Από την Λεωφόρο το Σάββατο, στους Γαργαλιάνους την Κυριακή θα βρεθεί ο Γιώργος Μπλάνας, ο οποίος ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση του Τέλου Άγρα με τον Πάμισο για την 15η αγωνιστική στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Το άλλο ενδιαφέρον ματς της αγωνιστικής, μεταξύ της Κυπαρισσίας και του Απόλλωνα, θα διευθύνει ο Δημήτρης Πλακογιάννης. Αναλυτικά οι ορισμοί του Σαββατοκύριακου στην Α’ Μεσσηνίας:
 
Α’ κατηγορία (15η αγωνιστική)
 
Πανθουριακός – Μιλτιάδης
Δημ. Στάδιο Καλ. Σάββατο 20/01/18 15:00
Ζαρακοβίτης Ε., Κασκάνης Φ., Ταβουλαρέας Δ.
 
Αναγέννηση Παραλίας - Εθνικός Μελιγαλά
Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας» Σάββατο 20/01/18 15:00
Πλακογιάννης Δ., Μπασιλάρης Ε., Σταυρόπουλος Δ.
 
Σπερχογεία - Ασπρόχωμα
Σπερχογείας «Π. Γεωργανάς» Σάββατο 20/01/18 15:00
Κουτσαναστάσης Ι., Αντωνόπουλος Κ., Τσίρμπας Ν.
 
Φαραί - Ομόνοια
γηπ. «Παν. Μπαχράμης» Σάββατο 20/01/18 18:00
Ψηλοπαναγιώτης Κ., Νιάρχος Γ., Κομπιλίρης Π.
 
Τέλος Άγρας - Πάμισος Μεσσήνης
γηπ.Γαργαλιάνων Κυριακή 21/01/18 15:00
Μπλάνας Γ., Γεωργαντάς Χ., Τσουλάκος Η.
 
Ολυμπιακός Καλ. - Εράνη Φιλιατρών
Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας» Κυριακή 21/01/18 15:00
Νικολόπουλος Η., Κασκάνης Φ., Τσίρμπας Ν.
 
ΑΟ Διαβολιτσίου - Ανδρούσα
γηπ.Διαβολιτσίου Κυριακή 21/01/18 15:00
Νίκας Δ., Τσοπανάκης Χ., Γιαννέτσος Ι.
 
Κυπαρισσία - Απόλλων Καλ.
γηπ. Κυπαρισσίας Κυριακή 21/01/18 15:00
Πλακογιάννης Δ., Τσούκαλη Α., Ρέκκας Η.
 

Γ΄Εθνική (11η αγων.) 7/1/18 (15:00)

Παναρκαδικός- Τσικλητήρας Πύλου 0-1 (30' Γιαννόπουλος)  τελ.
Καλαμάτα- Λεωνίδιο 3-1 (50' Μπούρας αυτ., 66', 70' Τσουλάκος/ 80' Κύριος) τελ. 
Αστέρας Αμαλιάδας - Ζάκυνθος 2-0 (55' πεν. Κέρι, 80' πεν. Κέρι) τελ.
ΠΑΟ Βάρδας -Πανηλειακός 1-2 (49' Κωνσταντινίδης πεν./6' Καρούτης αυτ., 25' Ντάνκουα) τελ. 
Διαγόρας Βραχνεϊκων- Παλληξουριακός 1-0 (30' Παπαδόπουλος) τελ. 
Αστέρας Βλαχιώτη – Αχαϊκή 3-0 (11', 58' Κατσικάς, 19' Γεμιστός) 

Α’ Κατηγορία (13η αγων.) 7/1/18 (15:00)

Τέλος Άγρας - Α.Ο. Μιλτιάδης 5-1 τελ.
Εράνη Φιλιατρών - Α.Σ. Ανδρούσας 3-1 τελ.
Πάμισος Μεσσήνης - Εθνικός Μελιγαλά 2-0 τελ. 
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Α.Ο. Ομόνοια 0-2 τελ.
Πανθουριακός - Απόλλων Καλαμάτας 2-2 τελ.
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Α.Ο. Ασπρόχωμα 1-0 τελ.
Α.Ο. Φαραί - Α.Ο. Κυπαρισσίας 2-0 τελ.
6/1 Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ο. Σπερχογείας 0-7

 

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Ο Δημήτρης Νίκας ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση του Πανθουριακού με τον Απόλλωνα, η οποία δεσπόζει στο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας Μεσσηνίας, το οποίο επαναρχίζει το Σαββατοκύριακο.

