Κρίσιμη είναι η σημερινή 24η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Α1 κατηγορίας καθώς θα κριθούν πολλά στην μάχη της ανόδου αλλά και της ουράς.

Το Καλό Νερό υποδέχεται το Δώριο και στοχεύει στο τρίποντο για να σφραγίσει και μαθηματικά τον τίτλο, καθώς έχει 4 βαθμούς διαφορά από τη Μεθώνη (58 έναντι 54 βαθμών) που ουσιαστικά είναι 7 καθώς στην συνέχεια έχει το ματς με το Ασπρόχωμα. 

Η Μεθώνη η οποία έχει εξασφαλίσει την άνοδο εκστρατεύει στην Κορώνη για το ματς με τον τοπικό Ακρίτα, ο οποίος πλησίασε στους 2 βαθμούς τον Ηρακλή Καλαμάτας μετά τη νίκη στο πρόσφατο μεταξύ τους ματς.

Στο κόλπο της 3η θέσης βρίσκεται και ο Ηρακλής Κυπαρισσίας που θα παίξει σήμερα με τον Ηρακλή Καλ. στο “Π. Μπαχράμης”.

Στην ουρά της βαθμολογίας ο Μιλτιάδης υποδέχεται τον Απόλλωνα Πετ. αλλά δύσκολα θα μπορέσει να ανατρέψει την κατάσταση, οπότε τρεις ομάδες επι της ουσίας θα δώσουν την μάχη της παραμονής.

Η Αναγέννηση φιλοξενεί τον Χανδριναϊκό και η Χώρα τον “άνετο” Α.Ο. Φυτειάς, ενώ η Θύελλα θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς με το Ασπρόχωμα.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 24ης αγωνιστικής:

Σάββατο (6/4, 5 μ.μ.)

Ακρίτας Κορώνης – Μεθώνη
Γήπεδο Κορώνης
Σκόρδος, Τσοπανάκης, Παναγιωτόπουλος

Μιλτιάδης –Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας
Κουτσαναστάσης, Κυριόπουλος, Γαλακούτης

Ηρακλής Καλαμάτας –Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης’’
Η. Νικολόπουλος, Αδαμόπουλος, Μιχαλόπουλος

Αναγέννηση Παραλίας– Χανδριναϊκός
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Πλακογιάννης, Ρουμελιώτης, Μπασιλάρης

Καλό Νερό – Δώριο
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Κομπιλίρης, Τσίρμπας, Σγουμπόπουλος

Χώρα – ΑΟ Φυτειάς
Γήπεδο Χώρας
Ζαρακοβίτης, Κασκάνης, Βανικιώτης

Ασπρόχωμα – Θύελλα Χαρακοπιού 0-3 (α.α)


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 23 αγώνες)

1. Καλό Νερό (54-13) 58

2. Μεθώνη (40-21) 54

3. Ηρακλής Καλαμάτας (31-23) 42

4. Ακρίτας Κορώνης (44-25) 40

5. Ηρακλής Κυπαρισσίας (32-31) 39

6. Απόλλωνας Πεταλιδίου (33-27) 38

7. Α.Ο. Φυτειάς (35-41) 33

-. Δώριο (27-32) 33

9. Χανδριναϊκός (38-40) 30

10. Θύελλα Χαρακοπιού (27-40) 25

-. Παπαφλέσσας Χώρας (14-28) 25

12. Αναγέννηση Παραλίας (24-45) 23

13. Μιλτιάδης (14-49) 19

* Το Ασπρόχωμα απέσυρε την συμμετοχή του

 

 

Η ΕΠΣ Μεσσηνίας ανακοίνωσε τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα αυριανά (Τετάρτη 10/10) παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας, τα οποία και είχαν αναβληθεί λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν, αλλά της αναμέτρησης Μεσσηνιακός-Άμφεια για την 1η αγωνιστική του Α΄ Ομίλου της Β’ κατηγορίας. Αναλυτικά…

Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ - ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ. ΜΕΘΩΝΗΣ Τετάρτη 10/10/18 15:30 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α., ΒΑΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Τετάρτη 10/10/18 15:30 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ Η., ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ Κ.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΧΩΡΑΣ Τετάρτη 10/10/18 15:30 ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ - Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΚΟΡΩΝΗΣ Τετάρτη 10/10/18 15:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π., ΤΖΕΜΑΛΑΪ Ε.

ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Τετάρτη 10/10/18 15:30 ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η.

Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ - ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΩΡΙΟΥ Τετάρτη 10/10/18 15:30 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΠΑΛΛΑΔΙΝΟΣ Σ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ.

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (1η αγωνιστική)

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. - ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Τετάρτη 10/10/18 16:30 ΚΑΥΚΑΣ Α., ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ Η.

Top