Στον αφρό του Ιονίου τα δελφινάκια του ΝΟ Καλαμάτας

 Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση στους Θερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών της Περιφέρειας Πελοποννήσου & Νοτίων Ιονίων Νήσων που έγιναν στο Αργοστόλι στις 8-9/6 και η οποία συνοδεύτηκε από 49 μετάλλια (21 χρυσά – 14 αργυρά – 14 χάλκινα) ολοκληρώθηκε μια ακόμα επιτυχημένη χρονιά για τα μικρά δελφινάκια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας παρά τις πολλές απουσίες της ομάδας, αφού από τα 51 παιδιά της προαγωνιστικής μόνο τα 25 ταξίδευσαν στην Κεφαλλονιά.

Η προσπάθεια όλων των παιδιών ήταν συγκλονιστική πραγματοποιώντας πολύ δυνατές κούρσες που συνοδεύτηκαν από ατομικά ρεκόρ αφήνοντας αισιόδοξες υποσχέσεις για την νέα αγωνιστική περίοδο που θα ξεκινήσει τον Σεπτέμβριο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

Κούρος Βασίλειος                            100ΕΛ                1’05’’17            1ος

                                                     50ΥΠ                  34’’62            1ος

                                                     100ΥΠ               1’17’’03            1ος

Σγάντζος Ιωάννης                          400ΕΛ              5’30’’80           5ος

                                                     50ΠΕΤ                34’’71            1ος

                                                     200ΜΑ             2’50’’59            1ος

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος       50ΕΛ                  30’’56            1ος

                                                     100ΕΛ                1’08’’16           2ος

                                                     200ΕΛ              2’23’’22            1ος

Μάλαμας Ευστάθιος                        50ΕΛ                    35’’11           5ος

                                                     200ΕΛ              2’44’’61           6ος

                                                     800ΕΛ             11’53’’66           4ος

Τσιχριτζής Παντελής                      50ΠΡ                  46’’87           5ος

                                                     100ΠΡ               1’38’’77           4ος

                                                     200ΠΡ             3’29’’80           3ος

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος       4Χ100ΕΛ          4’39’’76            1οι

Σγάντζος Ιωάννης

Μάλαμας Ευστάθιος

Κούρος Βασίλειος

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος       4Χ200ΕΛ        10’06’’38            1οι

Μάλαμας Ευστάθιος

Σγάντζος Ιωάννης

Κούρος Βασίλειος

Κούρος Βασίλειος                            4Χ100ΕΛ          5’27’’96            1οι

Τσιχριτζής Παντελής

Σγάντζος Ιωάννης

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος

Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα               50ΕΛ                  34’’90            4η

                                                     200ΕΛ              2’44’’62            2η

Σουλεϊμέζη Φωτεινή                        50ΠΡ                  48’’69            2η

                                                     100ΠΡ               1’49’’33            8η

                                                     200ΠΡ             3’47’’46            3η

 

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Φράγκος Κων/νος                            50ΥΠ                   44’’11           5ος

                                                     100ΥΠ              1’36’’24           4ος

                                                     200ΥΠ              3’17’’70           3ος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης               50ΕΛ                  34’’66           2ος

                                                     100ΕΛ                1’14’’65           4ος

                                                     50ΥΠ                  39’’91            1ος

Κούμανης Βασίλειος                         50ΠΡ                   51’’32           5ος

                                                     100ΠΡ               1’48’’55           5ος

                                                     200ΠΡ              3’55’’18           4ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος                50ΠΡ                  44’’99           3ος

                                                     100ΠΡ               1’37’’70            1ος

                                                     200ΠΡ             3’28’’99           2ος

Φράγκος Κων/νος                            4Χ100ΕΛ          5’29’’58            4οι

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

Κούμανης Βασίλειος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης

Φράγκος Κων/νος                            4Χ100ΜΟ          6’11’’45            3οι

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης

Κούμανης Βασίλειος

Τσαλίκη Ολυμπία                            50ΕΛ                   35’’51            4η

