Μια ανάσα από την επίτευξη του ορίου για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ε-Ν έφτασε η Σταυρούλα Λουκαρέα η οποία επέδωσε… τα διαπιστευτήριά της και στο ιστορικότερο κολυμβητικό μίτινγκ της χώρας, το Κύπελλο Ακρόπολις που έγινε το Σαββατοκύριακο στο ΟΑΚΑ.

Η 16χρονη καλαματιανή κολυμβήτρια ήταν εκ των πρωταγωνιστριών στο ύπτιο κατακτώντας την 2η θέση στα 50 και την 3η στα 100, σημειώνοντας μάλιστα ατομικές επιδόσεις.

Η Λουκαρέα, «κατέβηκε» τα 30’’ για πρώτη φορά στο 50άρι, σταματώντας το χρονόμετρο στα 29.85, μόλις 21 εκατοστά του δευτερολέπτου δηλαδή πίσω από το όριο για το Ευρωπαϊκό (29.64)! Από τον προκριματικό, το πρωί του Σαββάτου είχε φανεί η καλή κατάσταση στην οποία βρισκόταν καθώς έκανε την καλύτερή της επίδοση για φέτος με 30.11.

Πρώτη στο 50άρι ήταν η Πατρινή πρωταθλήτρια του Παναθηναϊκού, Νόρα Δράκου με 28.56 και 3η η Αφροδίτη Γιαρένη του Ολυμπιακού 30.08.

Στο 100άρι ο χρόνος της Λουκαρέα ήταν 01:05.06 που την έφερε στο 3ο σκαλί του βάθρου με πρώτη και εδώ την Δράκου (01:02.47) και 2η την Ναξιώτισσα Ιωάννα Σαχά (ΑΝΟ Γλυφάδας) με 01:03.98.
Το 200άρι δεν το «κυνήγησε» και ήρθε το μέτριο 2.29.67 που την έφερε στην 11η θέση.

Η Λουκαρέα ελπίζει μέσω ποσόστωσης να μπεί στην ομάδα για τους αγώνες που θα γίνουν στην Νετάνια του Ισραήλ (όριο έχουν πιάσει 4 κολυμβητές και η ομάδα θα είναι 10μελής) κάτι όμως που παραμένει δύσκολο καθώς υπάρχουν κι άλλες καλές επιδόσεις.

Από πλευράς ΝΟ Καλαμάτας στο Ακρόπολις κολύμπησε και η Όλγα Σκιαδοπούλου (2002) η οποία στα 50 ελεύθερο ήταν 25η με χρόνο 28.13, στα 100 ελεύθερο κατέλαβε την 22η θέση με 01:01.31ενώ στα 200 μικτή ήταν 9η με 2:29.29. Τις δυο κολυμβήτριες του ΝΟΚ συνόδευσε ο προπονητής Στάθης Μπακολιάς (φωτ. κάτω).

Στο μίτινγκ πήρε μέρος και η Ευθυμία Σταθοπούλου (2003) του Άργη, η οποία στα 100 ύπτιο ήταν 21η με 01:13.07 και στα 200 ύπτιο ήταν 16η με 02:35.44.

Κατά την τελευταία μέρα ήρθαν δυο Πανελλήνια ρεκόρ. Από τον Κριστιάν Γκολομέεβ στα 50μ. πεταλούδα ανδρών (23.74) και από την Γεωργία Δαμασιώτη στο ίδιο αγώνισμα παγκορασίδων Α (28.34). Από τους πρωταγωνιστές των αγώνων ήταν ο Παναγιώτης Μπολάνος ο οποίος έπιασε όριο για το Ευρωπαϊκό Νέων και στις τρείς αποστάσεις του υπτίου.

Αθλητής των αγώνων αναδείχθηκε ο Δημήτρης Δημητρίου, χάρη στην επίδοση 3:50.48 στα 400μ. ελεύθερο συγκεντρώνοντας 870 βαθμούς, ενώ η Νόρα Δράκου ανακηρύχθηκε ως αθλήτρια των αγώνων με 851 βαθμούς από το 25.04 στα 50μ. ελεύθερο.