Στην Μεσσήνη, για το ματς του πρωτοπόρου Πάμισου με τον Εθνικό Μελιγαλά θα βρεθεί ο Πλακογιάννης.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α’ Κατηγορία (13η αγωνιστική)

Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ο. Σπερχογείας

Δημ. "Γ. Λουκαρέας" Σάββατο 06/01/18 15:00
Ρέκκας Η., Γιαννέτσος Ι., Παναγιωτόπουλος Ε.

Τέλος Άγρας - Α.Ο. Μιλτιάδης

γηπ. Γαργαλιάνων Κυριακή 07/01/18 15:00
Σκόρδος Η., Καυκάς Α., Τσοπανάκης Χ.

Εράνη Φιλιατρών - Α.Σ. Ανδρούσας

γηπ. Φιλιατρών Κυριακή 07/01/18 15:00
Ψηλοπαναγιώτης Κ., Τσουλάκος Η., Νιάρχος Γ.

Πάμισος Μεσσήνης - Εθνικός Μελιγαλά

Δημ. στάδιο Μεσσήνης Κυριακή 07/01/18 15:00
Πλακογιάννης Δ., Γιαννακλής Δ., Μπασιλάρης Ε.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Α.Ο. Ομόνοια

Δημ. "Γ. Λουκαρεας" Κυριακή 07/01/18 15:00
Νικολόπουλος Η., Κομπιλίρης Π., Βρυώνης Β.

Πανθουριακός - Απόλλων Καλαμάτας

Δημ. Στάδιο Καλαμάτας Κυριακή 07/01/18 15:00
Νίκας Δ., Σταυρόπουλος Δ., Κασκάνης Φ.

Α.Ο. Διαβολιτσίου - Α.Ο. Ασπρόχωμα

γηπ. Διαβολιτσίου Κυριακή 07/01/18 15:00
Κουτσαναστάσης Ι., Αντωνόπουλος Κ., Τσούκαλη Α.

Α.Ο. Φαραί - Α.Ο. Κυπαρισσίας

Δημ. “Παν. Μπαχράμης” Κυριακή 07/01/18 15:00
Μπλάνας Γ., Τσίρμπας Ν., Ταβουλαρέας Δ.

O Κώστας Ψηλοπαναγιώτης θα διευθύνει το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ του Απόλλωνα Καλαμάτας και του Πάμισου Μεσσήνης για την 12η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Μεσσηνίας, που θα γίνει το Σάββατο στο “Γ. Λουκαρέας”.

Στην αναμέτρηση του δεύτερου της βαθμολογίας Πανθουριακού με την Σπερχογεία στο “Π. Γεωργανάς”, ορίστηκε ο Γιάννης Κουτσαναστάσης ενώ το ματς της Κυπαρισσίας με το Διαβολίτσι θα διευθύνει ο Δημήτρης Νίκας. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ορισμοί:

Α’ κατηγορία (12η αγωνιστική)

Ανδρούσα - Τέλος Άγρας
Ανδρούσας Σάββατο 16/12/17 15:00
Καρβούνης Μ., Μπασιλάρης Ε., Καυκάς Α.

Απόλλων Καλ. - Πάμισος Μεσσήνης
Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας» Σάββατο 16/12/17 15:00
Ψηλοπαναγιώτης Κ., Τσίρμπας Ν., Κομπιλίρης Π.

Ασπρόχωμα - Ολυμπιακός Καλ.
Ασπροχώματος Σάββατο 16/12/17 15:00
Κουτσαναστάσης Ι., Τσοπανάκης Χ., Γιαννέτσος Ι.

Σπερχογεία - Πανθουριακός
Σπερχογείας «Π. Γεωργανάς» Σάββατο 16/12/17 15:00
Αλεξέας Η., Σταυρόπουλος Δ., Τσούκαλη Α.

Φαραί - Αναγέννηση Παραλίας
«Παν. Μπαχράμης» Σάββατο 16/12/17 18:00
Ρέκκας Η., Βρυώνης Β., Παλλαδινός Σ.

Εθνικός Μελιγαλά - Μιλτιάδης
Μελιγαλά Κυριακή 17/12/17 15:00
Σκόρδος Η., Παναγιωτόπουλος Ε., Ταβουλαρέας Δ.

Ομόνοια - Εράνη Φιλιατρών
Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας» Κυριακή 17/12/17 15:00
Νικολόπουλος Η., Τσουλάκος Η., Κασκάνης Φ.

