Ο Κορίνθιος Γιάννης Ρούτσης θα διευθύνει την αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον Παναρκαδικό στο φινάλε του πρωταθλήματος, την Κυριακή στο γήπεδο Μεσσηνιακού.

Ο Ρούτσης δεν έχει σφυρίξει φέτος στην Καλαμάτα ενώ έχει οριστεί σε τέσσερα ματς στον όμιλο.

Αναλυτικά:

Παναρκαδικός- Ένωση Λέρνας 2 – 0

ΑΟ Υπάτου- Μανδραϊκός 0 – 0

Καταστάρι - Αμβρυσσέας 3 – 0

Αστέρας Βλαχιώτη - Παναργειακός 1 – 0

Τον Πάμισο στο Άργος θα σφυρίξει ο Λάκωνας Παπαδάκος ενώ ο Μεσσήνιος Απόστολος Καυκάς με βοηθό τον Μάριο Καρβούνη θα βρεθούν στην Ζάκυνθο για το ματς Καταστάρι- Ερμιονίδα. Αναλυτικά οι ορισμοί της 26ης αγωνιστικής:


16:00 Καλαμ
άτα- Παναρκαδικός
Ρούτσης Ιωάννης Κορινθίας
Μπουρτζοβίτης Αθανάσιος Κορινθίας
Σπηλιώτης Παναγιώτης Κορινθίας

11:30 Καταστάρι – Ερμιονίδα
Καυκάς Απόστολος Μεσσηνίας
Καρβούνης Μάριος Μεσσηνίας
Λιάπης Χρήστος Ηλείας

16:00 Πελλάνα Καστορείου- Μανδραϊκός
Αυγερινός Νικόλαος Αρκαδίας
Λυκομήτρος Ευάγγελος Αργολίδας
Λέκκας Χαράλαμπος – Αναστάσιος Αργολίδας

16:00 Ασπρόπυργος – Λέρνα
Μπαϊρακταρης Κων/νος Αθηνών
Μητράκος Αθανάσιος Αθηνών
Κοπανος Κων/νος Χίου

16:00 Παναργειακός- Πάμισος
Παναγάκος Παναγιώτης Λακωνίας
Σόβολος Παναγιώτης Λακωνίας
Σταματόπουλος Νικόλαος Αρκαδίας

16:00 ΑΟ Υπάτου- Αστέρας Βλαχιώτη
Φωστέρης Γεώργιος Ανατολικής Αττικής
Σταυρόγλου Δημήτριος -Αλέξανδρος Αθηνών
Μέστρος Χρήστος Λέσβου

13:00 Αμβρυσσέας -Εικοσιμία
Πιγγιου Ειρήνη Θεσπρωτίας
Γενναίος Νικόλαος Αθηνών
Χριστοδούλου Γεώργιος Ημαθίας

Ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης από τα Γιάννενα ορίστηκε διαιτητής του μεγάλου Κυριακάτικου ντέρμπι μεταξύ του Ασπρόπυργου και της Καλαμάτας.

Ο 34χρονος ιδιοκτήτης ξενοδοχειακής επιχείρησης υπήρξε διαιτητής Super League τις δυο προηγούμενες σεζόν ενώ φέτος είναι στους πίνακες της δεύτερης κατηγορίας.

Την προηγούμενη Κυριακή σφύριξε στο ντέρμπι κορυφής Απόλλων Πόντου- Παναχαϊκή 0-0 ενώ συνολικά έχει σφυρίξει σε 7 ματς της κατηγορίας.

Πέρυσι έγινε μεγάλο θέμα με την διαιτησία του στο ματς Απόλλωνας – Ολυμπιακός με τρείς περιπτώσεις πέναλτι που δεν υπέδειξε υπέρ των ερυθρόλευκων και το επεισόδιο με την απώθηση του Μάριν.

Βοηθοί του Κατσικογιάννη θα είναι οι Θανάσης Θανασιάς και Κώστας Λιόντος επίσης του συνδέσμου Ηπείρου.