                                                     100ΕΛ               1’20’’58            3η

                                                     50ΥΠ                  42’’18            5η

Σκουράκη Κων/να                           50ΥΠ                  44’’82            8η

                                                     100ΥΠ              1’33’’24            3η

                                                     200ΥΠ             3’27’’36            3η

 

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία                50ΕΛ                  34’’47            2η

                                                     50ΠΕΤ               38’’60             1η

                                                     200ΜΑ             3’14’’46            4η

 

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Τζοβάρας Νικόλαος                        50ΕΛ                  36’’58           3ος

                                                     50ΠΡ                  50’’26           2ος

Πουλέτης Παναγιώτης                    200ΕΛ              2’55’’89           3ος

                                                     200Μ               3’25’’72           2ος

Σγάντζος Αλέξανδρος                     100ΥΠ              1’36’’55           2ος

                                                     50ΠΕΤ               40’’84           3ος

Τσετσέκος Γεώργιος                       50ΠΡ                  52’’87           3ος

                                                     100ΠΡ               1’50’’81           2ος

Σγάντζος Αλέξανδρος                     4Χ50ΕΛ            2’27’’14            1οι

Πουλέτης Παναγιώτης

Τσετσέκος Γεώργιος

Τζοβάρας Νικόλαος

Σγάντζος Αλέξανδρος                     4Χ50ΜΟ          2’45’’65            1οι

Τσετσέκος Γεώργιος

Πουλέτης Παναγιώτης

Τζοβάρας Νικόλαος

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία               100ΕΛ                1’46’’11            6η

                                                     50ΠΕΤ               50’’28            4η

Μητροπούλου Ευαγγελία                  100ΕΛ                1’21’’28             1η

                                                     50ΥΠ                  41’’82             1η

 

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Μπούνας Κων/νος                           50ΕΛ                   38’’10            1ος

                                                     100ΕΛ               1’26’’88            1ος

Λαγοπάτης Γεώργιος                       100ΕΛ                1’33’’21           5ος

                                                     50ΠΕΤ               50’’97            1ος

Κασιδάκης Κων/νος                         50ΠΕΤ             1’00’’58           3ος

                                                     50ΠΡ                  53’’77           2ος

Σκούντζου Σπυριδούλα                    50ΕΛ                    41’’19             1η

                                                     50ΥΠ                  47’’77            3η

Βασιλάκη Αντωνία                          50ΕΛ                   43’’51            5η

                                                     50ΠΡ                  55’’49            5η

Φραγκούλη Αργυρώ                          50ΕΛ                    42’14            2η

                                                     50ΠΕΤ               49’’96            4η

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη                50ΥΠ                  54’’72            7η

                                                     50ΠΡ                1’05’’36            7η

Σκούντζου Σπυριδούλα                    4Χ50ΜΟ          3’23’’76           2ες

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη

Φραγκούλη Αργυρώ

Βασιλάκη Αντωνία

Σκούντζου Σπυριδούλα                    8Χ50ΕΛ             2’51’’21           2ες

Βασιλάκη Αντωνία

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη

Φραγκούλη Αργυρώ

 

          Την αποστολή στην Κεφαλλονιά συνόδευσαν οι εξωτερικοί συνεργάτες Λαγοπάτης Παναγιώτης και Μπασακίδη Βούλα και το μέλος του ΔΣ και έφορος των τμημάτων κολύμβησης κα. Τσάκωνα Βάσω. Το ΔΣ του ομίλου θα ήθελε επίσης να ευχαριστήσει όλα τα παιδιά για τις αγωνιστικές τους προσπάθειες, τους γονείς τους για της συνεργασία τους καθ’ όλη την διάρκεια της χρονιάς, την εταιρία ΚΟΥΤΟΥΜΑΝΟΥ & ΣΙΑ ΟΕ και όσους συνέβαλαν στην επιτυχή διοργάνωση της αποστολής στην Κεφαλλονιά και όλους τους φίλους του υγρού στίβου που στέκονται αρωγοί στις προσπάθειες των αθλητών μας.

105 views
Top