Κατηγορία Σπορ

Σε δυνατό όμιλο κληρώθηκε ο ΝΟ Καλαμάτας στα πλέι οφ του πρωταθλήματος πόλο της Β΄Εθνικής ενώ μεγάλη προσπάθεια θα πρέπει να κάνει και ο Άργης στα πλέι άουτ για την παραμονή.

Ο ΝΟΚ κληρώθηκε να αντιμετωπίσει δυο ομάδες με τις οποίες έπαιξε και στον όμιλο, τον Νηρέα Πατρών και τον Επειό Ήλιδας, τον ΝΑΟ Κέρκυρας ο οποίος ανέβηκε πέρυσι αλλά αποφάσισε να μην συμμετάσχει στην Α2 και τον ΝΟ Λάρισας, ο οποίος υποβιβάστηκε από την Α2 πέρυσι στις λεπτομέρειες.

Οι αγώνες των πλέι οφ, είναι μονοί και θα διεξαχθούν στην Πάτρα, το τριήμερο 16-18 Ιουνίου. Από εκεί, θα προκριθούν οι δυο πρώτοι για το final-6 της Β΄ Εθνικής, από το οποίο θα προκύψουν οι τέσσερις ομάδες που θα πάρουν την άνοδο στην Α2.

Ο Άργης ο οποίος θα αγωνιστεί για την αποφυγή του υποβιβασμού, θα έχει αντιπάλους το ΝΟ Ναυπλίου, τον Άρη Νίκαιας και τον ΝΟ Σύρου. Και εδώ το ματς θα γίνουν 16-19/6.

Αναλυτικά οι κληρώσεις της δεύτερης φάση του πρωταθλήματος πόλο της Β’ Εθνικής:

ΠΛΕΪ ΟΦ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, Τρίτων Αμαρουσίου, Τρίαινα Βούλας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΑΟ Πετρούπολης
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΕΚΕ Βροντάδου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΦΘ, ΝΕ Λάρισας
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Καλαμάτας, Επειός Ίλιδας, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Λάρισας
Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική Φάση (14-16 Ιουλίου) απ’ όπου οι 4 πρώτες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Σύρου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ιτέας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΑΟ Βετεράνοι
Η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου (σύνολο 2) υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική Κατηγορία.

 

Κατηγορία Σπορ

Με εντυπωσιακό τρόπο ολοκληρώθηκε για τους Καλαματιανούς κολυμβητές το μίτινγκ “Σπ. Κοντόπουλος” που διοργάνωσε με επιτυχία ο ΝΟ Καλαμάτας το Σαββατοκύριακο στο Δημοτικό κολυμβητήριο της πόλης.

Τόσο τα παιδιά των προαγωνιστικών όσο και οι μεγαλύτεροι κολυμβητές των αγωνιστικών τμημάτων του ΝΟ Καλαμάτας και του Άργη τα πήγαν άριστα έχοντας έντονο συναγωνισμό από 400 και πλέον κολυμβητές απ όλη την Ελλάδα που έδωσαν το παρών το διήμερο των αγώνων στην μεσσηνιακή πρωτεύουσα.

Την 2η μέρα των αγώνων τα καλαματιανά δελφίνια ανέβηκαν 23 φορές στο βάθρο και σημείωσαν εξαιρετικές επιδόσεις κερδίζοντας το χειροκρότημα.

