Α’ τοπική (27η αγων.)

Α.Ε. Αβίας – Ομόνοια 1-0
Πανθουριακός – Ολυμπιακός Ανάληψης 0-1
Απόλλωνας Καλαμάτας – Τσικλητήρας Πύλου 0-0

A1 τοπική (26η αγων.)

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Μεθώνη 2-3
Κορώνη – Δώριο 2-1
Μιλτιάδης - Α.Ο. Φυτειάς 2-6

Β’
τοπική (25η αγων.)

Θύελλα Μερόπης- Πατίστα 4-1
Νέος Άρις – Αστέρας Αρφαρών 1-1
Μεσσηνιακός- Αστέρας Βαλύρας 2-1
Νέδουσα Αλαγ.- Πράσινα Πουλιά 2-1

Α’ τοπική
Πανθουριακός – Διαβολίτσι 0-2
Απόλλωνας Καλαμάτας – Ολυμπιακός Καλαμάτας 2-0

A1 τοπική
Ακρίτας Κορώνης – Μεθώνη 3-2
Μιλτιάδης –Απόλλωνας Πεταλιδίου 2-0
Ηρακλής Καλαμάτας –Ηρακλής Κυπαρισσίας 1-1
Αναγέννηση Παραλίας– Χανδριναϊκός 2-4
Καλό Νερό – Δώριο 5-1
Χώρα – ΑΟ Φυτειάς 4-3
Ασπρόχωμα – Θύελλα Χαρακοπιού 0-3 (α.α)

Β’ τοπική
Α’ όμιλος

Νέος Αρις – Παναθηναϊκός Καλ. 3-1
Β’ όμιλος
Δαναός - Π.Α.Ο. Καλλιθέας 1-2
Πανιώνιος Καλ. - Δόξα Καλαμάτας 1-0
Κεραυνός Καλ. - Ακαδημία Παμ. Μεσσήνης 1-2

 

 

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σπερχογεία – Κυπαρισσία 0-1
Ολυμπιακός Ανάληψης – Εράνη 0-2
Απόλλωνας Καλαμάτας – Πανθουριακός 2-2

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

Α’ όμιλος
Νέος Άρις – Ατρόμητος Πλατύ 6-2
Θύελλα Μερόπης – Άμφεια 4-2
Αίαντας Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας 5-0
Πατίστα – ΑΠΣ Άρις 2-0
Αστέρας Αρφαρών – Μεσσηνιακός 2-2

Β’ όμιλος
Καλλιθέα – Πανιώνιος Καλαμάτας 1-2
Δόξα Καλαμάτας – Λογγά 1-4

 

 

Και τώρα οι δυο τους! Την ερχόμενη Κυριακή στο Δημοτικό στάδιο Ασπροπύργου θα κριθεί κατά πάσα πιθανότητα ο φετινός τίτλος στον 8ο όμιλο της πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής καθώς η Καλαμάτα και ο Ασπρόπυργος συνέχισαν νικηφόρα στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής.

Οι μελανόλευκοι με γκολ του Μίνγκα στο 5ο λεπτό επιβλήθηκαν 1-0 του ΑΟ Υπάτου στο γήπεδο Μεσσηνιακού ενώ η ομάδα του Βαζάκα επικράτησε 4-2 στο Κρανίδι της Ερμιονίδας, παρότι στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ.

Στην μάχη της παραμονής ο Αμβρυσσέας πήρε ισοπαλία 1-1 στην Τρίπολη και διατήρησε μαθηματικές ελπίδες ενώ αντίθετα ο Μανδραικός έγινε η 4η ομάδα που αποχαιρέτησε την κατηγορία καθώς ηττήθηκε εντός έδρας 2-1 από τον Βλαχιώτη,

Αναλυτικά τα αποτελέσματα η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον 8ο όμιλο έχουν ως εξής:

Γ’ Εθνική - 23η αγων.