Κυπαρισσία - ΑΟ Διαβολιτσίου
Κυπαρισσίας Κυριακή 17/12/17 15:00
Νίκας Δ., Τσίρμπας Ν., Τσοπανάκης Χ.

Οι διαιτητές της 3ης αγωνιστικής, στην Α’ τοπική κατηγορία, το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, έχουν ως εξής:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
(3η αγωνιστική)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ - Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ
ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Σάββατο 14/10/17 15:30
ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ., ΓΑΛΑΚΟΥΤΗΣ Γ.

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ - Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΣΑΚΚΑΣ Β.

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Σάββατο 14/10/17 18:30
ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ - Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε.

Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ "ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ" Κυριακή 15/10/17 15:30
ΝΙΚΑΣ Δ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ
ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Κυριακή 15/10/17 15:30
ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - Α.Ο. ΟΜΟΝΟΙΑ
ΜΕΛΙΓΑΛΑ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.





Ντέρμπι με το “καλημέρα” έβγαλε η κληρωτίδα στο πρωτάθλημα της Α’ τοπικής, καθώς στην πρεμιέρα ο Πανθουριακός θα υποδεχτεί στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας τον Πάμισο Μεσσήνης. Επίσης, η πρεμιέρα στις 30 Σεπτεμβρίου περιλαμβάνει και ντέρμπι νεοφώτιστων καθώς η Σπερχογεία θα υποδεχτεί την Ομόνοια Καλαμάτας. Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου γύρου στην Α΄ κατηγορία Μεσσηνίας 2017-18:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2017-18
1η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Ολυμπιακός Καλ.
Πανθουριακός-Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Διαβολιτσίου-Εράνη Φιλιατρών
Αναγέννηση Παρ.-Μιλτιάδης
ΑΟ Φαραί-Ανδρούσα
Κυπαρισσία-Εθνικός Μελ.
ΑΟ Σπερχογείας-Ομόνοια Καλ.
Απόλλων Καλ.-ΑΟ Ασπρόχωμα

2η αγωνιστική
Πανθουριακός-Τέλος Άγρας
Ολυμπιακός Καλ.-ΑΟ Διαβολιτσίου
Πάμισος Μεσσήνης-Αναγέννηση Παρ.
Εράνη Φιλιατρών-ΑΟ Φαραί
Μιλτιάδης-Κυπαρισσία
Ανδρούσα-ΑΟ Σπερχογείας
Εθνικός Μελ.-ΑΟ Ασπρόχωμα
Ομόνοια Καλ.-Απόλλων Καλ.

3η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-ΑΟ Διαβολιτσίου
Αναγέννηση Παρ.-Πανθουριακός
ΑΟ Φαραί-Ολυμπιακός Καλ.
Κυπαρισσία-Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Σπερχογείας-Εράνη Φιλιατρών
ΑΟ Ασπρόχωμα-Μιλτιάδης
Απόλλων Καλ.-Ανδρούσα
Εθνικός Μελ.-Ομόνοια Καλ.

4η αγωνιστική
Αναγέννηση Παρ.-Τέλος Άγρας
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΟ Φαραί
Πανθουριακός-Κυπαρισσία
Ολυμπιακός Καλ.-ΑΟ Σπερχογείας
Πάμισος Μεσσήνης-ΑΟ Ασπρόχωμα
Εράνη Φιλιατρών-Απόλλων Καλ.
Μιλτιάδης-Ομόνοια Καλ.
Ανδρούσα-Εθνικός Μελ.

5η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-ΑΟ Φαραί
Κυπαρισσία-Αναγέννηση Παρ.
ΑΟ Σπερχογείας-ΑΟ Διαβολιτσίου
ΑΟ Ασπρόχωμα-Πανθουριακός
Απόλλων Καλ.-Ολυμπιακός Καλ.
Ομόνοια Καλ.-Πάμισος Μεσσήνης
Εθνικός Μελ.-Εράνη Φιλιατρών
Μιλτιάδης-Ανδρούσα

6η αγωνιστική
Κυπαρισσία-Τέλος Άγρας
ΑΟ Φαραί-ΑΟ Σπερχογείας
Αναγέννηση Παρ.-ΑΟ Ασπρόχωμα
ΑΟ Διαβολιτσίου-Απόλλων Καλ.
Πανθουριακός-Ομόνοια Καλ.
Ολυμπιακός Καλ.-Εθνικός Μελ.
Πάμισος Μεσσήνης-Ανδρούσα
Εράνη Φιλιατρών-Μιλτιάδης

