α (γεν.2005)

Μακρέας Βασίλειος

50ΕΛ 28’’64 10ος

50ΥΠ 32’’41 4ος

100ΥΠ 1’12’’02 2ος

50ΠΕΤ 32’’44 11ος

Πολίτης Δημήτριος

50ΕΛ 35’’36 11ος

100ΕΛ 1’20’’28 23ος

50ΥΠ 44’’26 17ος

Παίδων (γεν.2003-2004)

Χρυσομάλλης Μάριος-Παναγιώτης (2004)

50ΕΛ 25’’73 2ος

100ΕΛ 56’’69 2ος

200ΕΛ 2’07’’44 2ος

50ΠΕΤ 27’’42 1ος

100ΠΕΤ 1’01’’60 1ος

Χάππας Παναγιώτης

50ΕΛ 28’’04 8ος

400ΕΛ 4’51’’26 3ος

50ΠΕΤ 29’’08 7ος

200ΠΕΤ 2’28’’81 4ος

100ΠΡ 1’13’’18 1ος

Οι προπονητές των παιδιών Στάθης Μπακολιάς της αγωνιστικής ομάδας και Λαγοπάτης Παναγιώτης και Σταυρούλα Μπασακίδη της προαγωνιστικής έμειναν ευχαριστημένοι από την εμφάνιση των κολυμβητών τους στους αγώνες παρά την έντονη επιβάρυνση που είχε προηγηθεί τις δύο εβδομάδες των διακοπών του Πάσχα. Εκ μέρους του Δ.Σ την αποστολή στην Τρίπολη συνόδευσε η έφορος του τμήματος κα. Τσάκωνα Βάσω.

Το 4ο Κύπελλο Σπύρος Κοντόπουλος

Συνεχίζονται οι προετοιμασίες για το 4ο Κύπελλο Σπύρος Κοντόπουλος που διοργανώνει ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας το Σαββατοκύριακο 11 - 12/5. Οι διοργανωτές αναμένουν ρεκόρ συμμετοχών ενώ το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας θα συμμετέχει με 75 κολυμβητές -τριες.

Ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας με ανακοίνωσή του καλεί τους φίλους της κολύμβησης να βρεθούν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Καλαμάτας και να παρακολουθήσουν τους αγώνες οι οποίοι αναμένεται να έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Το Σάββατο το πρωί οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 10:00, το απόγευμα στις 18:00 και την Κυριακή το πρωί στις 09:00.

 

101 views
Top