Α’ ΤΟΠΙΚΗ
Α.Ε Αβίας – Κυπαρισσία 2-2
Σπερχογεία - Απόλλωνας Καλαμάτας 3-6
Ολυμπιακός Ανάληψης - Ολυμπιακός Καλαμάτας 0-0

Β' ΤΟΠΙΚΗ
1ος όμιλος
Βαλύρα – Αμφεια 1-1
Κοπανάκι - Ατρόμητος Πλατύ 4-1

2ος όμιλος
Πράσινα Πουλιά – Καλλιθέα 2-3
Δόξα – Λέικα 1-2

Α’ τοπική (27η αγων.)

Α.Ε. Αβίας – Ομόνοια 1-0
Πανθουριακός – Ολυμπιακός Ανάληψης 0-1
Απόλλωνας Καλαμάτας – Τσικλητήρας Πύλου 0-0

A1 τοπική (26η αγων.)

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Μεθώνη 2-3
Κορώνη – Δώριο 2-1
Μιλτιάδης - Α.Ο. Φυτειάς 2-6

Β’
τοπική (25η αγων.)

Θύελλα Μερόπης- Πατίστα 4-1
Νέος Άρις – Αστέρας Αρφαρών 1-1
Μεσσηνιακός- Αστέρας Βαλύρας 2-1
Νέδουσα Αλαγ.- Πράσινα Πουλιά 2-1

 

Πασχαλινό τουρνουά τζούνιορ για παιδια γεννημένα το 2007 και μικρότερα θα διοργανώσει η ΕΠΣΜ, στα γήπεδα του Κορδία από την Μεγ. Δευτέρα 22 Απριλίου έως την Μεγ. Τετάρτη 24 Απριλίου.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι Μεσσηνιακές ομάδες που θα δηλώσουν συμμετοχή μέχρι τις 19/04 (12:00).

Η κλήρωση των αγώνων θα γίνει στα γραφεία της ΕΠΣΜ στις 19/04, στις 14:00.

Σύμφωνα με την προκήρυξη η συμμετοχή προϋποθέτει την ύπαρξη δελτίου και μόνο όσα παιδιά λόγω ηλικίας δεν διαθέτουν δελτίο ποδοσφαιριστή μπορούν να αγωνιστούν με πιστοποιητικό γέννησης που θα φέρει τη φωτογραφία τους.

Η διάρκεια των αγώνων θα είναι σε δύο ημίχρονα των 20 λεπτών ενώ κάθε ομάδα θα έχει δικαίωμα να δηλώσει στο φ.α. μέχρι 18 ποδοσφαιριστές. Θα αγωνίζονται 8 ποδοσφαιριστές στο αρχικό σχήμα και οι υπόλοιποι μπορούν να γίνονται αλλαγή όλοι, όσες φορές ο προπονητής το επιθυμεί χωρίς διακοπή του αγώνα.

Αναλυτικά η προκήρυξη ΕΔΩ

 

 

Ο Παναγιώτης Λάππας βρίσκεται σταθερά στο “μικροσκόπιο” των ανθρώπων της Εθνικής ομάδας και κλήθηκε να δώσει το παρών στο προπονητικό καμπ που θα κάνει η Εθνική Κ15 στο Καρπενήσι.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Θόδωρος Ελευθεριάδης κάλεσε 72 συνολικά ποδοσφαιριστές απ’όλη την Ελλάδα για τις προπονήσεις που θα γίνουν το διάστημα 22 έως 25 Απριλίου και ο Μεσσήνιος τερματοφύλακας του Τέλου Άγρα είναι μεταξύ των επτά γκολκήπερ που κλήθηκαν.

Οι υπόλοιποι είναι οι Μπότης (ΠΑΟΚ), Μοναστηρλής (ΠΑΟΚ), Δρανδάκης (ΠΑΟ), Τόψης (Γιαννιτσά), Κυριαζής (Αρης Θεσ.), Τσομπανίδης (Ξάνθη).


Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Α’ τοπική
Πανθουριακός – Διαβολίτσι 0-2
Απόλλωνας Καλαμάτας – Ολυμπιακός Καλαμάτας 2-0

A1 τοπική
Ακρίτας Κορώνης – Μεθώνη 3-2
Μιλτιάδης –Απόλλωνας Πεταλιδίου 2-0
Ηρακλής Καλαμάτας –Ηρακλής Κυπαρισσίας 1-1
Αναγέννηση Παραλίας– Χανδριναϊκός 2-4
Καλό Νερό – Δώριο 5-1
Χώρα – ΑΟ Φυτειάς 4-3
Ασπρόχωμα – Θύελλα Χαρακοπιού 0-3 (α.α)

Β’ τοπική
Α’ όμιλος

Νέος Αρις – Παναθηναϊκός Καλ. 3-1
Β’ όμιλος
Δαναός - Π.Α.Ο. Καλλιθέας 1-2
Πανιώνιος Καλ. - Δόξα Καλαμάτας 1-0
Κεραυνός Καλ. - Ακαδημία Παμ. Μεσσήνης 1-2

 

 

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σπερχογεία – Κυπαρισσία 0-1
Ολυμπιακός Ανάληψης – Εράνη 0-2
Απόλλωνας Καλαμάτας – Πανθουριακός 2-2

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

Α’ όμιλος
Νέος Άρις – Ατρόμητος Πλατύ 6-2
Θύελλα Μερόπης – Άμφεια 4-2
Αίαντας Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας 5-0
Πατίστα – ΑΠΣ Άρις 2-0
Αστέρας Αρφαρών – Μεσσηνιακός 2-2

Β’ όμιλος
Καλλιθέα – Πανιώνιος Καλαμάτας 1-2
Δόξα Καλαμάτας – Λογγά 1-4

 

Σελίδα 1 από 21
Top