7η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-ΑΟ Σπερχογείας
ΑΟ Ασπρόχωμα-Κυπαρισσία
Απόλλων Καλ.-ΑΟ Φαραί
Ομόνοια Καλ.-Αναγέννηση Παρ.
Εθνικός Μελ.-ΑΟ Διαβολιτσίου
Ανδρούσα-Πανθουριακός
Μιλτιάδης-Ολυμπιακός Καλ.
Πάμισος Μεσσήνης-Εράνη Φιλιατρών

8η αγωνιστική
ΑΟ Ασπρόχωμα-Τέλος Άγρας
ΑΟ Σπερχογείας-Απόλλων Καλ.
Κυπαρισσία-Ομόνοια Καλ.
ΑΟ Φαραί-Εθνικός Μελ.
Αναγέννηση Παρ.-Ανδρούσα
ΑΟ Διαβολιτσίου-Μιλτιάδης
Πανθουριακός-Εράνη Φιλιατρών
Ολυμπιακός Καλ.-Πάμισος Μεσσήνης

9η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Απόλλων Καλ.
Ομόνοια Καλ.-ΑΟ Ασπρόχωμα
Εθνικός Μελ.-ΑΟ Σπερχογείας
Ανδρούσα-Κυπαρισσία
Μιλτιάδης-ΑΟ Φαραί
Εράνη Φιλιατρών-Αναγέννηση Παρ.
Πάμισος Μεσσήνης-ΑΟ Διαβολιτσίου
Ολυμπιακός Καλ.-Πανθουριακός

10η αγωνιστική
Ομόνοια Καλ.-Τέλος Άγρας
Απόλλων Καλ.-Εθνικός Μελ.
ΑΟ Ασπρόχωμα-Ανδρούσα
ΑΟ Σπερχογείας-Μιλτιάδης
Κυπαρισσία-Εράνη Φιλιατρών
ΑΟ Φαραί-Πάμισος Μεσσήνης
Αναγέννηση Παρ.-Ολυμπιακός Καλ.
ΑΟ Διαβολιτσίου-Πανθουριακός

11η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Εθνικός Μελ.
Ανδρούσα-Ομόνοια Καλ.
Μιλτιάδης-Απόλλων Καλ.
Εράνη Φιλιατρών-ΑΟ Ασπρόχωμα
Πάμισος Μεσσήνης-ΑΟ Σπερχογείας
Ολυμπιακός Καλ.-Κυπαρισσία
Πανθουριακός-ΑΟ Φαραί
ΑΟ Διαβολιτσίου-Αναγέννηση Παρ.

12η αγωνιστική
Ανδρούσα-Τέλος Άγρας
Εθνικός Μελ.-Μιλτιάδης
Ομόνοια Καλ.-Εράνη Φιλιατρών
Απόλλων Καλ.-Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Ασπρόχωμα-Ολυμπιακός Καλ.
ΑΟ Σπερχογείας-Πανθουριακός
Κυπαρισσία-ΑΟ Διαβολιτσίου
ΑΟ Φαραί-Αναγέννηση Παρ.

13η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Μιλτιάδης
Εράνη Φιλιατρών-Ανδρούσα
Πάμισος Μεσσήνης-Εθνικός Μελ.
Ολυμπιακός Καλ.-Ομόνοια Καλ.
Πανθουριακός-Απόλλων Καλ.
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΟ Ασπρόχωμα
Αναγέννηση Παρ.-ΑΟ Σπερχογείας
ΑΟ Φαραί-Κυπαρισσία

14η αγωνιστική
Εράνη Φιλιατρών-Τέλος Άγρας
Μιλτιάδης-Πάμισος Μεσσήνης
Ανδρούσα-Ολυμπιακός Καλ.
Εθνικός Μελ.-Πανθουριακός
Ομόνοια Καλ.-ΑΟ Διαβολιτσίου
Απόλλων Καλ.-Αναγέννηση Παρ.
ΑΟ Ασπρόχωμα-ΑΟ Φαραί
ΑΟ Σπερχογείας-Κυπαρισσία

15η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Πάμισος Μεσσήνης
Ολυμπιακός Καλ.-Εράνη Φιλιατρών
Πανθουριακός-Μιλτιάδης
ΑΟ Διαβολιτσίου-Ανδρούσα
Αναγέννηση Παρ.-Εθνικός Μελ.
ΑΟ Φαραί-Ομόνοια Καλ.
Κυπαρισσία-Απόλλων Καλ.
ΑΟ Σπερχογείας-ΑΟ Ασπρόχωμα

Σελίδα 1 από 4
Top