Καλαμάτα – ΑΟ Υπάτου 1-0 (5' Μίνγκας)

ΑΕ Ερμιονίδας – Ασπρόπυργος 2-4 (19' Νικολούδης, 25' Κατσέτης / 23' Πετρόπουλος, 27' Νικολάου, 47' Βασιλείου, 74' Σταύρου)

ΑΕ Πελλάνας – Παναργειακός 0-2 (63' Καδάς, 70' Μαρουκάκης)

Παναρκαδικός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1 (13' Γεωργόπουλος / 85' Δήμου)

Μανδραϊκός – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2 (88' / 78', 90' )

Ένωση Λέρνας – Πάμισος 1-2 (70' Μπιτζής / 15' Φιλόπουλος, 35' Παπαδόπουλος)

ΑΟ Κατασταρίου – ΑΟ Εικοσιμίας 8-0 (1', 54' Μεζίνι, 3', 10', 67', 88' Καψάσκης, 26' Καρβούνης, 59' Πέττας)

 

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ Ομάδα ΑΓ ΒΑΘ Ν Ι Η Υ Κ Δ
 Καλαμάτα 23 59 19 2 2 41 5 36
 2   Ασπρόπυργος 23 57 18 3 2 54 10 44
 Παναργειακός 23 48 15 3 5 40 11 29
 4   Καταστάρι 23 37 10 7 6 35 20 15
 Ερμιονίδα 23 36 10 6 7 28 21 7
 ΑΟ Υπάτου 23 35 10 5 8 25 12 13
 7   Πελλάνα Καστορείου 23 35 9 8 6 25 19 6
 Αστέρας Βλαχιώτη 23 34 10 4 9 26 33 -7
 Παναρκαδικός 23 33 9 6 8 34 28 6
10   Αμβρυσσέας 23 24 6 6 11 25 26 -1
11   Μανδραϊκός 23 22 5 7 11 19 31 -12
12   Ένωση Λέρνας 23 18 5 3 15 16 28 -12
13   Πάμισος Μεσσήνης 23 11 3 2 18 11 53 -42
14   Εικοσιμία 23 2 0 2 21 0 82 -82

 

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 31/3, 15:00)

ΑΕ Πελλάνας – ΑΕ Ερμιονίδας

ΑΟ Υπάτου – Παναρκαδικός

ΑΟ Εικοσιμίας – Μανδραϊκός

Αμβρυσσέας Διστόμου – Ένωση Λέρνας

Ασπρόπυργος – Καλαμάτα

Πάμισος – Αστέρας Βλαχιώτη

Παναργειακός – ΑΟ Κατασταρίου

 

 

Α’ κατηγορία
(23η Αγωνιστική)
Α.Ο. Σπερχογείας - Τσικλητήρας Πύλου 0-2
Α.Ε. Αβίας - Ολυμπιακός Καλαμάτας 0-3

Α1 κατηγορία
(22η
αγωνιστική)
ΠΑΟ Καλού Νερού - Ακρίτας Κορώνης 2-0
Παπαφλέσσας Χώρας - Απόλλων Πεταλιδίου 0-0
Ηρακλής Καλαμάτας - Α.Ο. Μεθώνης (19:00)

Β’ κατηγορία - Α΄ όμιλος
(21η
αγωνιστική)
ΑΠΣ Άρις - Παναθηναϊκός Καλ. 1-0
Διαγόρας Κοπανακίου - Αίαντας Καλ. 2-1
Αστέρας Αρφαρών - Α.Ο. Πατίστα 2-0

Β΄ κατηγορία Β΄ Ομιλος
(21η Αγωνιστική)
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης - Δόξα Καλαμάτας 5-1

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Α’ κατηγορία (22η αγων.)

Απόλλων Καλ.- Τέλος Άγρας 1-1

Πανθουριακός- Αβία 1-0

Α1 κατηγορία (21η αγων.)

Μιλτιάδης- Παπαφλέσσας Χώρας 1-0

Ακρίτας Κορώνης- Θύελλα Χαρακοπιού 2-1

Ηρακλής Κυπ.- ΑΟ Φυτειάς 4-3

Ηρακλής Καλ.- ΠΑΟ Καλού Νερού 1-1

Β’ κατηγορία – Α’ όμιλος (20η αγων.)

Νέος Άρις- Αστέρας Βαλύρας 3-0

Παναθηναϊκός Καλ.- Αστέρας Αρφαρών 1-3

Πατίστα-Μεσσηνιακός 0-3

Β’ κατηγορία – Β’ όμιλος (20η αγων.)

ΠΑΟ Καλλιθέας- Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης 2-1

 

 

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας
Σελίδα 1 από 11
Top