Τα μετάλλια στις προαγωνιστικές κατηγορίες για τους δυο συλλόγους της πόλης, στα αγωνίσματα της Κυριακής ήταν:  

ΝΟ Καλαμάτας
Χρυσά: Ευστάθιος- Σπύρος Μάλαμας (50 ύπτιο Αγ10), Μαρούλη Βαλεσία (50 ύπτιο Κρ10), Σγάντζος Ιωάννης (100 ελεύθερο Αγ10), Μανδηλάρη Αικατερίνη (100 πρόσθιο Κρ12), 4χ50 ελεύθερο κορ. 12 (Λαπιώτη, Κουτσιούκου, Τσαίρη, Χάππα)
Αργυρά: Χάππα Αναστασία (200 μικτή Κρ12), Λαπιώτη Αγάπη-Ελπίδα (50 πεταλούδα Κρ12), Κλεφτόγιαννης Λυκούργος (50 ύπτιο Αγ9), Σπυρόπουλος Αριστείδης (100 ελεύθερο Αγ9), Φραγκούλη Μαρία Σοφία (100 ελεύθερο Κρ9)
Χάλκινα: Μαρλάντης Χριστόφορος (50 ύπτιο Αγ9), Τσαλίκη Ολυμπία (50 ύπτιο Κρ9), Λαπιώτη Αγάπη-Ελπίδα (100 ελεύθερο Κρ12), Μακρέας Βασίλειος (200 ύπτιο Αγ12)

Άργης Καλαμάτας
Χρυσό: Πατικοπούλου Άρτεμις (100 ελεύθερο Κρ11)
Χάλκινα: Γεωργιόπουλος Γεώργιος (50 ύπτιο Αγ10), Δρακοπούλου Λευκή Μαρία (200 ύπτιο Κρ11), Πατικοπούλου Άρτεμις (200 μικτή Κρ11), 4χ50 ελεύθερο (Δρακοπούλου, Μαζαράκη,Βρυώνη, Πατικοπούλου)


Αντίστοιχα, για τις αγωνιστικές κατηγορίες:

ΝΟ Καλαμάτας
Χρυσά: Τσάκαλης Βασίλειος (50 ελεύθερο εφηβ), Σκιαδοπούλου Όλγα (200 μικτή κρ-α), Αγγουρας Ιωάννης (100 πεταλούδα παιδ), Λαπιώτη Βασιλική (100 πεταλούδα κρ-α)
Αργυρά: Σκιαδοπουλου Ειρήνη (50 ελεύθερο νεαν), Παπαμανωλόπουλος Αθανάσιος (50 πρόσθιο εφηβ, 200 πρόσθιο εφηβ.), Σκιαδοπουλου Όλγα (50 ελεύθερο κρ-α)
Χάλκινα: Τσάκαλης Βασ. (50 ελεύθερο εφηβ), Τσάκαλης Γεώργιος (50 πρόσθιο παιδ), Χάππας Παναγιώτης (200 πρόσθιο ππ-α)

Άργης Καλαμάτας
Χρυσό: Τηγανέα Πηνελόπη (100 ύπτιο ΠΚ-Β)
Αργυρό: Σταθοπούλου Ευθυμία (400 ελεύθερο ΠΚ-Α)
Χάλκινο: Τηγανέα Πηνελόπη (400 ελεύθερο ΠΚ-Β)

*Τα πλήρη αποτελέσματα του διημέρου στο αρχείο που ακολουθεί

Κατηγορία Σπορ

Αποστολή εξετελέσθη για τον ΝΟ Καλαμάτας στον 2ο γύρο του πρωταθλήματος πόλο της Β΄ Εθνικής που φιλοξενήθηκε στο κολυμβητήριο της Μεσσηνιακής πρωτεύουσας καθώς κατάφερε να πάρει την 3η θέση στον όμιλο και να συνεχίσει στα πλέι οφ ανόδου.

Αντίθετα με το ΝΟΚ, ο έτερος εκπρόσωπος της πόλης στην κατηγορία, ο Άργης, πάλεψε όσο μπορούσε αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει την τελευταία θέση και πάει μαζί με την Ιτέα στα πλέι άουτ καθόδου.