 8ος όμιλος (24η αγων.) 31/3 (16:00)

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου – Ερμιονίδα (30/3)
Γιαννόπουλος (Μεσσηνίας), Τσούκας, Σταματόπουλος (Αρκαδίας)

Ασπρόπυργος – Καλαμάτα
Κατσικογιάννης, Θανασιάς, Λιόντος (Ηπείρου)

Παναργειακός – Α.Ο. Κατασταρίου (13:30)
Δημαράκης (Δωδεκανήσου), Νιδριώτης, Γενναίος (Αθηνών)

Α.Ο. Υπάτου – Παναρκαδικός
Κουκουλάς (Λέσβου), Αρμάκολας (Κυκλάδων), Πλακάς (Δυτ. Αττικής)

Α.Ο. Εικοσιμίας – Μανδραϊκός (13:00)
Ρέκκας, Καρβούνης (Μεσσηνίας), Ασημακόπουλος (Ηλείας)

Αμβρυσσέας – Α.Ε. Λέρνας
Χουλιάρας, Δάλλα, Τσιφλάκος (Ευβοίας)

Πάμισος – Αστέρας Βλαχιώτη
Σταυρόπουλος, Καραλής (Ηλείας), Τσούτσης (Αχαΐας)

 

Ο Γιώργος Μαρκαντωνάτος από τον Σύνδεσμο Ηλείας ορίστηκε απο την ΚΕΔ να διευθύνει την αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον ΑΟ Υπάτου για την 23η αγωνιστική του 8ου ομίλου στην Γ’ Εθνική.

Ο 35χρονος ρέφερι είναι στους πίνακες Β' Εθνικής και στην σεζόν που διανύουμε έχει 8 ορισμούς στον όμιλο, τους περισσότερους από οποιονδήποτε άλλο.

Εχει ξανασφυρίξει στο γήπεδο Μεσσηνιακού, στην αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον Αστέρα Βλαχιώτη (1-0), τον περασμένο Οκτώβριο.

Αναλυτικά οι ορισμοί των αγώνων της Κυριακής :

ΑΟΚ Ζακύνθου-Α.Ο.Εικοσιμίας (11:00): Καυκάς, Καρβούνης (Μεσσηνίας), Λιάπης (Ηλείας).

Ερμιονίδα-Ασπρόπυργος: Βλάχος (Α.Αττικής), Νικολάου (Αθηνών), Κυριάκος Βιτσεντζάτος (Α.Αττικής)

Ένωση Λέρνας- Πάμισος: Παναγάκος, Σόβολος (Λακωνίας), Τσούκας (Αρκαδίας).

Ένωση Πελλάνας-Παναργειακός: Αυγερινός, Βεργέτης, Κυρίος (Αρκαδίας).

Καλαμάτα-Α.Ο.Υπάτου: Μαρκαντωνάτος, Καραλής, Ασημακόπουλος (Ηλείας)

Παναρκαδικός-Αμβρυσσέας: Καλογερόπουλος (Αθηνών), Παγουρτζής (Πειραιά), Καφρίτσας (Αθηνών)

Μανδραϊκός-Αστέρας Βλαχιώτη: Στάμος, Χιόνης, Καραγεώργος (Αθηνών).

 

 

Τετάρτη, 27 Φεβρουάριος 2019 17:34

Μεσσηνιακή τριάδα στο Καλαμάτα- Πάμισος

Μεσσηνιακή διαιτητική τριάδα όρισε η ΕΠΟ στην αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον Πάμισο για την 21η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής που θα γίνει την Κυριακή στο γήπεδο Μεσσηνιακού.

Διαιτητής θα είναι ο Ηλίας Ρέκκας και βοηθοί του οι Μάριος Καρβούνης, Κώστας Αδαμόπουλος.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Α.Ε.Ερμιονίδας -Α.Ο.Υπάτου: Μαχαίρας (Αθηνών), Καφρίτσας (Αθηνών), Παπαδόπουλος (Κιλκίς)

Παναργειακός-Εικοσιμία (13:00): Κέκερης (Κορινθίας), Σπηλιώπουλος (Κορινθίας), Θεοδωρόπουλος (Κορινθίας)

Ασπρόπυργος-Αμβρυσσέας: Νεοφυτιάδης, Τριαντάφυλλος, Σάνος (Κορινθίας).

Πελλάνα Καστορίου-Αστέρας Βλαχιώτη: Λιάρος (Λακωνίας), Σόβολος (Λακωνίας), Λέκκας (Αργολίδας).

Καλαμάτα-Πάμισος: Ρέκκας, Καρβούνης, Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας).

Καταστάρι-Λέρνα: Μαρκαντωνάτος, Πήττας, Καραλής (Ηλείας).

Παναρκαδικός -Μανδραικός: Φωκάς, Ανδριανός, Τσιρογιάννης (Αχαίας).