Ο ΝΟΚ έκανε δυο ανώδυνες ήττες στο φινάλε των αγώνων από τον Νηρέα Πατρών με 5-3 και τον Επειό Ήλιδας με 4-3, ομάδες που πήραν τις δυο πρώτες θέσεις. Η ομάδα του Στάθη Μπακολιά ισοβάθμισε με την Ιτέα στους 9 βαθμούς αλλά πήρε την προνομιούχο 3η θέση καθώς έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων στα ματς με τον πρώτο του ομίλου Νηρέα (η Ιτέα είχε 2 ήττες με -10 και η Καλαμάτα 2 ήττα με -8).

Και τα δυο ματς ο ΝΟΚ τα έχασε στις λεπτομέρειες και στην αδυναμία να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα του παίκτη παραπάνω αλλά και στις άμυνες στον παίκτη λιγότερο.

Απέναντι στον πανίσχυρο Νηρέα μείωσε στο γκολ (3-4) με 5’ να απομένουν αλλά δέχτηκε “φτηνό” γκολ από τον Καρρά και στην συνέχεια έχασε δυο σερί παραπάνω. Ομοίως και με τον Επειό καθώς παρότι προηγήθηκε 2-1, ηττήθηκε με γκολ που πέτυχε ο Αντίοχος 1’ και 52’’ πριν το τέλος.

ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Πάτρας 3-5 (1-2, 0-1, 1-1, 1-1)
Για τον ΝΟΚ σκόραραν οι Βερνάρδος 2, Τζούβελης 1 και για τον Νηρέα οι Εμερετλής 1, Καθρέπτας 1, Καρράς 1, Παπαγεωργίου 1, Δελαπόρτας 1

ΝΟ Ιτέας- Επειός Ήλιδας 8-10 (0-2, 2-2, 1-4, 5-1)
Τα γκολ για την Ιτέα οι Γιογάκης 1, Φανος 1, Παρατσόκας 3, Λειψάκης 1, Τσιγαρίδας 2. Για τον Επειό οι Βουλουξής 2, Αναστασόπουλος 1, Αντίοχος 7.

Επειός Ήλιδας- ΝΟ Καλαμάτας 4-3 (1-0, 0-2, 2-0, 1-1)
Για την ομάδα της Αμαλιάδας σκόραραν οι Αντίοχος 3, Βλάχος 1 ενώ για το ΝΟΚ οι Βερνάρδος 2, Καρπέτας.

Η τελική βαθμολογία (σε 8 αγ.): Νηρέας Πάτρας 24, Επειός Ήλιδας 18, ΝΟ Καλαμάτας 9, ΝΟ Ιτέας 9, Άργης Καλ. 0.

Κατηγορία Σπορ

Ασορτί με την καταιγίδα που πέρασε από το κολυμβητήριο Καλαμάτας ήταν η ομάδα πόλο του ΝΟΚ που επιβλήθηκε 8-6 της Ιτέας στην 2η αγωνιστική του β’ γύρου της Β’ Εθνικής, το πρωί του Σαββάτου και έκανε σημαντικό βήμα για την τριάδα στον όμιλο που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου.

Οι πολίστες του Στάθη Μπακολιά έβγαλαν ψυχή και πάθος απέναντι στην ομάδα από την οποία είχαν ηττηθεί με την ίδια διαφορά στον πρώτο γύρο και την υποσκέλισαν στην βαθμολογία (έχει ματς λιγότερο). Όλα ωστόσο για την κατάταξη παραμένουν ανοικτά και δεν θα κριθούν πριν την τελευταία αγωνιστική του ομίλου την Κυριακή το απόγευμα.

Αντίθετα με τον ΝΟ Καλαμάτας, ο Άργης δεν τα κατάφερε καθώς απέναντί του είχε την καλύτερη ομάδα του ομίλου, τον Νηρέα Πάτρας και γνώρισε την ήττα με 8-2.

::::(ΑΝΑΝΕΩΣΗ) Στα απογευματινά παιχνίδια του Σαββάτου: ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 14-9, ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ 11-8


ΝΟ Ιτέας- ΝΟ Καλαμάτας 6-8
Τα οκτάλεπτα: 1-1, 3-2, 1-4, 1-1

ΝΟ Ιτέας: Βούλγαρης, Καρύμπαλης, Κουτρολίκος, Βαλαούρας, Γιογάκης 1, Φανος, Παρατσόκας 3, Κεραμειανάκης, Σταθόπουλος, Λειψάκης 1, Καραχάλκιος, Τσιγαρίδας, Κούκος, Χαλιάτσος 1, Παυλοστάθης

ΝΟ Καλαμάτας (Στ. Μπακολιάς): Αποστολάκος, Θεοδωρακόπουλος, Αντωνέας, Σπ. Αγγελής, Αλεξανδράκης, Βερνάρδος 2, Κουνάδης 1, Μουστάκας, Παναγιώταρος, Καρπέτας 2, Τζούβελης 3, Αγγελής Κων., Αγγελέας, Μπεσής, Μπενεντέτο

Άργης Καλαμάτας- Νηρέας Πάτρας 2-8
Τα οκτάλεπτα: 0-4, 1-1, 0-3, 1-0

Άργης Καλαμάτας (Φωτ. Γιαννόπουλος): Πράσινος, Πετρόπουλος, Μπίτσας, Τριανταφυλλίδης, Τσιότσιος 1, Τσίβος, Πανίτσας, Πετρόπουλος 1, Παπασταθόπουλος, Γιαννόπουλος 1, Καλλίτσης, Δουρδουνάς, Τσώνης

Νηρέας Πατρών: Παναγόπουλος, Νικολάου, Δούκας, Βέρρας 1, Εμερετλής, Καθρέπτας 4, Σπανογιάννης, Καλούδης, Πιτσικας 1, Καρράς 2, Παπαγεωργίου, Δελαπόρτας, Αργυροσκαστρίτης, Καραμπουλας, Τουλγαρίδης

Αποτελέσματα- Πρόγραμμα

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/04/2017
ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ 7-5
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 11-4

2η αγωνιστική Σάββατο 22/04/2017
ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 2-8
ΝΟ ΙΤΕΑΣ -ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 6-8

3η  αγωνιστική Σάββατο 22/04/2017
ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 14-9
ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ 11-8

4η  αγωνιστική Κυριακή 23/04/2017
10:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
11:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/04/2017
16:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
17:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ


Η Βαθμολογία

1. Νηρέας Πατρών 21 (7 αγ.)
2. Επειός Ήλιδας 9 (6 αγ.)
4. ΝΟ Καλαμάτας 9 (6 αγ.)
5. ΝΟ Ιτέας 6 (6 αγ.)
6. Άργης Καλαμάτας 0 (7 αγ.)



Κατηγορία Σπορ

Ο ΝΟ Καλαμάτας ήταν ο νικητής στον καλαματιανό “εμφύλιο” με τον Άργη, στην πρεμιέρα του β’ γύρου του πρωταθλήματος πόλο της Β’ Εθνικής καθώς επικράτησε με 11-4 και έκανε το πρώτο βήμα για την είσοδο στην τριάδα που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου.

Ο Άργης, αντίθετα έχασε κάθε ελπίδα από την πρεμιέρα αφού μετά από πέντε αγώνες βρίσκεται χωρίς βαθμό και θα παλέψει για την παραμονή στα πλέι οφ καθόδου.

Η ομάδα του Φώτη Γιαννόπουλου πάλεψε στο πρώτο οκτάλεπτο όπου προηγήθηκε με 1-2 αλλά στην συνέχεια η ΝΟ Καλαμάτας πήρε το απόλυτο έλεγχο του ματς και με σερί 6-0 προηγήθηκε 7-2 στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου.

Τρία απο τα 6 γκολ ήρθαν στην κόντρα (Παναγιώταρος, Τζούβελης, Καρπέτας) για την ομάδα του Στάθη Μπακολιά η οποία στην συνέχεια με πίεση σε όλη την πισίνα συνέχισε να ανεβάζει την διαφορά για να τη φτάσει στην μέγιστη τιμή της με τον Σπύρο Αγγελή στο τελικό 11-4.