 

 

Ο Αθηναίος διαιτητής Ανδρέας Γκάμαρης θα διευθύνει την αναμέτρηση της Καλαμάτας με το Καταστάρι που θα ξεκινήσει στις 13:30 το μεσημέρι της Κυριακής (17/2).

Ο Γκάμαρης είναι διαιτητής Football league και φέτος στον 8ο όμιλο έχει σφυρίξει την αναμέτρηση Αμβρυσσέας- Ασπρόπυργος 0-0 ενώ πέρυσι είχε σφυρίξει στο γήπεδο Μεσσηνιακού το ντέρμπι της Μαύρης Θύελλας με τον Πανηλειακό.

Στην αναμέτρηση του Πάμισου Μεσσήνης με τον ΑΟ Υπάτου στο Σχηματάρι ορίστηκε ο Γιώργος Αλατσάκης από τον Σύνδεσμο Πειραιά.

Γ’ Εθνική- 19η αγωνιστική

Σάββατο 16/2 (15:00)

Πελλάνα Καστορείου- Παναρκαδικός
Καλογερόπουλος (Αθηνών), Κάλλης (Αν. Αττικής)-Σταυρόγλου (Αθηνών), παρ. Μιχαλακέας (Μεσσηνίας)

Κυριακή 17/2 (15:00)

Ερμιονίδα- Αμβρυσσέας
Αδαμόπουλος (Ζακύνθου), Καραλής- Λιάπης (Ηλείας)

Εικοσιμία- Αστέρας Βλαχιώτη
Σταυρόπουλος, Ασημακόπουλος- Καραμέρος (Ηλείας)

ΑΟ Υπάτου- Πάμισος
Αλατσάκης (Πειραιά), Γαρούφος (Πειραιά)- Χριστοδούλου (Ημαθίας)

Παναργειακός- Λέρνα
Ρούτσης, Σάνος- Κλεπετσάνης (Κορινθίας)

Ασπρόπυργος- Μανδραϊκός
Κακριδής, Μπουρτζοβίτης- Σπηλιώτης (Κορινθίας)

13:30 Καλαμάτα -Καταστάρι
Γκάμαρης Ανδρέας (Αθηνών), Κολλιάκος Άγγελος (Αθηνών)- Καραθανάσης Αλάξανδρος (Ανατ. Αττικής), παρ. Τριανταφύλλης Ανδρέας (Αχαϊας).

 

 

 

 

Ο Παναγιώτης Κακριδής του συνδέσμου Κορινθίας θα διαιτητεύσει το Κυριακάτικο παιχνίδι της Καλαμάτας με την Πελλάνα Καστορείου για την 18η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Κακριδής έχει σφυρίξει τέσσερα ματς φέτος στον όμιλο, σε κανένα όμως απ’ αυτά την Μαύρη Θύελλα. Πρόκειται για τα ματς Αστέρας Βλαχιώτη- Ασπρόπυργος 0-4, Πάμισος- Μανδραϊκός 1-2, Λέρνα –Παναργειακός 0-5, Αμβρυσσέας-Παναρκαδικός 2-0.

Ο Γιάννης Παπαγεωργόπουλος από την Αργολίδα, ορίστηκε ρέφερι στην εντός έδρας αναμέτρηση του Παμίσου με τον Αμβρυσσέα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

Καλαμάτα – Πελλάνα Καστορείου
Κακριδής, Κλεπετσάνης, Σάνος (Κορινθίας)

Αστέρας Βλαχιώτη - ΑΕ Ερμιονίδας
Σαφαρίκας, Ζούλης, Τσούτσης (Αχαΐας), παρατηρητής ο Σταύρος Λάμιας

Πάμισος - Αμβρυσσέας Διστόμου
Παπαγεωργόπουλος, Λυκομήτρος, Λέκκας (Αργολίδας)

Λέρνα - ΑΟ Εικοσιμίας (14:00)
Ρέκκας (Μεσσηνίας), Τσούκας, Σταματόπουλος (Αρκαδίας)

Μανδραϊκός - ΑΟ Υπάτου
Νικολάου, Καραγιαννίδης, Κοκαρίδας (Αθηνών)

Παναρκαδικός - Παναργειακός
Περράκης, Κολλιάκος, Νυδριώτης (Αθηνών)

ΑΟ Κατασταρίου - Ασπρόπυργος
Αθανασίου (Αρτας), Τσιλίκας, Σούζας (Αιτωλοκαρνανίας)

 

 

Σελίδα 1 από 5
Top