ΝΟ Καλαμάτας- Άργης Καλαμάτας 11-4

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 5-0, 2-1, 3-1

ΝΟ Καλαμάτας (Στ. Μπακολιάς): Αποστολάκος, Θεοδωρακόπουλος 1, Αντωνέας, Σπ. Αγγελής 2, Αλεξανδράκης 1, Βερνάρδος, Κουνάδης 2, Μουστάκας, Παναγιώταρος 1, Καρπέτας 1, Τζούβελης 3, Αγγελής Κων., Αγγελέας, Μπεσής, Μπενεντέτο
Άργης Καλαμάτας (Φωτ. Γιαννόπουλος): Πράσινος, Πετρόπουλος 2, Μπίτσας, Τριανταφυλλίδης 1, Τσιότσιος, Τζοβάρας, Πανίτσας, Πετρόπουλος, Παπασταθόπουλος, Γιαννόπουλος 1, Καλλίτσης, Δουρδουνάς, Τσώνης



Νίκη πρωτιάς ο Νηρέας Πατρών


Στο ματς με το οποίο άνοιξε το τριήμερο των αγώνων στο κολυμβητήριο Καλαμάτας, ο Νηρέας Πάτρας επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί καθώς επιβλήθηκε 7-5 του Επειού Ήλιδας.
Η ομάδα της Ηλείας έχοντας τον έμπειρο και με πολλά χρόνια στην Α1, Δημήτρη Λέντζο, κάτω απ’ τα γκολπόστ έβαλε δύσκολα στους Πατρινούς οι οποίοι έκαναν στο τέλος την διαφορά. Ο Επειός προηγήθηκε 1-2 και 2-3 (με αυτογκόλ Τουλγαρίδη!) και οι δυο ομάδες πήγαν ισόπαλες 4-4 στο τελευταίο οκτάλεπτο. Εκεί ανέλαβε δράση ένας άλλος με πολίστας με εμπειρίες Α1, ο Μιχάλης Καθρέπτας, ο οποίος έδωσε δυο φορές προβάδισμα στο Νηρέα με 5-4 (4’ πριν το τέλος) και 6-5 (1’ και 44’’), πριν ο Σπανογιάννης βάλει το κερασάκι στην τούρτα, 9’’ πριν την κόρνα της λήξης.

Νηρέας Πάτρας – Επειός Ήλιδας 7-5
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 3-1, 0-1, 3-1

Νηρέας Πατρών:
Παναγόπουλος, Δούκας, Βέρρας 1, Εμερετλής, Καθρέπτας 4, Σπανογιάννης 2, Καλούδης, Πιτσικας, Καρράς, Παπαγεωργίου, Δελαπόρτας, Αργυροσκαστρίτης, Νικολάου, Καραμπουλας, Τουλγαρίδης
Επειός Ήλιδας: Λέντζος, Καμινάτος, Γεωργόπουλος, Βουλουξής 1, Μάρκοβιτς, Νικολόπουλος, Βλάχος, Καλομοίρης, Σάκκος, Αναστασόπουλος, Αντίοχος 2, Κραβαρίτης 1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τριημέρου:

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/04/2017
ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ 7-5
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 11-4

2η αγωνιστική Σάββατο 22/04/2017
10:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
11:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ -ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο 22/04/2017
16:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ

4η  αγωνιστική Κυριακή 23/04/2017
10:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
11:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/04/2017
16:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
17:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Η Βαθμολογία (5 αγ.)
1. Νηρέας Πατρών 15
2. Επειός Ήλιδας 9
3. ΝΟ Ιτέας 6 (4 αγ.)
4. ΝΟ Καλαμάτας 6
5. Άργης Καλαμάτας 0

Κατηγορία Σπορ
Σελίδα 1 από 4
Top